ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289671
کريسمس در آمريکا رنگ خون گرفت/ ۳۷ کشته و زخمي
تاریخ انتشار : 1395/10/07 08:59:54
نمایش : 329
بعد از کشته شدن چهار نفر در کاروليناي شمالي در نتيجه تيراندازي افراد ناشناس، ۳۳ نفر ديگر نيز در شيکاگو و نيويورک در نتيجه تيراندازي کشته و زخمي شدند.
  

به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري دانشجو به نقل از رسانه هاي خارجي، در نتيجه تيراندازي هاي دو روز اخير در نيويورک، شيکاگو و کاروليناي شمالي در مجموع ۳۷ نفر از شهروندان آمريکايي کشته و زخمي شدند.

 

شيکاگو؛ ۲۷ کشته و زخمي

در تعطيلات کريسمس طي روزهاي شنبه و يکشنبه، ۲۷ نفر در شيکاگو در ايالت ايلينوي مورد حمله با سلاح گرم قرار گرفتند که هفت نفر از آنها کشته شدند.

 

به گزارش نيويورک‌تايمز، اين آمار را اداره پليس شيکاگو منتشر کرده است. اين آمار نشانگر افزايش شديد تيراندازي‌هاي مرگبار در يکي از بزرگترين شهرهاي آمريکا است.

 

يکي از قربانيان تيراندازي‌هاي شيکاگو جوان ۱۸ ساله لاتين‌تباري بود که روز کريسمس از ناحيه گردن مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت.

 

نيويورک؛ ۲ کشته و چهار زخمي

در نيويورک نيز در نتيجه تيراندازي دو نفر کشته و دستکم چهار نفر ديگر زخمي شدند. پليس نيويورک اعلام کرد اين تيراندازي در يک کلاب شبانه در شهر «مانت ورنون» در حومه نيويورک رخ داده است.

 

مقامات پليس همچنين از دستگيري عامل اين حمله خبر دادند. «ريچارد توماس» شهردار مانت ورنون، در بيانيه‌اي گفت مدير اين باشگاه نيز در اين تيراندازي کشته شده است.

 

پليس اعلام کرد اجساد قربانيان اين حادثه در لابي اين باشگاه و در خيابان مقابل آن پيدا شده است.

 

هنوز اطلاعاتي درباره مشخصات فردي مظنون منتشر نشده است. به گفته شاهدان عيني در زمان تيراندازي حدود ۲۰۰ نفر در اين محل حضور داشتند.

 

کاروليناي شمالي؛ ۴ کشته

در همين رابطه تيراندازي در شب جشن ميلاد حضرت مسيح (ع) در ايالت کاروليناي شمالي آمريکا، چهار کشته بر جا گذاشت.

 

مقامات پليس، اجساد ۴ نفر را که به ضرب گلوله کشته شده بودند، در خانه‌اي خارج از شهر ويلسون در منطقه «بَنکس لِين» پيدا کردند.

 

هنوز هيچ اطلاعات ديگري درباره مشخصات فردي قربانيان منتشر نشده اما به گفته يکي از ساکنان اين منطقه، يکي از قربانيان مردي بوده که در اين منطقه به کار تعميرات ساختماني مشغول بوده است.

 

پليس اعلام کرده در حال تحقيق درباره اين موضوع است و هنوز اطلاعاتي درباره مظنونين احتمالي منتشر نکرده است.

 

آمار نگران کننده

از ابتداي مهر امسال تاکنون چند تيراندازي در واشنگتن، شيکاگو، کاليفرنيا و کاروليناي جنوبي صورت گرفته که چندين کشته بر جا گذاشته ‌است.

 

طبق اعلام «مرکز کنترل و پيشگيري بيماري در آمريکا»، سالانه بيش از ۳۳ هزار نفر به ضرب گلوله در اين کشور کشته مي‌شوند. بر همين اساس هر روز به‌ طور ميانگين ۸۷ نفر در آمريکا بر اثر تيراندازي کشته و ۱۸۳ نفر زخمي مي‌شوند.

 

به گزارش پايگاه اطلاعاتي مربوط به تيراندازي‌هاي جمعي در آمريکا، در سال ۲۰۱۵ درمجموع ۳۲۷ حادثه تيراندازي در آمريکا روي داد که در اين حوادث، ۴۷۵ نفر کشته و هزار و ۸۷۰ نفر زخمي شدند.

 

به گزارش روزنامه نيويورک ديلي، حدود ۲۷۰ تا ۳۰۰ ميليون قبضه سلاح گرم در آمريکا وجود دارد، يعني تقريبا به ازاي هر نفر يک اسلحه در اين کشور يافت مي‌شود.

 

 لابي اسلحه در آمريکا بسيار پرنفوذ و قدرتمند بوده و در کپيتال هيل نفوذ فراواني دارد از همين رو کنگره آمريکا تاکنون تلاش‌هاي دولت باراک اوباما رئيس‌جمهور آمريکا را براي سخت‌تر کردن قوانين اسلحه ناکام گذاشته است.

 

بر اساس آمار موسسات آمريکا، شمار کودکاني که در اين کشور در معرض خشونت مسلحانه قرار دارند، ۱۷ ميليون و ۵۰۰ هزار نفر برآورد شده است.

 

يک مطالعه ديگر در آمريکا نشان مي ‌دهد، روزانه حداقل هفت کودک و نوجوان آمريکايي قرباني استفاده از سلاح گرم مي‌شوند. تنها در سال ۲۰۱۱ بيش از ۳ هزار کودک و نوجوان با شليک گلوله در آمريکا کشته‌ شده‌اند.

 

آمار واقعي جرم و جنايت در آمريکا توسط دولت و رسانه‌هاي اين کشور سانسور مي‌ شود، با اين حال طبق آمار رسمي، ميزان جرم و جنايت در آمريکا، بيست برابر ساير کشورهاي توسعه يافته است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن