ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289626
پيشنهادهايي براي برخورد مناسب با همسر
تاریخ انتشار : 1395/10/02 10:22:30
نمایش : 430
زندگي مشترک خوب براي ساخته شدن نياز به تعامل دو عنصر مهم دارد، زن و شوهر. اخلاق و رفتار اين دو عضو خانواده، ترازوي خوشي را در حالت تعادل نگه مي دارد.

شما و همسرتان، براي اينکه بتوانيد روزهاي خوبي را سپري کنيد، لازم است ويژگي هاي اخلاقي تان را کمي محک بزنيد. خودتان که در مسند قضاوت بنشينيد، بهتر مي توانيد ويژگيهاي نامناسب اخلاقي تان را کنار بگذاريد و مي توانيد مثل روزهاي اول ازدواج عاشق همديگر باشيد. ما پيشنهاداتي مي دهيم تا شما هواي زندگي تان را که کمي غير قابل تحمل شده، بهبود ببخشيد.

قاتل عشق تان را بشناسيد

تلويزيون قاتل عشق است. در اين مورد هيچ شکي نداشته باشيد! توصيه مي شود از همين امروز شام خوردن جلوي تلويزيون را قدغن کنيد. هر شب غذاخوردن جلوي تلويزيون به همراه گويندگان نمي گذارد حواس تان به همسرتان و فرزندانتان باشد، از آن گذشته آن قدر جلوي تلويزيون به تماشاي فيلم مشغول بوده ايد که وقتي به رختخواب مي رويد حتي ديگر وقت نداريد با هم حرف بزنيد و از حال يکديگر باخبر شويد. تنها چاره کار اين است که اين دشمن را از زندگي عاشقانه بيرون بيندازيد!

سعي كنيد حداكثر توافق بين خصايص شما و همسرتان به تدريج برقرار شود. وجود يكديگر را مكمل و متمم هم بدانيد و به تكامل هم كمك كنيد

به وضع ظاهري تان رسيدگي مي کنيد

فکر نکنيد چون ديگر زن و شوهر هستيد و چندين سال از زندگي مشترک تان مي گذرد، بايد نسبت به وضع ظاهرتان بي خيال شويد! چرا که در روايات اسلامي هم نسبت به اين که هر کدام از زن و شوهر خودش را براي همسرش آراسته کند تاکيدات و سفارشات بسيار فراواني وجود دارد.
به همسر خود احترام بگذاريد
نسبت به همسر خود نگرشي مطلوب و متعالي داشته باشيد و او را امانت الهي بدانيد و در حفظ و نگهداري اين وديعه الهي تلاش كنيد. به همسر خود احترام بگذاريد و با وي محترمانه صحبت كنيد و در ارتباط با او از عواطف سرشار و محبت بسيار دريغ نورزيد. حقوق متقابل خود و همسر خود را بشناسيد و در ايفاي حقوق وي تلاش کنيد.

معمار خوشبختي فرزندتان باشيد

پدر و مادر كانون منظومه خانوادگي هستند كه تشعشعات عاطفي خود را در محيط خانواده مي پراكنند و حيات عاطفي را رونق مي بخشند. پدران و مادران پايه گذاران شخصيت فرزندان و معماران خوشبختي آنان هستند. پس در تقويت روابط خود هرچه بيشتر تلاش كنيد.

داد و ستد عاطفي با همسر داشته باشيد

به پيشرفت و ترقي و رشد شخصيت همسر خود علاقه مند باشيد و زمينه را براي تحقق اين امر فراهم کنيد و از اين طريق كانون خانواده را از زوال و فرسايش تدريجي مصون سازيد و عرصه زندگي را براي نوآوري ها بگشاييد. زمينه را براي پرورش احساسات مثبت و عواطف سازنده نسبت به همسر خود فراهم سازيد و از داد و ستد عاطفي به سه شيوه قلبي، كلامي و عملي استفاده كنيد.

فضايي گرم و صميمانه در خانه ايجاد کنيد

سعي كنيد فهرستي از قابليت ها و صفات مثبت همسر خود را درنظر بگيريد و به موارد مثبت وجود و شخصيت او كاملا توجه و در مناسبات با او به اين قابليت ها اشاره کنيد. از صفات برجسته و مثبت او تعريف کرده و از اين طريق فضاي خانواده و گفت وگو را به فضايي گرم و صميمي و آكنده از روحيه مثبت تبديل کنيد.

فهرستي از آرزوهاي همسرتان داشته باشيد

سعي كنيد حالات و روحيات همسر خود را بشناسيد و فهرستي از آرزوها و علايق وي تهيه كنيد و از انتظارات او آگاه شويد. سپس خود را به تأمين خواسته ها و علايق منطقي و اصولي وي ملزم کنيد.

با همسرتان صادق باشيد

سعي كنيد براي نيل به تفاهم و مناسبات بيشتر با همسرتان، از صداقت و راستي استفاده كنيد. باور كنيد كه رمز خوشبختي و توفيق بسياري از خانواده ها، صادق بودن آنها و بهره گيري از اين صفت برجسته انساني بوده است. به مديريت كانون خانواده اهميت دهيد و سعي كنيد در تصميم گيري و هدايت زندگي از هماهنگي لازم برخوردار شويد. حدود وظايف هريك از اعضاي خانواده را مشخص كنيد و در برخورد با مسائل زندگي، سياستي هماهنگ اتخاذ کنيد.

اشتباهات تان را مي پذيريد

اگر متوجه اين شده ايد که مدام در حال آوردن دليل و توجيه براي کارهايتان هستيد پس بدانيد که رفتار شما ايراد دارد. واقع بين باشيد و در تنهايي خود به رفتار يا اشتباهي که انجام داده ايد بيشتر فکر کنيد مسلما پي به نقطه ضعف هايي خواهيد برد يا بهتر بگوييم شجاعت پذيرفتن اشتباهاتتان را خواهيد يافت.

شريک زندگي تان را آزار نمي دهيد

متاسفانه برخي از افراد بي دليل يا با کوچکترين بهانه طرف مقابل در زندگي مشترکشان را از لحاظ جسمي و روحي مورد آزار و اذيت قرار مي دهند. دلايل مختلفي پشت اين ماجراي تلخ نهفته است که در همه حال ترک اين عادت غلط بهترين روش براي حفظ رابطه و آرامش در زندگي است.

تلويزيون قاتل عشق است. در اين مورد هيچ شکي نداشته باشيد! توصيه مي شود از همين امروز شام خوردن جلوي تلويزيون را قدغن کنيد

سکوت در زندگي شما بي معني است

مطمئنا عدم گفت و گو براي زندگي زناشويي مضر است. اين امر بنا به دلايل مختلف اغلب ناشي از کمبود وقت و يا بي توجهي زن و مرد نسبت به يکديگر است که در بالا از آنها نام برده ايم با اين حال، معمولا گفت و گو ميان زن و مرد صورت مي گيرد، اما هيچ يک از طرفين به حرف هاي يکديگر گوش نمي دهند... در اين حالت، موضوعي را با هم مطرح کنيد و سعي کنيد حقيقتا حرف مقابل تان را بفهميد.

يادتان باشيد شما مکمل يکديگر هستيد

سعي كنيد درصدد تملك كامل همسرتان نباشيد و از مرز تعادل خارج نشويد .به اصل تفاوت هاي فردي معتقد باشيد و باور كنيد كه زن و شوهر دو موجودند كه از نظر هوش و استعداد و علايق و خصايص جسماني و اخلاقي تفاوت هايي دارند. سعي كنيد حداكثر توافق بين خصايص شما و همسرتان به تدريج برقرار شود. وجود يكديگر را مكمل و متمم هم بدانيد و به تكامل هم كمك كنيد.

عوامل تزلزل بناي خانواده تان را بشناسيد

از لجاجت و رقابت ناسالم با همسرتان جدا پرهيز كنيد و جاي آن را به يكدلي، يكرنگي، صميميت و رفاقت بدهيد. باور كنيد يكي از مهمترين عوامل تزلزل در بناي خانواده و آغاز نابساماني و مشكلات خانوادگي، لجبازي دو همسر با هم و عدم پذيرش يكديگر است. سعي كنيد همسرتان را آن گونه كه هست بپذيريد و روابط خود را بر پايه دوستي و محبت تنظيم كنيد.


 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن