ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289663
7 درمان خانگي کاملاً موثر
تاریخ انتشار : 1395/10/06 09:21:54
نمایش : 625
تجربه نشان داده است که موادي که به صورت روزمره استفاده مي‌کنيم هم بعضي خواص درماني دارند که در اين مطلب به برخي از آنها اشاره شده است.

هيچکس منکر درمان‌هاي جديد و پيشرفته نيست. واقعاً بدون داروهايي مثل پنيسيلين براي درمان عفونت‌ها چه مي‌خواستيم بکنيم؟ ولي تجربه نشان داده است که موادي که به صورت روزمره استفاده مي‌کنيم هم بعضي خواص درماني دارند. در زير به چند نمونه از اين درمان‌ها که تاثيري صددرصد دارند اشاره مي‌کنيم.


زيتون براي دريازدگي

براساس کتابخانه مرکزي پزشکي، دريازدگي علائم مشخصي از خود نشان مي‌دهد مثل افزايش بزاق دهان که بدن با آن از دندان‌ها درمقابل ميزان بالاي اسيد توليدشده با استفراغ، محافظت مي‌کند. زيتون که حاوي ماده تانين است، با آزاد شدند ر دهان به خشک کردن بزاق کمک مي‌کند. البته اين درمان فقط در مراحل ابتدايي حالت‌تهوع که تغييرات در بزاق ايجاد مي‌شود، موثر است.
 
 7 درمان خانگي کاملاً موثر

ماساژ بخار براي قارچ ناخن

بااينکه هيچ تحقيقي تا امروز تاثير يک تا دو بار ماساژ بخار بر روي ناخن‌هاي قارچ‌زده پا را ثابت نکرده است، ولي يک جستجوي عادي در اينترنت شما را با تعداد بيشماري داستان‌ها و تجربيات شخصي روبه‌رو مي‌کند که اين روش را تاييد مي‌کند. بعضي عنوان مي‌کنند که منتول موجود در آن پماد است که قارچ‌ها را مي‌کشد و بعضي ديگر اعتقاد دارند که بخاطر تاثير آرامش‌بخش ژل غليظ است که اگر مداوماً مورد استفاده قرار گيرد، ماساژ بخار باعث مي‌شود نه تنها از شر قارچ‌ها بله ناخن‌هاي عفونت‌کرده که سياه مي‌شوند و در نهايت مي‌افتند هم خلاص شويم. وقتي ناخن جديد جاي آن رشد مي‌کند بايد بدون قارچ باشد.

جو دوسر براي التيام اگزما

ازآنجا که جو دوسر خواص ضدالتهاب دارد، اين درمان صددرصد موثر است. مي‌توانيد جو دو سر را هم به شکل خمير استفاده کنيد يا آن را در وان حمام بريزيد. بعضي متخصصين هم توصيه مي‌کنند آن را پودر کرده و در آب خيس کنيد و ناحيه آسيب‌ديده را ۱۵ دقيقه در آن قرار دهيد. جو دو سر علاوه بر کاهش التهاب، خواص آنتي‌هيستامين هم دارند. جو دوسر با پايين آوردن سطح هيستامين که التهابات را بعنوان بخشي از واکنش ريکاوري سيستم‌ايمني بدن تحريک مي‌کند، قرمزي پوست را هم کاهش مي‌دهد.

ماست براي درمان بوي بد دهان

بوي بد دهان از جاهاي مختلفي نشات مي‌گيرد که دو مورد از مهمترين آنها دهان و معده هستند. قدرت خنثي‌کننده ماست و ساير پروبيوتيک‌ها براي دومين مورد عالي است. ماست نمي‌تواند هيچ تاثيري بر باکتري‌هايي که روي زبان زندگي مي‌کنند داشته باشد چون به مدت کافي روي زبان نمي‌ماند ولي روي اسيدي که بين دهان و معده ازجمله پشت گلو يا مري زندگي مي‌کند تاثير خنثي‌کننده دارد.
 
مي‌توان گفت تقريباً هر محصول لبني و همه فراورده‌هاي شير يا غذاهايي که حاوي کشت‌هاي زنده هستند مي‌توانند تاثيري مشابه داشته باشند. بااينکه ماست مي‌تواند تاثير خوبي روي بوي بد دهان که از مشکلات معده ناشي مي‌شود مثل رفلکس اسيد معده داشته باشد، ولي تاثيري بر بوي بد دهان ناشي از مشکلات لثه، ريه يا کبد ندارد.

ماست براي درمان بوي بد دهان

ادگار انگل‌من در سال ۱۹۷۱ تحقيقي انجام داد تا ببيند آيا خوردن يک قاشق شکر واقعاً براي درمان سکسکه موثر است يا خير. او گروه از ۲۰ نفر جمع‌آوري کرد که براي بيش از ۶ ساعت دچار سکسکه شده بودند و براي هشت نفر آنها اين مشکل از يک روز کامل تا شش هفته طول کشيده بود. به هر کدام از شرکت‌کننده‌ها يک قاشق مرباخوري شکر سفيد داده شد تا به صورت خشک ببلعند و براي ۱۹ تا ۲۰ نفر آنها تاثير فوري و بلافاصله بود. آنها دليل آن را اينطور نتيجه‌گيري کردند که شکر در دهان براي اصلاح تکانه‌هاي عصبي که بايد به عضلات ديافراگم فرمان انقباض دهد، عمل مي‌کند.

جويدن مداد براي درمان سردرد

بااينکه دکترها مطمئن نيستند که چرا ما اين کار را انجام مي‌دهيم ولي فشردن دندان‌ها يکي از عوارض‌جانبي استرس است. پزشکان بر اين عقيده هستند که وقتي دندان‌هايمان را به هم مي‌فشاريم، عضلاتي که فک را به شقيقه وصل مي‌کند را کشش مي‌دهيم و اين مي‌تواند موجب سردرد شود. با گذاشتن يک مداد بين دندان‌ها، عضلات فک را ريلکس مي‌کنيم که فشار را از بين برده و درد را کاهش مي‌دهد. فقط يادتان باشد، اين درمان فقط براي سردردهاي مربوط به تنش‌هاي عصبي است نه ميگرن يا سردردهايي که بخاطر فشار سينوسي و از اين قبيل است.

غرغره کردن آب‌نمک براي درمان گلودرد

وقتي بچه بوديد و گلودرد مي‌گرفتيد، مادرتان آب گرم و نمک برايتان درست مي‌کردد تا غرغره کنيد و واقعاً هم کارش را بلد بوده است. براساس گفته متخصصان، گلودرد يک واکنش التهابي بافت‌هاي عفوني است و نمک به بيرون آمدن مايعات اضافي و کاهش موقت تورم و درد ناشي از آن کمک مي‌کند.
 
اکثر درمان‌ها ۲۵۰ ميلي‌ليتر آب و يک قاشق غذاخوري نمک را تجويز مي‌کنند ولي هرچه نمک بيشتري بريزيد بهتر از نمک کمتر ريختن است. فقط به خاطر داشته باشيد شما با اين کار علائم مشکلتان را درمان مي‌کنيد نه خود بيماري‌ را. تسکين اين درمان واقعي است ولي کوتاه‌مدت و موقت است زيرا اين غرغره کردن کاري براي از بين بردن گلودردتان انجام نداده است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن