ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289659
رسانه‌هاي آمريکايي:
وجود نفرات زبده نگهداري و هدايت پهپاد در سپاه پاسداران/ ايران سلاح ضد پهپاد را ساخته است
تاریخ انتشار : 1395/10/06 09:13:37
نمایش : 344
رسانه‌هاي آمريکايي نوشتند: ايران علاوه بر تداوم بکارگيري موثر پهپاد در سطح کشور و حتي نقاط مرزي، اينک آنتن‌هاي‌ اخلالگر ضد پهپاد را طراحي کرده است.


 
به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري فارس، «ژورنال ارتش آمريکا» که به تحليل امور نظامي 5 قاره جهان مي‌پردازد، در شماره اخير خود به کاربرد پهپاد در بدنه نيروهاي مسلح ايران پرداخت و به استفاده از اين جنگ افزار در کنترل تردد مرزي به ويژه ايام خاص چون مراسم اربعين که چندي قبل برگزار شد اشاره کرد و نوشت: ايران استفاده از پهپادهاي بومي را ادامه مي‌دهد.

بر اين اساس، اينک ايران از پهپادهاي ساخت خود براي کنترل نقاط مرزي چون مرز مهران با عراق استفاده مي‌کند به طوري‌که شاهد بکارگيري اين جنگ افزار در مراسم اربعين بوديم. اين در حالي است که در اين يام به خاطر تردد زوار از مرز احتمال ناامني وجود داشت.

پيشتر اين نقطه مرزي عراق در زمان دولت «صدام حسين» رييس جمهور وقت عراق بسيار ناامن بود.

اين رسانه سپس نوشت: اينک يگان‌هاي مختلف نيروهاي مسلح ايران هرکدام از پهپادهاي خاص خود استفاده کرده و به طور مرتب از آن‌ها در امر تجسس استفاده مي‌کنند. اين امر مبين اين مسئله است که اين ابزار به ويژه در کاربردهاي داخلي در بدنه نيروهاي مسلح ايران جا افتاده است. حتي نيروهاي سپاه پاسداران ايران داراي نيروهاي متخصص براي نگهداري و پرواز اين پهپادها  در زمان مقتضي هستند و اين جنگ افزارها به طور مستقيم با ارسال تصاوير هرگونه تهديد يا هدف را شناسايي مي‌کنند.

اين رسانه در خاتمه يکي از ديگر دلايل استفاده از پهپادها را وجود تهديدهاي امنيتي در خطوط مرزي به ويژه عراق و از جانب گروه‌هاي خرابکار برشمرد.

نشريه «پاپيولارساينس»، ديگر رسانه  آمريکايي نيز چندي قبل در مطلبي با استناد به گزارش رسانه‌هاي ايراني نوشت: ايران يک اسلحه ضد پهپاد را رونمايي کرده است.

«کلسي آثرتان» نويسنده اين گزارش با نمايش تصاوير اسلحه ضد پهپاد ايران در گزارش خود نوشت: به نظر مي‌رسد که اين سلاح يک تفنگ است اما در واقع اين يک آنتن شکار پهپاد بوده و آخرين جنگ افزار نبرد عليه پهپاد هاست. اينک در امور جنگي با استفاده از بسامد‌هاي راديويي از سوي يک آنتن و نشانه گيريي عليه پهپاد مي‌توان آن‌را سرنگون ساخت و طراحي و ساخت چنين سلاحي از سوي ايران صورت گرفته است.

اين رسانه در ادامه با اشاره به رونمايي از اين سلاح در يک رژه نظامي نوشت: اين اسلحه قادر است با پارازيت انداختن در مسير عمليات پهپاد اخلال ايجاد کرده و حتي آن‌را هک و مجبور به فرود نمايد.

در خاتمه اين گزارش آمده است: آمريکا هيچ برنامه انحصاري بر فن آوري سلاح ضد پهپاد ندارند و در حالي‌که ارتش‌هاي کلاسيک جهان قصد بکارگيري پهپاد را دارند ،جنگ افزار ضد پهپاد در عرصه نبردهاي قرن بيست و يکم  همچون سلاح ضد تانک موردي رايج مي شوند.

انتهاي پيام/م

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن