ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289703
قاچاقچيان بدن انسان در پوشش امداگران خارجي درحلب
تاریخ انتشار : 1395/10/11 10:14:23
نمایش : 418
پس از آزادسازي حلب، پرده از جنايات جديدي از سوي تروريست ها برداشته شد. اين براي چندمين بار است که صحت موضوع فروش عمده اعضاي بدن انسان توسط تروريست ها از طريق مرز ترکيه ثابت مي شود.


 

به گزارش زنگ خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ مردم حلب همواره از اين نگران بودند که مبادا به دام آمبولانسي بيفتند که به دنبال شکار افراد براي برداشتن اعضاي بدن آنها است.
يکي از قربانيان 60 ساله اين آمبولانس ها به نام "ابو محمد" در مصاحبه با خبرنگار اسپوتنيک با اعلام جزئيات اين موضوع گفت:   به سمت ما نارنجک پرتاب مي‌کردند و بلافاصله پس از آن آمبولانس شبه نظاميان در محل حاضر مي شد.
وي افزود: من نيز قرباني همين آمبولانس ها شده و يک کليه و بخشي از طحال خود را از دست دادم. برنامه شبه نظاميان تروريست بدين ترتيب بود که هرکجا از شهر که بمباران مي شد، آنها بلافاصله براي جمع آوري کشته شدگان و زخميان حادثه حاضر مي شدند.
ابومحمد خاطرنشان کرد: برخي از زخميان پس از مدتي به خانه هايشان باز مي گشتند.
دختري به نام "آليا" در محلي زندگي مي کرد که تحت کنترل گروهک "جبهه النصره" بود.
به وي پيشنهاد مي شود که به دليل عدم وجود بيمارستان در شرق حلب، در يک کلينيک پزشکي ترکيه اي تحت درمان قرار بگيرد.  
آلينا در اين رابطه گفت: در مرز ترکيه بازار بزرگي مستقر شده است که در آن شما مي توانيد تقريبا همه چيز از جمله زن و کودک خريداري کنيد.
وي افزود: قيمت جسد يک انسان کشته شده در اين بازار 25 هزار ليره (20 دلار) و بدن يک زخمي نيمه جان 150 هزار ليره (290 دلار) خريد و فروش مي شود.
آلينا خاطرنشان رد: اين بيمارستان هر روز پذيراي بيماران کشته و زخمي جنگ بود که به آنها به ديد اعضاي بدن حاضر و آماده براي پيوند نگاه مي شد.
بر اساس آمار، حدود 18 هزار مورد پيوند غيرقانوني اعضاي بدن تنها در شمال سوريه به ثبت رسيده است. اين در حالي است که بسياري از جزئيات اين جنايت هولناک پنهان باقي خواهد ماند، چراکه مردم از بازگو کردن حقيقت آشکارا به شدت ترس دارند.
يک گروه از کارشناسان پزشکي قانوني شهر حلب به خبرنگار اسپوتنيک گفتند که به خاطر نزديکي شهر به مرز ترکيه، يافتن اعضاي مورد نياز بدن به راحتي صورت مي گرفت. شهرهايي مرزي سوريه که در کنترل تروريست ها قرار داشتند غير قابل کنترل بودند.
يکي از اين پزشکان مي گويد: در اين شهر، اتباع خارجي وجود داشتند که با عنوان ارائه کمک هاي بشر دوستانه به اين محل مي آمدند. ولي حقيقت آن است که در واقع اين اشخاص گرگ در لباس گوسفند بوده و اعضاي مافيايي بودند که همراه با پزشکان خارجي، به سرقت اعضاي بدن انسان و حمل آنها به خارج از کشور مي پرداختند."

 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن