ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289693
کارشناس مسائل سياسي،
سران فتنه با پافشاري براشتباه خود، دشمنان کشور را شاد کردند /هدف اصلي فتنه 88 مقابله مردم و رهبري بود
تاریخ انتشار : 1395/10/09 18:06:07
نمایش : 438
کارشناس مسائل سياسي گفت: مابايستي از اين حادثه نهم دي ماه درس بگيريم چرا که دشمن کوتاه نمي آيد و مطمئنا بازهم به دنبال دخالت و نفوذ در کشور ما هستند

 


 
يزدان جلالي کارشناس مسائل سياسي در گفت و گو با خبرنگار زنگ خبر گفت:حادثه ي نهم دي ماه ،بار ديگر انقلاب ما را بيمه کرد، نهم دي ماه باعث شد تا مردم به صحنه بيايند و پاسخ دندان شکني به بدخواهان اين نظام و انقلاب بدهند.

وي افزود : تاکنون چندين  و چند انتخابات در کشور برگزار شده ،انتخاباتي که در آن تماماً مردم دخيل بوده و مردم سرنوشت کشور را انتخاب و پيش مي برند و اين نشان از نظم مردم سالاري در کشور است.

جلالي عنوان کرد: با تمامي اتفاقات وحواشي در کشور انتخابات سال 88برگزار شد و مشارکت بالاي 80%نشان از يکدلي و يک رنگي بين مردم بود،تمامي احزاب و گروه هاي سياسي، تحت ولايت مقام معظم رهبري در اين انتخابات شرکت کردند.

اين کارشناس مسائل سياسي گفت: مهم ترين پشتوانه ي سياسي يک کشور حضور حداکثري مردم در انتخابات و راي دادن مي باشد و اين مايه ي قوام وقدرت يک نظام سياسي است .

جلالي افزود : بعد از اعلام نتايج انتخابات سال 88 و مشخص شدن آراء عده اي که از چند وقت قبل پايه ريزي تقلب در انتخابات را انجام داده بودند به خيابان ها ريختند و با نقشه ي تقلب شروع به برهم زدن نظم عمومي جامعه و اختلال در اجتماع کردند،اين افراد با اين کار شيريني انتخابات و پيروزي ملت ايران در انتخابات را تلخ کرده و متاسفانه کشور را به سمت چالش هاي بزرگ کشيدند.

وي با بيان اينکه انتخابات سال 88 بهانه اي شد تا دشمنان اين ملت سوءاستفاده بکنند ،گفت: متاسفانه با بهانه اي که افراد داخلي به آن ها دادند و اين بهانه باعث شد که خسارت فراواني به کشور وارد شده و دراين فتنه اصول اساسي انقلاب زير سوال برده و اصول سياست خارجي ما را در دفاع از مظلومين جهان زير سوال بردند.

جلالي با بيان اينکه در نهايت در عاشوراي سال 88 هويت اين افراد براي مردم مشخص و هويدا شد گفت :  خود اين ها در عاشوراي سال 88 اعلام کردند که انتخابات تنها بهانه اي بيش نبوده و اصل هدف ما نظام جمهوري و ولايت فقيه بوده و به نماد ها و باور هاي مردم که ريشه در شعائر آن ها داشت حمله کردند.

وي يادآور شد: پس از رويداد ها و اتفاقات سال 88 دشمن ما اين اجازه را به خود داد که رويه و روش رفتاري خود را با ما عوض کند وبخاطر اتفاق افتادن چنين موضوعي فکر کرد که مي تواند در کشور ما نفوذ کرده و سياست هاي خود را اعمال کند.

جلالي افزود: مردم عزيز ما با حرکت انقلابي خود درنهم دي ماه 88 توانستند به جرياني که ماه ها کشور ما را درگير خود کرده بود خاتمه دهند،نه دي ماه اين پيام را به تمام جهانيان داد که مردم ايران پشتوانه ي نظام سياسي و ولايت فقيه هستند و مردم با اشاره ولايت فقيه کار هاي بزرگي را انجام داده ومي دهند.
وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در رابطه با فتنه گفت : بعضي نامزد ها با زير سوال بردن اصل انتخابات به مردم و نظام ضربه زدند،بذر ناميدي را در جامعه پاشيدند،برخي زمينه ساز ديکتاتوري خود شدند و جامعه را ناامن نمودند،بعضي به دنبال اجراي انقلاب مخملي در ايران بودند،و نماد هايي همان مسير را هموار کردند کساني که آبروي نظام را برده بودند مرتکب يک اشتباه بزرگ شدند و برخي ديگر با سکوت آب در آسياب دشمن ريختند.

جلالي يادآور شد:  عوامل فتنه مي خواستند با دست هدايت دشمن ايران را تسخير کنند وبه علت انحطاط و پافشاري براشتباه خود دشمنان را در غرب خوشحال کردند،مابايستي از اين حادثه نهم  دي ماه درس بگيريم  چرا که دشمن کوتاه نمي آيد و مطمئنا بازهم به دنبال دخالت و نفوذ در کشور ما هستند و ما بايد در سايه ي ولايت فقيه باشيم و اگر گوش به فرمان رهبري باشيم به راحتي مي توانيم از دام ها و طئمه هاي دشمن در امان باشيم.
انتهاي پيام/520ز
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن