ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289646
ارتش سوريه: امنيت به حلب بازگشته است/ آغاز پاکسازي محله‌هاي شرق
تاریخ انتشار : 1395/10/05 08:28:25
نمایش : 286
ارتش سوريه پس از اعلام آزادسازي کامل شهر حلب، پاکسازي محله‌هاي شرق اين شهر را آغاز کرده است، مساله‌اي که ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

 

به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري دانشجو، به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، يگان‌هاي ارتش سوريه صبح روز جمعه پاکسازي محله‌هاي الزبديه، صلاح‌الدين، المشهد، الانصاري در بخش شرقي حلب را بعد از تخليه آن از تروريست‌ها آغاز کردند تا شهروندان بتوانند به خانه‌هايشان بازگردند.

 

تيم‌هاي مهندي و مين ياب در جريان پاکسازي محله‌ها صدها مين و بمبي که تروريست‌ها در منازل و زيرساخت‌ها کار گذاشته‌ بودند خنثي کردند. تروريست‌ها به منطقه الراشيدن در حومه جنوب غربي حلب منتقل شده‌اند.

 

ارتش سوريه طي پاکسازي اين مناطق از بمب‌ها و مين‌هاي کار گذاشته شده، به انبارهاي سلاح و مهمات در داخل مدارس و تأسيسات خدماتي در شرق حلب دست يافت.

 

خبرنگار سانا افزود، يگان‌هاي مهندسي به تلاش خود براي منهدم کردن مين‌ها و بمب‌ها در تمامي محله‌ها به منظور پاکسازي کامل آن جهت ورود کارگاه‌هاي فني و خدماتي و احياي خدمت رساني‌ها با هدف بازگرداندن ساکنان ادامه خواهند داد.

 

تروريست‌ها عمدا اقدام به کارگذاشتن مين و بمب در منازل کردند تا در بين ساکنان رعب و وحشت ايجاد کنند تا آنها به خانه‌هايشان بازنگردند.

 

شب گذشته  فرماندهي کل ارتش و نيروهاي مسلح سوريه با صدور بيانيه‌اي جديد اعلام کرد: بعد از آزادسازي شهر حلب از تروريسم امن و امنيت به آن شهر بازگشته است.

 

فرماندهي کل ارتش و نيروهاي مسلح سوريه در اين بيانيه افزود: به لطف خون شهيدان پاک و قهرماني‌ها و فداکاري‌هاي نيروهاي مسلح قهرمان و نيروهاي هم‌پيمان با ارتش و به لطف پايداري ملت سرافراز سوريه، فرماندهي کل ارتش بازگشت امن و امنيت به شهر حلب را اعلام مي‌کنيم.

 

فرماندهي کل ارتش در اين بيانيه اشاره کرد که بازگشت امنيت به حلب، از طرفي پيروزي بزرگي بوده که تحول راهبردي و نقطه عطف مهمي در جنگ عليه تروريسم را رقم زد و از سوي ديگر ضربه سختي به پروژه تروريسم و حاميان آن است.

 

فرماندهي کل ارتش سوريه افزود: اين پيروزي نشان دهنده توان و قوت ارتش سوريه و هم‌پيمانان آن در غلبه بر تروريسم است و زمينه مرحله‌اي جديد را در بيرون راندن تروريسم از تمامي خاک سوريه فراهم مي‌کند.

 

فرماندهي کل ارتش سوريه تاکيد کرد که اين دستاورد بزرگ انگيزه‌اي قوي براي ادامه عمل به وظيفه ملي ارتش در مبارزه و سرکوب تروريسم و بازگرداندن امنيت و ثبات به سراسر خاک سوريه است.

 

فرماندهي کل ارتش بار ديگر از همه افراد مسلح خواست که عبرت گرفته و سلاح خود را کنار بگذارند زيرا مبارزه با تروريسم تا آزادسازي آخرين ذره از خاک ميهن سربلند مان ادامه مي‌يابد.

 

از سوي ديگر ديده بان حقوق بشر سوريه نيز اعلام کرد که روز جمعه حملات هوايي به مناطق تحت سيطره مخالفان در حومه حلب از سر گرفته شد. اين اولين بار است که از زمان پايان خروج مخالفان مسلح از شهر اين بمباران صورت مي‌گيرد.

 

ارتش سوريه همچنين حمله داعش در منطقه جب الجراح در ۷۵ کيلومتري حومه شرقي حمص را ناکام گذاشت و ۲۰ تروريست‌ را ازپاي درآورد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن