ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 13228
کاربردهاي عجيب نوشابه
تاریخ انتشار : 1393/05/27 06:24:06
نمایش : 522
کم و بيش شنيده‌ايم که نوشابه‌هاى گازدار براى سلامتي زيان آور هستند، گرچه کمتر به اين هشدار‌ها توجه مي‌کنيم اما تاکنون به استفاده هاى گوناگون آن‌ها يا مزايايشان هم فکر کرده‌ايد؟
به گزارش زنگ خبر، 1. در بسياري از ايالت‌هاي آمريکا، مامورين پليس راه دو گالن کوکاکولا در صندوق‌عقب ماشينشان دارند تا در صورت تصادف رانندگي، خون را با کمک آن از جاده پاک کند.

۲. اگر تکه‌اي از گوشت گاو را در يک ظرف محتوي کوکاکولا قراردهيد، پس از دو روز ناپديد مي‌شود!

۳. براي تميز کردن چيني‌هاي بهداشتي، يک قوطي کوکاکولا را داخل کاسه توالت بريزيد و يک ساعت صبر کنيد، سپس با آب پر فشار بشوئيد. اسيد سيتريک موجود در کوکاکولا لکه‌ها را خيلي قشنگ از سطوح چيني مي‌زدايد.

۴. براي برطرف‌کردن لکه‌هاي زنگ از سپر آب‌کرم کاري شده اتومبيل، سپر را با يک تکه کاغذ (فويل) آلومينيوم مچاله‌شده آغشته به کوکاکولا بسائيد و شاهد نتيجه مطلوب باشيد.

۵. براي تميز کردن فساد قطبهاي باتري اتومبيل، يک قوطي کوکاکولا را روي قطب‌ها بريزيد تا با غليان کردن، آن را تميز کند.

۶. براي شل کردن پيچ و مهره‌هاي زنگ زده، تکه‌اي پارچه که لحظاتي قبل در کوکاکولا خيس شده است را براي چند دقيقه بر روي پيچ و مهره قرار دهيد.

۷.  براي پاک کردن چربي از لباس‌ها، يک قوطي کوکاکولا را داخل ماشين‌لباسشويي پر از لباسهاي چرب خالي کنيد، پودر لباسشويي اضافه کنيد و ماشين را روي دور عادي روشن کنيد. کوکاکولا به تميز شدن لکه‌هاي چربي کمک شاياني مي‌کند.

۸. کوکاکولا همچنين بخار آب را از روي شيشه جلوي اتومبيل تميز مي‌کند. (در مناطق سرد و مرطوب، مثل Midwest در شمال ايالات متحده آمريکا، گاهي اوقات شيشه جلوي اتومبيل از بيرون بخار مي‌کند که با برف‌پاک‌کن پاک نمي‌شود.

۹. ماده موثر کوکاکولا اسيد فسفريک با pH برابر ۲٫ ۸ است. اسيد فسفريک، ناخن را در مدت حدود ۴ روز حل مي‌کند. همچنين کلسيم را از استخوان‌ها مي‌زدايد و عامل اصلي افزايش روز‌افزون پوکي استخوان است.

۱۰. براي حمل محلول کوکاکولا (محلول غليظ شده)، کاميونهاي حامل بايد از علامتهاي ويژه «مواد خطرناک» که براي حمل مواد به ‌شدت خوردنده در نظر گرفته شده است استفاده کنند.

۱۱. توزيع‌کنندگان اصلي کوکاکولا بيش از ۲۰ سال است که از کوکاکولا براي تميز کردن موتور کاميونهاي خود استفاده مي‌کنند
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن