ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289531
ازدواج با وجود مخالفت‌هاي والدين چگونه خواهد بود؟
تاریخ انتشار : 1395/09/22 09:40:01
نمایش : 443
اگر شما همسري متناسب با خواسته‌هاي خودتان پيدا کرده باشيد، به اين نتيجه برسيد که با اين فرد خاص در بيشتر موارد همراه و همدل‌ هستيد، در کنارش احساس آرامش مي‌کنيد، تفاوت‌هاي آشکاري نداريد و او هيچ مشکل و مسأله خاص و نامتعارفي ندارد مخالفت خانواده يک آسيب اجتماعي است.

به گزارش زنگ خبر به نقل از سلامت نيوز ، اين اتفاق مسأله نادر و کم‌ حاشيه‌اي نيست؛ ازدواج با کسي که شما دوستش داريد اما خانواده آن را نمي‌پذيرد قدم گذاشتن در راه پرحادثه‌اي است. تحمل اين مسأله وقتي سخت‌تر مي‌شود که شما و فرد مورد نظرتان واقعاً در کنار هم خوشحال و موفق باشيد. هيچ چيز در رابطه شما به‌خودي خود مشکل و مسأله نيست بجز زخم‌ زبان‌ها يا نگاه‌هاي تند و تيز يکي از اعضاي خانواده و طعنه‌ و بي‌توجهي‌ در برابر محبتي که تلاش مي‌کنيد به همسرتان و خانواده‌اش نشان بدهيد. شما احساس خوشبختي مي‌کنيد ‌چون در کنار فرد درستي قرار گرفته‌ايد با اين حال هميشه چيزي روي قلبتان سنگيني مي‌کند. باري که حتي همسرتان هم نمي‌تواند از روي دوش تان بردارد؛ چون او واقعاً مقصر اين رفتارها نيست.


واقعيت از يک ضعف فرهنگي و فکري در خانواده‌ها ناشي مي‌شود. بسياري از پدرومادرها فکر مي‌کنند حق دارند درباره همه چيز زندگي فرزندشان نظر بدهند و تعيين تکليف کنند. اين باوري اشتباه و يک آسيب اجتماعي است. ما به اين دليل از آن به‌عنوان آسيب اجتماعي ياد مي‌کنيم که تبعات آن معمولاً فراتر از محيط خانواده است. اين درواقع طرز فکري است که به شکل‌هاي مختلف در موقعيت‌هاي مختلف بروز پيدا مي‌کند.


اگر شما همسري متناسب با خواسته‌هاي خودتان پيدا کرده باشيد، به اين نتيجه برسيد که با اين فرد خاص در بيشتر موارد همراه و همدل‌ هستيد، در کنارش احساس آرامش مي‌کنيد، تفاوت‌هاي آشکاري نداريد و او هيچ مشکل و مسأله خاص و نامتعارفي ندارد مخالفت خانواده يک آسيب اجتماعي است.
به‌هر‌حال اين وضعيتي است که درآن قرار گرفته‌ايد، اين شما هستيد که مي‌توانيد با راهکارهاي مناسب براي مقابله با رفتارهاي تهاجمي خانواده رابطه را حفظ کنيد.


مهم‌ترين کاري که بايد براي کنار آمدن با اين شرايط انجام بدهيد اين است که همه چيز را شخصي نکنيد. شايد مسأله اصلاً شخص شما نباشيد. خيلي از خانواده‌ها وابستگي عميقي به فرزندشان دارند. وابستگي به فرزندان و احساس مالکيت در خانواده‌هاي ايراني بسيار رايج است. در اين شرايط گاهي احساس مي‌کنيد همسرتان مسئول تمام اين رفتارهاست اما از خودتان بپرسيد چطور همسرتان مي‌تواند مسئوليت فرد بالغ ديگري را به‌عهده بگيرد؟ خيلي وقت‌ها وقتي يکي از اعضاي خانواده نسبت به شما رفتار بدي دارد و توهين مي‌کند همسرتان ‌مقصر نيست.


تنها امکان شما براي مقابله اين است که روش درست تعامل را پيدا کنيد. آيا آنها آزارتان مي‌دهند؟ حدومرز اين رابطه را مشخص کنيد. مجبور نيستيد رفت و آمد زيادي با چنين افرادي داشته باشيد. اجازه ندهيد کنترل رابطه شما و همسرتان به‌دست آنها بيفتد. همچنين تلاش نکنيد به آدم‌هايي که نمي‌خواهند دوستتان داشته باشند بيش‌از اندازه محبت کنيد. مگر اينکه احساس کنيد آنها قابليت تغيير دارند ومحبت‌هاي شما موضع آنها را تغيير مي‌دهد.


يادتان باشد که آدم‌ها پشيمان مي‌شوند. بعداز مدتي ممکن است خانواده همسرتان از قضاوت‌هاي زودهنگام و بدرفتاري‌هايشان پشيمان بشوند. سعي کنيد تلخي‌ها و آزارهاي گذشته را به مرور زمان و با تمرين و تلاش فراموش کنيد. نمي‌توانيد فراموش کنيد؟ پس آنها را ناديده بگيريد. اجازه ندهيد لحظه اکنون به خاطر آنچه در گذشته اتفاق افتاده خراب شود.


در بعضي از موارد سطح و حجم توهين‌ها و بدرفتاري‌ها آنقدر وسيع است که سکوت و صبوري، بي‌احترامي به خودتان است. در اين شرايط ممکن است بهترين راه محدود کردن رابطه باشد. وقتي آنها در همه جزئيات زندگي و خصوصي‌ترين بخش‌هاي رابطه زناشويي‌تان دخالت مي‌کنند، وقتي احساس مي‌کنيد افسار زندگي‌تان دست ديگران افتاده‌ است، زماني که براي وقت و پول و نوع تربيت فرزندتان تکليف مي‌کنند، حق شما را پايمال و هتاکي مي‌کنند و حتي در مواردي رفتارهايشان با توهين و آزار جسمي همراه است هيچ راهي بهتر از اين نيست که خود را از آنها دور نگه داريد.

سلامت نيوز: ازدواج با وجود مخالفت‌هاي والدين چگونه خواهد بود؟
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن