حدیث موضوعی
دعای عظم البلا
آخرین اخبار
کد مطلب: 289584
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي چهارمحال و بختياري:
لزوم آمادگي جاده هاي کوهستاني و برفگير استان براي استقبال از زمستان
تاریخ انتشار : 1395/09/29 08:16:23
نمایش : 173
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان با بيان اينکه بخش عمده محورهاي ارتباطي استان چهارمحال و بختياري کوهستاني و برفگير است بر ضرورت آمادگي براي روزهاي زمستان تاکيد کرد.
  
به گزارش زنگ خبر به نقل از جهانبين نيوز؛ منوچهر سلمان زاده  اظهار کرد: ۲۹۷ راهدار در قالب ۳۸ اکيپ ثابت و سيار همراه با ۲۳۵ دستگاه ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين شامل بلدوزر، لودر، گريدر، کاميون، برف خور، نمک پاش و ۵۲ دستگاه تراکتور از نيمه آذرماه جاري در طرح زمستاني اين استان فعال مي باشند.

سلمان زاده افزود: شرايط جوي استان چهارمحال و بختياري و قرارگرفتن در منطقه کوهستاني ضرورت اين آمادگي را دوچندان کرده است.

وي در ادامه گفت: محورهاي ارتباطي استان چهارمحال و بختياري که بخش عمده آن کوهستاني و برفگير است شامل ۲۱۵ کيلومتر بزرگراه، يک هزار و ۱۳۶ کيلومتر راه اصلي و فرعي و ۲ هزار و ۳۸۱ کيلومتر راه روستايي است که با برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته نيروهاي راهداري استان آمادگي کامل براي خدمات‌رساني به مسافران در کنار ساير دستگاه‌هاي امدادي مانند پليس راه، هلال‌احمر، مديريت بحران و اورژانس را دارند.

وي اظهار داشت: نصب و راه اندازي دوربين هاي کنترل سرعت در راستاي افزايش ضريب ايمني تردد، اول آذرماه در کميسيون ايمني راهها با حضور وزير راه و شهرسازي تصويب شد.

به گفته وي، مکان يابي اوليه نصب دوربين هاي کنترل سرعت براساس ميزان تصادف و تخلف غيرمجاز در شهريورماه امسال و براساس ميزان تصادف و تخلف غيرمجاز در محدوده هاي مسير بررسي شد.

سلمان زاده تصريح کرد: از اين تعداد دوربين، ۳۰ دوربين با تامين و تخصيص اعتبارات ملي و ۱۰ دوربين با اعتبارات استاني تا پايان سال نصب مي شود.

وي افزود: هم اينک چهار سامانه کنترل سرعت و ثبت تخلف در مسيرهاي شهرکرد-سامان، شهرکرد-فارسان، بروجن-لردگان و شهرکرد-اصفهان فعال است.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان هدف از نصب و راه اندازي اين دوربين ها را اطلاع از وضعيت ترافيک يكپارچه جهت رفع گره‌هاي ترافيكي نگهداري و ايمني محورهاي استان دانست که توسط مركز مديريت راه‌هاي استان تصاوير دريافتي به‌صورت برخط دريافت و براي دستگاه‌هاي ذي‌ربط نظير پليس‌ راه، اداره کل راه و شهرسازي و ساير ادارات ارسال مي شود.

به گفته وي ۵۰ دستگاه تردد شمار نيز اطلاعات تردد وسايل نقليه عبوري را در ۲۵ محور ارتباطي استان در مسيرهاي رفت و برگشت به صورت برخط به مرکز مديريت راه هاي استان ارسال مي کند.

انتهاي پيام
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
گزارش تصویری
همراه با شهدای شهرستان بن
کانال تلگرامی زنگ خبر
https://telegram.me/zangekhabarben