ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289598
عضو مجلس خبرگان رهبري:
پيگيري فساد صندوق ذخيره فرهنگيان جزء حقوق شهروندي است/ عدم برخورد با مفسدان اقتصادي پذيرفتني نيست
تاریخ انتشار : 1395/09/30 07:31:03
نمایش : 300
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: همه مردم به عنوان يک شهروند ايراني حق دارند پيگير موضوع فيش‌هاي حقوقي و صندوق ذخيره فرهنگيان باشند.
 
 

به گزارش زنگ خبر، آيت‌الله عليرضا اسلاميان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به نامه 71 نهج‌البلاغه در مورد کارگزاران متخلف و همچنين فرمايشات رهبري در مورد برداشت‌هاي مالي متخلفانه و فيش‌هاي حقوقي نجومي و عدم رسيدگي به اين مسئله، اظهار کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبري فرمودند، بايد اموالي که به تاراج رفته برگردانده و اگر جرمي اتفاق افتاده رسيدگي شود.

عضو مجلس خبرگان رهبري افزود: چطور مي‌توان پذيرفت کسي که 5 ميليون تومان بدهکار است روانه زندان ‌شود، اما به تخلف اشخاصي که پول‌هاي کلان و ميلياردي برداشت مي‌کنند رسيدگي نشود؟ اين وظيفه تک‌تک مردم و مسؤولان است که به اين مسئله توجه داشته و در مرتفع کردن آن نهايت تلاش خود را به کار گيرند.

نماينده مردم چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري عنوان کرد: افراد متخلف و متجاوز به حقوق مردم، صلاحيت ماندن در اين پست‌ها را نداشته و نبايد در اين پست‌ها بمانند چرا که اموال مردم در دست اين افراد امانت بوده اما اين افراد امانتدار نبوده و امانت را بايد به دست امانتدار و کسي که به آن تعدي نکند، سپرد.

وي تصريح کرد: مسئووليت بخشي از سرنوشت مملکت به دست اين افراد سپرده شده و هر کس از پايين‎‌ترين تا بالاترين رده بايد نسبت به مسئووليت خود وظيفه‌اش را انجام دهد و وقتي ولي‌امرمسلمين امر مي‌کنند همه بايد پيروي کرده و کساني که ادعاي حمايت و پيروي از مقام عظماي ولايت را دارند بايد از حکم ايشان پيروي کنند، اين سؤال وجود دارد که آيا دولت و دولتمردان اين کار را کرده‌اند يا نه؟ همه مردم به عنوان يک انسان، يک مسلمان و يک شهروند ايراني حق دارند پيگير موضوع فيش‌هاي حقوقي و صندوق ذخيره فرهنگيان باشند.

اسلاميان بيان کرد: سرمايه ناميدن افرادي اين‌چنين، جاي تأسف دارد و بايد گريه کرد که کساني در رأس امور قرار مي‌گيرند که شايستگي نداشته و نه‌تنها به فرمايشات مقام معظم رهبري عمل نکرده بلکه برخلاف آن نيز عمل مي‌کنند.

اسلاميان با تاکيد بر اينکه ابعاد فساد صندوق ذخيره فرهنگيان بايد براي مردم روشن شود، اظهار داشت: اين افراد که در زمان انتخابات که راي مردم را مي‌خواستند شعار سر مي‎‌‌دادند، دانستن حق مردم است، با اسم مردم روي کار مي‌آيند و بعد که به اهدافشان رسيدند به همين مردمي که سنگشان را به سينه مي‌زدند توهين مي‌کنند.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن