ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 278926
شهيد مسلم آذري بني
تاریخ انتشار : 1395/07/08
نمایش : 821
شهيدمسلم آذري بني درسال 1348 در شهربن ديده به جهان گشود تا چنان که شايسته روح او است چشم بر رزق و برق اين هستي ببندد وشاد و مسرور در سراي ديگر چشم بگشايد.
 زندگي نامه شهيدمسلم آذري بني

شهيدمسلم آذري بني درسال 1348 در شهربن ديده به جهان گشود تا چنان که شايسته روح او است چشم بر رزق و برق اين هستي ببندد وشاد و مسرور در سراي ديگر چشم بگشايد.
وي داراي اخلاق پسنديده بود، به طوري که شايستگي اخلاقيش زبانزد همگان بود.مهربان و شوخ طبع بود و داراي رفتاري شايسته و اجتماعي که به راحتي با اطرافيان باب دوستي مي گشود و در مصاحباتش برانجام دادن واجبات ديني و ترک محرمات تأکيد مي کرد.
در جلسات مذهبي و در بسيج فعالانه شرکت مي جست تا اين که در سال 1360 عازم خدمت سربازي شد. او پنج ماه زودتر، دفترچه اعزام به خدمتش را پرکرد و مشتاقانه در خط مقدم قرار گرفت و در منطقه ي زبيدات مفقود گرديد.
پيکرپاک وي که شش سال در خاک عراق برجاي مانده بود سرانجام در سال 1372 مصادف با روز عيدقربان به ميهماني دوستان خود درگلزار شهداي شهرش رفت. سبزينه ي وجودش بردستان پرصفاي مردمان ، تشييع شد تا سبزتراز پيش بماند.
فرازي از وصيت نامه شهيد مسلم آذري بني


«بسم الله الرحمن الرحيم»
رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیًا یُنَادِي لِلإِيمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَکَفِّرْ عَنَّا سَیِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الأبْرَارِ.
پروردگارا، همانا ندا دهنده‏اى را شنيديم که به ايمان دعوت مى‏کرد که به پروردگارتان ايمان آوريد ما هم ايمان آورديم پروردگارا، پس گناهانمان را بر ما ببخش و بدى‏هايمان را از ما بزداى و ما را در زمره نيکوکاران بميران.


پس از حمد و سپاس خداوند متعال ، خدائي که برمن منت گذاشت و من را به اين وادي مقدس ، محل عشق و ايثار دعوت کرد. و حمد و سپاس خدائي که نظر لطف برما کرد و ما را از وادي غفلت به وادي ايمان آورد.
شکرخدائي که به ما توفيق داد با اينکه بنده اي بسيار گنهکاريم ، ما هم بتوانيم در اين راه قدم برداريم.
و سلام براولياء الله و اوصياء الله ، و با سلام و درود بريگانه منجي عالم بشريت آقا امام زمان(عج) ، و با سلام و درود به بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ، و سلام و درود به کليه شهداي اسلام از صدر تا کنون و با سلام و درود به رزمندگان اسلام که با سلاح گرمشان مي جنگند تا سخنان امام امت را که فرمود:« و قاتلوهم حتي لا تکون فتنه» باکفرمبارزه کنيد تا فتنه از روي زمين برداشته شود، لبيک مي گويند .
و با درود و سلام فراوان به امت حزب الله که اميدواريم يک لحظه سلاح رزمندگان را برزمين نگذارند . و اي برادران بايد دوراين دنيا را خط کشيد و فکر آخرت را کرد. ما بايد هرچه زودتر خودمان را بسازيم و توشه آخرت را آماده کنيم و راه قاسم و علي اکبرها را ادامه دهيم و انتقام خون شهيدان را از ستمگران بگيريم.
 وبه نداي هل من ناصر امام خميني را لبيک بگوئيم و به شهيدان بگوئيم اگر شما به لقاءالله پيوستيد سلاح گرمتان را برزمين نخواهيم گذاشت و تا آخرين قطره خونمان در برابر جنايتکاران خونخوار خواهيم ايستاد، و منافقين بدانند که هرچه شهداي ما بيشتر شوند ما بيشتر به خدا نزديک مي شويم.


 

برگرفته شده از shohada-ben.blog.ir
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن