ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 13029
دبير ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي اعلام کرد:
ايران در مرحله توليد واکسن هاري انساني
تاریخ انتشار : 1393/05/11 12:41:17
نمایش : 650
دبير ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري گفت: واکسن هاري انساني در کشور در مرحله توليد قرار دارد.

به گزارش زنگ خبر به نقل از ايسنا، دکتر مصطفي قانعي، دبير ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري با اشاره به دستاوردهاي مربوط به حوزه واکسن هاري در کشور اظهار کرد: واکسن "هاري دامي" در کشور توليد شده و واکسن انساني آن نيز در حال توليد است.

 

وي افزود: در چند سال گذشته واکسن‌هاي "ب ث ژ" و "هپاتيت ب" نيز در کشور توليد شده است.

 

به گفته قانعي، واکسن‌هاي "هاري انساني"، "MMR" و بهينه سازي "هپاتيت ب" و "پنت والان" نيز در کشور در حال توليد است.

 

دبير ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي، درباره رتبه ايران در زمينه توليد واکسن در دنيا گفت: هم اکنون شرايط خوبي در رتبه بندي توليد واکسن بين کشورهاي دنيا نداريم، ولي کيفيت واکسن‌هاي توليدي در کشور مناسب است.

 

وي خاطرنشان کرد: به طور مثال کيفيت واکسن "ب ث ژ" و "هپاتيت ب" به لحاظ کمي و کيفي در دنيا قابل رقابت است.

 

قانعي با اشاره به ميزان بالاي کيفيت اين واکسن‌هاي توليدي در داخل کشور، گفت: در توليد اين نوع واکسن‌ها در مسير دريافت PQ هستيم که دريافت اين علامت، به نوعي کسب استاندارد بين المللي محسوب مي‌شود.

 

رتبه خوب در ميان 57 کشور اسلامي

 

رييس انستيتو پاستور ايران با بيان اينکه ايران در بين 57 کشور اسلامي در زمينه توليد واکسن، رتبه خوبي را کسب کرده است، افزود: شرکتهاي دانش بنياني که در اين زمينه فعاليت دارند، از حمايتهاي مختلف ستاد بهره مي گيرند و از حمايتهاي ما برخوردار هستند.

 

وي، درباره نحوه حمايت ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از شرکتهاي دانش بنيان توليد کننده واکسن گفت: با تمام امکانات از طريق قرار دادن زيرساختهاي موجود کنترل کيفي، تضمين کيفي، فني و مهندسي، بازرگاني و زيرساختهاي آموزشي و تحقيق و توسعه از اين شرکتها حمايت مي‌کنيم.

 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن