ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289649
تاکيد استاندار چهارمحال و بختياري بر لزوم تخصيص يارانه صنعت به استان‌هاي توسعه نيافته
تاریخ انتشار : 1395/10/05 08:34:57
نمایش : 278
استاندار چهارمحال و بختياري بر لزوم تخصيص يارانه صنعت به استان‌هاي توسعه نيافته تاکيد کرد و گفت: اين استان‌ها به دليل عدم دسترسي مناسب به بازار و وجود مشکلات تهيه مواد اوليه نياز به يارانه دارند در حالي‌که بنيادها نيز توجه خود را معطوف به استان‌هاي توسعه يافته کرده‌اند.
 
به گزارش زنگ خبر به نقل از ايسنا  قاسم سليماني دشتکي چهارم دي‌ماه در ديدار با معاون توسعه مديريت، منابع و امور استان‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: نظام هماهنگ پرداخت‌ها در سازمان صنعت، معدن و تجارت رعايت نمي‎‌شود که اين موضوع نياز به رسيدگي بيشتر دارد.
وي بر لزوم تخصيص يارانه صنعت به استان‌هاي توسعه نيافته تاکيد کرد و گفت: اين استان‌ها به دليل عدم دسترسي مناسب به بازار و وجود مشکلات تهيه مواد اوليه نياز به يارانه دارند در حالي‌که بنيادها نيز توجه خود را معطوف به استان‌هاي توسعه يافته کرده‌اند.
سليماني دشتکي با اشاره به وجود هماهنگي مناسب بين دستگاه‎‌هاي اجرايي عضو ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان، تصريح کرد: منابع محدود سيستم بانکي استان براي پرداخت تسهيلات به واحدهاي صنعتي يکي از مشکلات اين بخش است و با اين حال دو هزار و 700 ميليارد ريال تسهيلات در سال جاري به طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي پرداخت شده است.
استاندار چهارمحال و بختياري افزود: اعتبارات ويژه‌اي که قرار بود به سيستم بانکي استان تزريق شود و کمک‌هاي فني و اعتباري در سال جاري محقق نشده است.
وي با بيان اينکه تب و تاب پروژه فولاد سفيددشت مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده است، خاطرنشان کرد: عليرغم برگزاري بيش از 50 جلسه هماهنگي، مشکلات اجتماعي زيادي بر سر راه تامين آب مورد نياز اين پروژه به‌وجود آمد.
در ادامه اين نشست، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: فولاد سفيد دشت اولين حلقه از فولادهاي هفت‌گانه کشور است که به بهره‌برداري رسيده است.
سيد نعيم امامي کمبود سرمايه‌گذار براي طرح‌هاي بزرگ صنعتي در استان را از مشکلات بخش صنعت دانست و تصريح کرد: به‌منظور افزايش اشتغال استان نياز به طراحي پروژه‌هاي بزرگ صنعتي در استان است.
وي با اشاره به اکتشاف کامل معدني شمال استان، گفت: کمک به افزايش سرانه رفاهي و تعمير ساختمان‌هاي سازمان صنعت، معدن و تجارت بايد مورد توجه واقع شود.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بيان اينکه بيش از 70 جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد در سال جاري در استان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: اين جلسات داراي بيش از يک‌هزار و 200 مصوبه است که 60 درصد اجرايي شده و 40 درصد آن‌ها نيز در دست اجرا است.
امامي در پايان تصريح کرد: انتخابات اصناف استان در سال جاري به موقع انجام شده و رضايت‌مندي بالايي نيز به دنبال داشته است.
در ادامه اين نشست رئيس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: اعتبارات استان در بخش توليد در سال جاري نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
حبيب‌الله وفايي گفت: در سال جاري در حوزه صنعت، معدن و تجارت توجه ويژه‌اي در تخصيص اعتبارات وجود داشته است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن