ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289576
امام جمعه شهر بن:
آمريکا دشمن ما است و هيچ زماني نمي توانيم به آنان اعتماد کنيم
تاریخ انتشار : 1395/09/26 15:54:04
نمایش : 401
ما بايد اقدام متقابل در رابطه با اين رفتار هاي آمريکايي ها انجام دهيم و نبايد هيچ گونه اعتمادي به اين ها داشته باشيم همان گونه که مقام معظم رهبري فرمودند:هيچ موقع به آمريکايي ها اعتماد نکنيد ما هر زمان که اين اصل را رعايت کرديم سود برديم و هرگاه فراموش شد دچار ضرر شديم.


به گزارش خبرنگار زنگ خبر، حجت السلام سيد حسن مير افضلي در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته ضمن دعوت به تقوايي الهي گفت:  يکي از لوازم جامعه ي ما حيا است و حيا يکي از نشانه هاي مومن است، حيا و ايمان همواره با يکديگر هستند و اگر يکي از اين ها از بين برود ديگري هم از بين مي رود.
ميرافضلي گفت: انسان هاي مومن کساني هستند که حيا دارند و حتي اگر خطايي مرتکب مي شوند از ديگران حيا مي کنند و گناه خود را افشا نمي کنند و اگر خداوند اراده کند مومني را هلاک ،حيا را از او بر مي دارد.
خطيب جمعه بن گفت: ما دو نوع حيا داريم :اول حياي که در دين ما سرزنش شده است و نبايد وجود داشته باشد و دوم حياي که لازم است.
وي افزود : در رابطه با مورد اول به طور مثال در آموزش مسائل ديني به فرزندان حيا مي کنيم که اين نوع حيا مذموم وناپسند است و اما در بعضي موارد ديگر حيا براي مومن لازم است بطور مثال در برخورد با نامحرم ،در روابط اجتماعي که در جامعه داريم و...
حجت السلام سيد حسن مير افضلي با اشاره به اينکه خداوند انسان هاي با حيا و عفيف را دوست دارد گفت : انسان هايي که حيا داشته باشند خداوند در مسائل سخت و گرفتاري ها نجاتشان مي دهد مانند:داستان حضرت يوسف(ع) و زليخا.
مير افضلي گفت:  مي توان گفت که يکي از بالاترين نعماتي که خداوند به انسان ها مي دهد حيا است،اما متاسفانه امروزه برخي از موارد هستند که موجب از بين رفتن اين نعمت الهي شده اند و از بين رفتن حيا در نهايت در جامعه موجب ايجاد فساد هاي اخلاقي،رفتار هاي نامناسب در جامعه و از بين رفتن حد و حدود روابط نامحرم شده است.
وي با تبريک هفته وحدت و ميلاد باسعادت نبي مکرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص)و  ميلاد خجسته ي ششمين اختر تابناک آسمان امات و ولايت امام صادق (ع) به تمامي مسلمانان جهان و بخصوص ساحت مقدس امام زمان(عج)گفت :وحدت يکي از مواردي است که دشمنان همواره از آن خائف  بوده و همواره به دنبال از بين بردن آن در جوامع اسلامي هستند.
ميرافضلي با اشاره به وحدت دانشگاه و حوزه افزود: بايد بدانيم جوانان ما چه در حوزه و چه در دانشگاه ها تماما با يکديگر همراه و برادر هستند و با يديگر در راستاي کمک به رشد و پيشرفت جامعه ي ايران اسلامي تلاش مي کنند.در جامعه ي ما همه ي ابعاد علمي نياز است و يک جامعه نمي تواند در يک بعد صرفا رشد داشته باشد بلکه بايد در تمامي عرصه هاي اقتصادي ،سياسي، فرهنگي، اجتماعي، علمي و.. پيشرفت داشته باشد.
خطيب جمعه بن گفت: وحدت سياسي در بين مردم از جمله موارد ديگري است که دشمنان به شدت به دنبال از بين بردن آن هستند،دشمنان در اين زمينه با ايجاد تفرقه و گروه هاي سياسي مختلف مردم را از يکديگر جدا کرده و سعي در از بين بردن وحدت بين آن ها دارند.
وي افزود : در يک جامعه اختلاف نظر ممکن است وجود داشته باشد و اصلا اختلاف نظر اسباب رشد است اما اين اختلاف نظر ها باسيتي در سايه ي مقام عظماي ولايت مطرح وحل شود تا به وحدت منجر شود،بطور مثال اگر مقام ولايت در جامعه تشخيص مي دهد که حقوق هاي نجومي حرام است ،ظلم است و بايستي به بيت المال برگردد بايد در اينجا تنها به نظر مقام ولايت عمل کرد و حق هيچ گونه اظهار نظر وجود ندارد.
مير افضلي گفت: يکي ديگر از موارد وحدت،وحدت مسلمانان اعم از شيعه و سني است، آن کسي که ايراني است عزيز است حال در  تحت هر قوميت و مذهبي که مي خواهد باشد،اين ها بايد مورد توجه باشد تا وحدت داشته باشيم و بتوانيم در مقابل استکبار بايستيم.
وي ضمن اشاره به تمديد مجدد تحريم هاي ضد ايراني و رفتار متقابل دولت مردان نظام جمهموري اسلامي گفت : در بحث تحريم ها بيشترين نقش را فرانسه ايفا مي کند اما به محض از بين رفتن تحريم ها ما دوباره اقدام به بستن قرارداد و مصرف از کالاهاي وارداتي فرانسوي ها مي کنيم.ما بايد اقدام متقابل در رابطه با اين رفتار هاي آمريکايي ها انجام دهيم و نبايد هيچ گونه اعتمادي به اين ها داشته باشيم همان گونه که مقام معظم رهبري فرمودند:هيچ موقع به آمريکايي ها اعتماد نکنيد ما هر زمان که اين اصل را رعايت کرديم سود برديم و هرگاه فراموش شد دچار ضرر شديم.
وي ضمن اشاره به پيروزي بزرگ وارزشمند شهر حلب  توسط نيروي هاغي مقاومت مردمي گفت : عصبانيت دشمنان بعد از 6 ماه درگيريها ي سخت و طولاني که با کارشکني هاي آمريکايي ها اتفاق مي افتاد بسيار مهم است ،چرا که  اين فقط آزادي يک شهر نيست بلکه شکست آمريکا، عربستان ، قطر و کشور هاي عربي است .و اين مقاومت وايستادگي در مقابل کفر است که تمام قد در مقابل اينها ايستادگي کردن،و بازهم کار شکني را از حقوق  بشر و دولت هاي عربي مي بينيم که ابراز ناراحتي ميکنن از آزادي سازي شهر حلب و مردم سوريه را متهم ميکنند به جنايت جنگي در کشور خودشان.
انتهاي پيام / 520ز
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن