قطار‌هاي بي تدبيري روي ريل بدقولي
يک ماه از حادثه 2 قطار گذشت/ پول هايي که هنوز به مردم پرداخت نشده است! 

به گزارش زنگ خبر به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ ، با وجود گذشت يک ماه از وقوع سانحه ريلي هفت خوان سمنان که به کشته و مجروح شدن جمع زيادي از هموطنان منجر شد مبالغ بليط هاي خريداري شده مردم براي قطارهايي که به علت مسدود بودن مسير، حرکت نکرده بودند استرداد نشده است.

در همين رابطه تعدادي از مسافران که اقدام به خريد بليط براي سفر در روز حادثه نموده بودند با ارسال پيام هايي به دفتر شبکه اطلاع رساني مرآت خواستار انعکاس و پيگيري اين موضوع توسط مرآت شدند.

آقاي "مهدي.م" يکي از افرادي است که چند روز قبل از وقوع سانحه قطار، اقدام به خريد چند بليط از يکي از دفاتر مجاز فروش شهر سمنان کرده است.

وي در اين خصوص به خبرنگار مرآت گفت:چند روز قبل از وقوع حادثه ريلي سمنان به همراه سه نفر از دوستانم تصميم گرفتيم براي زيارت به مشهد برويم. براي تهيه بليط قطار به يکي از دفاتر فروش رفتم و با پرداخت مبلغي حدود 200 هزار تومان، 4 بليط برگشت به سمنان تهيه کردم. از آنجا که شنبه بايد به سرکار مي رفتيم تصميم گرفتيم عصر جمعه از مشهد برگرديم. بليط بازگشت ما براي ساعت 15 روز جمعه 5 آذر با شماره قطار 325 بود. متاسفانه وقتي آماده رفتن به ايستگاه راه آهن مي شديم يکي از دوستانم از طريق   پيامک مطلع شد شرکت رجا اعلام کرده مسير مشهد به سمنان به علت اين سانحه مسدود شده است.

اين شهروند سمناني ادامه داد: آنطور که اطلاع دارم برخي مسافران حتي مبالغ چند ميليوني براي تهيه بليط به تعداد بالا پرداخت کرده بودند که اين مبالغ نيز هنوز به آنها بازگشت داده نشده است.

درپي دريافت اين پيام و چند پيام ديگر، خبرنگار مرآت در تماس با اين دفتر فروش، علت عدم پرداخت مبالغ بليط ها را جويا شد که مسئولان اين دفتر اعلام کردند هنوز "شرکت قطارهاي مسافربري سفير" اين مبالغ را به ما پرداخت نکرده است با وجود اينکه به ما قول داده بودند در اسرع وقت مبالغ را براي عودت به مسافران به حساب دفتر ما واريز خواهند کرد.

خبرنگار مرآت اين موضوع را از مدير روابط عمومي راه آهن شمال شرق پيگير شد. مرتضي عرب حجي در پاسخ به اين سوال که مبالغ قطارهاي لغو شده چه زماني به خريداران مسترد خواهد شد اظهار کرد: ما نظري نمي توانيم بدهيم. هر پرداختي بر اساس يک قانون صورت مي گيرد. اين موضوع هم مطابق قانون خريد و فروش بليط ها انجام خواهد.

عرب حجي با بيان اينکه شرکت هاي مختلفي اقدام به فروش بليط قطار مي کنند افزود: اگر شرکتي در پرداخت ها تخلف داشته باشد مردم مي توانند موضوع را با ارسال شکايتي با ذکر نام شرکت به ما که ناظر بر رفتار اين شرکت ها هستيم اطلاع دهند تا آنرا پيگيري کنيم.

شايد اتفاقات اخير آن ضرب المثل سمناني را يادآور مي شود که مي گويند " اصل بليطه کو هما دست دره" يعني "مهم بليط است که دستمان است!"