ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289657
گزارشي از تخلفات آرايشي از زبان مسئولين؛
عرضه مخدر شيشه با برچسب داروي لاغري!/ 80 درصد لوازم آرايشي واردي به کشور قاچاق است
تاریخ انتشار : 1395/10/06 09:09:26
نمایش : 273
مسئولين سيستان و بلوچستان به بررسي تخلفات آرايشي پرداخته و از توزيع ماده مخدر شيشه با عنوان داروي لاغري خبر داده و عنوان کردند: که 80 درصد لوازم آرايشي واردي به کشور قاچاق است.
 

به گزارش زنگ خبر به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛  روز گذشته جلسه اي در خصوص ساماندهي وضعيت آرايشگاه هاي زنانه و واحد هاي عرضه کننده لوازم آرايشي و بهداشتي با حضور مسئولين استان برگزار شد.
در اين جلسه سيد مرتضي مدني فدکي مديرکل تعزيرات حکومتي سيستان و بلوچستان با بيان اينکه خطرات و آسيب هاي استفاده از کالاهاي غيربهداشتي و تاريخ گذشته بايد به مردم اطلاع رساني شود، اظهار داشت: بايد حساسيت اين موضوع در ميان مردم ايجاد شود.

واحدهاي فاقد مجوز پلمب مي شوند
وي از تشکيل تيم هاي جهت نظارت خبر داد و ادامه داد: اين تيم ها با هدف رسيدن به شرايط مطلوب تشکيل مي شود تا جامعه را از بروز خطرات ، ايمن نگه دارد.
مدني فدکي با بيان اينکه کشفيات کالاهاي تاريخ مصرف گذشته افزايش يافته است، افزود: مراکز دپو در نقاط حاشيه اي شهر قرار دارد.
مدير کل تعزيرات حکومتي سيستان و بلوچستان از برخورد بدون اغماض با واحدهاي فاقد پروانه کسب خبر داد و تصريح کرد: طرح شناسايي واحدهاي فاقد پروانه با محوريت اتحاديه ها و اتاق اصناف و همکاري پليس اماکن نيروي انتظامي آغاز شده است و ظرف مهلت سه ماه آينده واحدهايي که اخطار داده شده است اما نسبت به اخذ پروانه کسب اقدام ننموده اند پلمپ و از چرخه فعاليت حذف خواهند شد.

استفاده از لوازم آرايشي در کشور جنبه رقابتي به خود گرفته است
وي در ادامه به شهروندان توصيح کرد که به واحدهاي داراي پروانه کسب مراجعه نمايند و از کالاهايي که برچسب سلامت سازمان غذا و دارو را بر روي خود دارند استفاده کنند.
مدني فدکي از صدور فاکتور فروش توسط آرايشگاه هاي زنانه خبر داد و اظهار داشت : آرايشگاه هاي زنانه علاوه بر صدور فاکتور تمامي مسائل امنيتي ، بهداشتي و محيطي را بايد رعايت کنند و در صورت اثبات اخذ وجه مازاد بر تعرفه با متخلفين برخورد مي شود.

کالاي آرايشي و بهداشتي قاچاق دغدغه جدي در کشور است
در ادامه جلسه رسول نامي جانشين معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان اظهار داشت : کالاي آرايشي و بهداشتي قاچاق يک دغدغه جدي در کشور است که حدود 80 درصد آن به صورت غير قانوني وارد کشور مي شود و استان ما با توجه به موقعيت جغرافيايي مستقيماً با خطرات روبرو است.
وي با بيان اينکه منطقه آزاد به عنوان مرکز دپوي اينگونه کالاها تبديل شده است، افزود: بايد ساز و کار مبارزه و مقابله تبيين شود و به صورت برنامه ريزي شده و مرحله به مرحله پيش رفت.
نامي ادامه داد: استفاده از لوازم آرايشي در کشور خصوصا در ميان قشر جوان و حتي دانش آموزان در مقاطع راهنمايي و متوسطه  جنبه رقابتي به خود گرفته است.

استفاده از جنين مرده در لوازم آرايشي قاچاق
هادي نظري سرپرست مرکز بهداشت زاهدان در ادامه اين جلسه با بيان اينکه برخي تخلفات در آرايشگاه هاي زنانه اثر مستقيم بر سلامت مردم دارد، اظهار داشت: به عنوان نمونه تحت هيچ شرايطي نبايد يک زن در دوران بارداري اقدام به رنگ زدن موي سر کند.
وي با بيان اينکه مصرف ما در استفاده از لوازم آرايشي از کشورهاي توليد کننده نيز بيشتر است، افزود: آرايش کردن به يک ارزش و فرهنگ در کشور تبديل شده است.

آرايش به يک فرهنگ در کشور تبديل شده است
نظري از بررسي روي برخي برندهاي خارجي خبر داد و گفت: بررسي ها نشان داد که برخي برندها از لوازم سمي و غير شرعي مانند قطعات جنين مرده استفاده مي کنند و بر همين اساس خواهش ما اين است که از لوازم آرايشي و بهداشتي تأييد شده و داراي ليبل غذا و دارو استفاده شود.
نظري اضافه کرد: گزارشاتي داشته ايم که برخي کالاهاي تاريخ مصرف گذشته حتي با برند معتبر را کشوران مخالف با نظام جمهوري اسلامي خريداري و با افزودن مواد سمي به صورت قاچاق و غير قانوني و با قيمت ارزان به کشور ارسال مي کنند که اين يعني خطر بيوتروريسم.

پلمپ واحدهاي تتو و خالکوبي توسط جنس مخالف در استان
سرپرست مرکز بهداشت زاهدان اعلام داشت : برخي رنگ موها سرطان زا مي باشد و آرايشگري که از قانون تمکين نکنند خود باعث ايجاد خطرات در سطح وسيع مي شوند.
سراوان قوي پنجه نماينده پليس اماکن نيز در اين جلسه نيز از اعمال تخلفات انتظامي ر برخي آرايشگاه ها خبر داد و اظهار داشت : در برخي آرايشگاه ها خالکوبي و تتو براي آقايان و بانوان توسط جنس مخالف انجام مي شود که تا کنون سه واحد در پلمپ شده است.
وي از افزايش فاليگري در آرايشگاه هاي زنانه خبر داد و گفت : در گزارشاتي که به دستمان رسيده حتي مصرف مواد مخدر با عنوان داروي لاغري که گاهاً ماده مخدر شيشه مي باشد در برخي آرايشگاه ها در حال تجويز مي باشد.

عرضه ماده مخدر شيشه با عنوان داروي لاغري در آرايشگاه ها
رئيس اتحاديه آرايشگران نيز با بيان اينکه برخي افراد که پروانه کسب ندارند در فضاي مجازي اقدام به تبليغات مي کنند، افزود: عده اي به انجام تخلف عادت کرده اند.
رئيس شعبه ويژه تخصصي بهداشتي تعزيرات حکومتي استان نيز در ادامه با بيان اينکه برخي آرايشگاه هاي به موسسه پزشکي تبديل شده اند ، گفت: اين آرايشگاه هاي مي خواهند پزشکي کنند و از صنف آرايشگران خارج شوند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بيان اينکه مردم آرايش را از واجبات مي دانند، افزود: تعداد 516 آرايشگاه زنانه يعني يک و نيم برابر نانوايي ها، فاقد مجوز داريم. 
انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن