ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289632
شوراي امنيت قطعنامه ضد شهرک‌سازي رژيم صهيونيستي را تصويب کرد
تاریخ انتشار : 1395/10/04 08:32:22
نمایش : 271
شوراي امنيت جمعه شب قطعنامه‌اي را به تصويب رساند که خواستار توقف فوري فعاليت‌هاي شهرک‌سازي رژيم صهيونيستي در اراضي اشغالي فلسطين و از جمله قدس شرقي است.

 
 

به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري فارس، شوراي امنيت سازمان ملل به قطعنامه‌اي عليه شهرک سازي هاي رژيم صهيونيستي در سرزمين هاي اشغالي راي مثبت داد.

اين قطعنامه با 14 رأي موافق و يک رأي ممتنع به تصويب رسيد. آمريکا تنها عضو شوراي امنيت بود که به طرح پيشنهادي مصر رأي ممتنع داد. 

«سامانتا پاور»، نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد، پس از تصويب اين قطعنامه دفاع از رژيم صهيونيستي پرداخت و گفت که سازمان ملل بيش از آنکه بر اقدامات ايران و کره شمالي متمرکز بوده باشد، توجهش را معطوف اسرائيل کرده است.

وي همچنين با اشاره به حمايت قاطع آمريکا از اسرائيل اشاره کرد و گفت که اين موضوع مورد تأييد مقامات اسرائيل نيز هست. 

 رژيم صهيونيستي درتلاش براي جلوگيري از تصويب قطعنامۀ شوراي امنيت سازمان ملل عليه شهرک‌سازي اسرائيل در سرزمين‌هاي اشغال‌شده اعمال فشار رئيس جمهور منتخب امريکا را خواستار شده بود.

رأي‌گيري پيش‌نويس پيشنهادي مصري‌ها براي محکوميت شهرک‌سازي رژيم اسرائيل در شوراي امنيت سازمان ملل ابتدا قرار بود روز پنج شنبه صورت گيرد؛ اما مصر اعلام کرد که اين رأي‌‌گيري به تعويق افتاده است. 

اما  نيوزلند، ونزوئلا، مالزي و سنگال روز جمعه خواستار پيشبرد روند رأي‌گيري شوراي امنيت درباره پيش‌نويس قطعنامه ضد صهيونيستي شدند. 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن