ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289182
۱۳ آبان، حرکت ضد استکباري و تفکر رشادت طلبي در مسير انقلاب
تاریخ انتشار : 1395/08/12 10:03:58
نمایش : 603
۱۳ّآبان روز پرفروغي در تاريخ انقلاب است که ۳رويداد بزرگ تبعيد ۱۴ساله حضرت روح ا...(ره) به ترکيه، عراق و فرانسه ازسال۴۳ و خروش ضد طاغوتي دانش آموزان در سال۵۷ و حرکت انقلابي دانشجويان پيرو خط امام در تسخير لانه جاسوسي آمريکا در سال۵۸ روز ملي مبارزه با استکبار را در تقويم انقلاب اسلامي رقم زد.


 
 
به گزارش زنگ خبر به نقل از جهانبين نيوز، حرکتهايي که در ۳رويداد مهم اين روز شکل گرفت و نمادي از تقابل جبهه ايمان و کفر و حق و باطل بود افق روشني در آشکار ساختن چهره تزوير دشمنان است که با بهره گيري از روشهاي استبدادي و خشونت گرايي سعي در تثبيت اوضاع سلطه گرانه خود در کشور داشتند .

افشاگري حضرت امام با تأسي از روح آزادي خواه آرماني اسلامي در دفاع از حق انساني مردم در برابر کاپيتولاسيون ننگين آمريکايي هشدار به دنيا بود که نظام سلطه با تحقير و زور و ارعاب ملتها داعيه کدخدايي و حکمراني در دنيا دارد و با تحمل هزينه معنوي سنگين که برابر بود با۱۴سال تبعيد و فراق از وطن، بر مواضع انقلابي و رهبري حکيمانه و مدبرانه حتي در کيلومترها دوري از کشور پافشاري کرد و مردم را نسبت به طرح نقشه هاي شيطاني استکبار آگاه ساخت.

خروش انقلابي دانش آموزان در اعتراض به طاغوت در۱۳ آبان۵۷ در دانشگاه تهران با شليک و تيراندازي به نوجوانان پاک متعصب خاموش شد تا نداي«هيهات منا الذله» مناديان نهضت عاشورايي انقلاب با مسلسلهاي آتشين پهلوي اجير استکبار به سکوتي غم انگيز مبدّل گردد.
تسخير لانه جاسوسي آمريکا به همت و رشادت دانشجويان پيرو خط امام نيز حرکتي انقلابي از طرف سرسپردگان ولايت بود که در آغازين ماههاي شکل گيري نظام اسلامي اسناد تلاشهاي معاندان و دشمنان نظام را براي براندازي حکومت اسلامي برملا ساخت و در بيان حکيمانه پيرجماران انقلاب دوم شکل گرفت و حضرتش با تکيه بر روح انقلابي، حماسي و آرماني آن جوانان فرمود:«آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند.»
حرکت شهادت طلبانه دانش آموزان در نبرد با طاغوت و مجاهدت طلبي دانشجويان در تسخير لانه جاسوسي، شناخت طريق معرفت و پيمودن راه انقلاب بود که مسيرش توسط امام و مقتداي بزرگ نظام ترسيم و عاشقانش عاشقانه در اين هدف پا گذاشته و روز ملي مبارزه با استکبار را به عنوان سند هميشه جاويد در فرياد حماسي مرگ بر آمريکا متجلي ساختند.

سالها از اين حوادث تاريخ ساز مي گذرد و ابعاد استکبارمنشي لشکر کبر و کفر بر مردم دنيا آشکارتر مي شود و هر روز مردم کشوري بيدارو ظلم طلبي جبهه کفر را به نظاره مي نشيند اما در کشوري که اول منادي استکبار ستيزي بوده است و مبناي بيداري ملتها، عده اي رهنمودهاي روشنگرانه حضرت روح ا... که فرمود:« تمام بدبختي ما آن روزي است که حرف از رابطه با آمريکا بزنيم» را فراموش کرده اند.
کاپيتولاسيون محروم کردن مردم از حقوق انساني بود اما امروز کاپيتولاسيونهاي زيادي طراحي و عليه کشور و مردم اجرا مي شود اما با نگاه روشنفکران تاريک فکر فرصت تلقي مي گردد.

مسئله ننگين«fatf» در محدود سازي مبادلات مالي و هموار سازي راه براي نظارت و دخالت بيگانگان جلوه اي جديد از کاپيتولاسيون نيست؟
قراردادهاي جديد نفتي به بهانه فاصله دانش ايران با تکنولوژي و ميسر ساختن حضور شرکتهاي خارجي و رقيب پروري براي وزارت نفتي که به عنوان صنعت ملي نفت مي شناسيمم، باج دادن به استکبار و محروم نمودن کشور از توسعه نيست؟
تفکر محدود نمودن دانش و توان نظامي کشور به بهانه ترسيم راه مسالمت آميز براي تعامل با دنيا لبخند به استکبار نيست؟ و آيا اين تفکر تعارضي با آموزه ها و رهنمودهاي ديني و قرآني که به تجهيز و آمادگي نظامي در برابردشمنان با تمام توان را دستور مي دهد نيست؟
کرنش در برابر دشمنان و تن دادن به خواسته هاي دشمن در محدود ساختن مراکز صلح آميز هسته اي و عقب نشيني از پيشرفت هاي روز علمي با شعار تعامل با دنيا خيانت به خون شهداي دانش هسته اي و محروم شدن از پيشرفتهاي فني، مظهر کاپيتولاسيون نيست؟

دولت مردان و مسئولين بايد توجه داشته باشند که کاپيتولاسيون هاي زيادي در حال اجراست و فريادهاي رهبري با طرح مسائلي همچون نفوذ در حوزه هاي مختلف و متفاوت همان مواضع امام راحل(ره) در مقابله با استکبار است.

مسئولين به گوش و به هوش باشيد ۱۳آبان در اعتراض به کاپيتولاسيون و درراستاي مجاهدت دانش آموزان و بصيرت دانشجويان جاودانه شد و امروز هم مواضع روشنگرانه مقام معظم رهبري در تشخيص نقشه هاي ضدانساني استکبار که نشانه هاي زيادي از قانون کاپيتولاسيون دارند و هم بينش و بصيرت مردم و روحيه ايثار و مجاهدت جوانان انقلابي آماده خلق حماسه۱۳آبانهاي ديگري عليه دشمن، منافق و استکبار است...

يادداشت از احسان ربيعي

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن