ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289643
وزير صنعت، معدن و تجارت:
برخورد با حقوق‎هاي نجومي نبايد اولويت کشور باشد/ آيا کشور گير اين 2 ميليارد تومان است؟
تاریخ انتشار : 1395/10/05 08:19:53
نمایش : 309
وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينکه حقوق‎هاي نجومي بر اساس نظام‎مندي بود، گفت: آيا کشور گير اين 2 ميليارد تومان است؟

 
به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري فارس از بيرجند، محمدرضا نعمت‌زاده عصر امروز در جلسه بررسي مسائل و مشکلات بخش صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبي، با بيان اينکه يک قوه مي‎خواهد در کشور کار کند و قوه ديگر ايراد مي‎گيرد، اظهار داشت: متأسفانه در اين کشور بايد يکي دو نفر کار کنند و 10 تا 20 نفر به امور نظارت کنند که در دنيا اين موضوع بر عکس است.

وي با اشاره به اينکه اين موضوع از مباني توسعه ملي به حساب مي‎آيد، تصريح کرد: بايد تلاش کنيم اين نظام‎مندي را در قوه قضائيه، مجريه و مقننه درست کنيم.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينکه 10 درصد وقت من به اموري شامل نامه خواندن و پاسخگويي به گزارشات مي‎گذرد که اين امور مانع پيشرفت شده است، بيان داشت: اين امور مانع از پيشرفت شده و مهمترين اشکالي که در رتبه کسب و کار در جوامع بين‎المللي مشاهده مي‎کنيم بروکراسي است که خودمان براي خود ايجاد کرده‎ايم.

نعمت‎زاده با بيان اينکه دين ما اصل بر برائت است و اصل اين است که همه با هم صادق هستند، يادآور شد: متأسفانه طوري مقررات و روش‎ها را تنظيم مي‎کنيم که اين چنين نمي‎شود.

وي به ديدار هفته پيش خود با رئيس سازمان بازرسي کل کشور اشاره کرد و توضيح داد: يکي از بحث‎هايي که پيش آمد بحث حقوق‎هاي نجومي بود که وي گفت در اين زمينه ما هيچ موردي را خلاف مقررات نيافتيم و اگر شخصي بيشتر گرفته بر اساس نظام‎بندي بوده است ولي از لحاظ قانون و مقررات خلافي نيست.

وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: به‌خاطر اين افراد کل کشور را به هم ريخته ‏ايم و از صبح تا شب به‌دنبال خلاف کارانيم که پس بدهند فقط به خاطر اينکه 2 ميليارد تومان را پس بدهند، آيا کشور گير اين 2 ميليارد تومان است؟

نعمت‎زاده بيان داشت: خودمان را سرگرم اين مسائل کرده‎ايم و از مسائل اصلي کشور مانند صادرات، عمران، آبادي، توسعه، اشتغال و رونق دور شده‎ايم گرچه دلمان مي‎خواهد به اين مسائل رسيدگي کنيم ولي زماني که درگير مسائل پيش پاافتاده هستيم به اين امور نمي‎رسيم.

وي به طرح صنايع کوچک و متوسط اشاره کرد و توضيح داد: اين طرح از اواخر سال 92 پيشنهاد شد که بانک‎ها زير بار نرفتند و گفتند کسي که بدهي دارد در مرحله اول بايد بدهي خود را پرداخت کند.

وزير صنعت، معدن و تجارت به بيانات مقام معظم رهبري اشاره کرد و اعلام کرد: خوشبختانه ايشان در بيانات اول سال تأکيد و فرمودند روي صنايع کوچک و متوسط برويد و کاري برايش کنيد، لذا در اين راستا طرح رونق توليد و حمايت از صنايع کوچک و متوسط در ستاد اقتصاد مقاومتي تصويب و شرايط خاصي براي اين صنايع در نظر گرفته شد.

نعمت‎زاده بيان داشت: تاکنون به بيش از 18 هزار واحد توليدي مشکل‎دار بالغ بر 13 هزار ميليارد تومان تسهيلات بانکي پرداخت شده است و سقفي هم براي اين تسهيلات وجود ندارد.

وي با اشاره به اينکه ما نه بودجه داريم و نه چيز ديگري و با پررويي اين کار را مي‎کنيم ادامه داد: بخش خصوصي صادق است لذا هر کجا که به بخش خصوصي اعتماد کرديم ردخور نداشته و موفق بوده‎ايم.

وزير صنعت، معدن و تجارت به بازارچه‏ هاي مرزي اشاره کرد و تبيين کرد: 4 بازارچه به تصويب دولت رسيده است که يکي فعال و ديگري در حال صحبت کردن با استانداري هرات هستيم که داير شود گرچه براي فعال شدن ساير بازارچه‎ها افغانستان آمادگي ندارد.

نعمت‎زاده با تأکيد بر اينکه بازارچه‎هاي مرزي با يک اغماض و بخشودگي به نفع اهالي منطقه است، خاطرنشان کرد: آسفالت جاده بازارچه ماهيرود بايد به کمک دولت انجام شود.

وي به افزايش ماليات واحدهاي توليدي اشاره کرد و گفت: هر سال سازمان برنامه بودجه مي‏‌گويد به اين ميزان ماليات را بيشتر کنيد، درست است که بنگاه‎هاي توليدي ماليات و بيمه را پرداخت مي‎کنند ولي پولي براي خريد مواد اوليه ندارند و همين امر سبب کاهش توليد و تعطيلي واحدهاي توليدي مي‌‏شود.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن