ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289685
فرمانده ميداني تروريست‌ها:
انقلاب سوريه رو به نابودي است/ ادغام گرو‌ه‌ها به هر قيمتي صحيح نيست
تاریخ انتشار : 1395/10/08 09:38:06
نمایش : 354
يکي از سران ميداني گروه‌هاي مسلح تروريستي در سوريه که خود را گروه‌هاي انقلابي مي‌نامند، در پي ناکامي‌ها پس از حلب، مي‌گويد «انقلاب رو به پايان و نابودي است».به گزارش زنگ خبر به نقل   دانشجو يکي از سرکرده‌هاي مهم گروهک احرار الشام به شکست آنچه وي آن را «انقلاب سوريه» مي‌نامد، اذعان کرد.

 

«لبيب النحاس» گفت: «انقلاب از هم فروپاشيده و تصميمات گروه‌هاي معارض طي روزهاي آينده مشخص خواهد کرد که مسيري که معارضان در پيش خواهند گرفت، به هلاکت منتهي خواهد شد يا باعث آزادي آن‌ها مي‌شود».

 

مدير روابط خارجي-سياسي احرار الشام با بيان اينکه ديگر زمان «آزمون و خطا» به پايان رسيده است، از وجود توطئه‌هاي پشت پرده براي نابودي وضعيت ميداني موجود و هدف قرار دادن کساني خبر داد که مخالف ادغام مورد نظر هستند.

 

وي ادامه داد: «وضعيت ميداني، بين منحل شدن در پروژه ايدئولوژيکي سخت و رويارويي با قطب بندي مخیّر شده است و واقعيت آن است که گزينه‌هاي پيشرو گسترده‌تر از اين دو گزينه است ولي آن‌ها [تصميم گيرندگان] با هدف تحقق پروژه خود به هر قيمتي که شده، عمدا به دنبال محدود کردن آن گزينه‌ها و تحريک برخي گروه‌ها هستند.»

 

اين سرکرده احرار الشام ادامه افزود، اين اقدام باعث خواهد شد آن‌ها به سمت ائتلاف‌هاي خطرناک و انتحارگونه حرکت کنند.

 

النحاس هشدار داد که اقدام به وارد کردن عناصر داعشي به استان ادلب تحول بسيار خطرناکي است و اگر عقلاي همه گروه‌ها از جمله جبهه فتح الشام (النصره سابق) دست به کار نشوند، پيامدهاي فاجعه باري خواهد داشت.

 

به نوشته وبگاه «الوصال» وابسته به معارضان، اين سرکرده احرار الشام گفت که ادغام درست بر اساس توافقات سري، تهديد و درخواست کمک از افراطي‌ها صورت نمي‌گيرد و همچنين منجر به انزواي انقلاب نمي‌شود، بلکه متکي به حمايت و تأييد واقعي مردم است.

 

وي ادامه داد: «ادغام گروه‌ها مبتني بر فتواهاي کنسرو شده از سوي برخي شخصيت‌هاي شرعي و ديني صورت نمي‌گيرد که معارضان را تهديد به عقوبت الهي کرده و مخالفان خود را از بهشت محروم مي‌کنند، ادغام صحيح با تعطيل کردن اتاق‌هاي جنگ و ضربه زدن به شرايط ميداني به منظور مجبور کردن ساير گروه‌ها براي اطاعت نيز تحقق نمي‌يابد».

 

لبيب النحاس به کساني که آن‌ها را مريض‌هاي رواني و شکست خورده‌ها مي‌ناميد، اشاره کرد و گفت که اين افراد جايي در سوريه ندارند.

 

سرکرده احرار الشام به نبرد حلب نيز اشاره کرد و اين گونه گفت که حلب نشان داد که جنگ نيازمند مکانيزم‌هاي ديگري غير از مکانيزم‌هاي نظامي است.

 

وي افزود: «ادغام گرو‌ها به هر قيمتي صحيح نيست و ادغام پيشنهاد شده اخير براي وضعيت ميداني و انقلاب فاجعه بار است و اين مردمند که تاوان آن‌ها را خواهند داد.»

انتهاي پيام/520ز

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن