ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289721
فوايد سرکه سيب و نحوه ي مصرف آن
تاریخ انتشار : 1395/10/15 08:29:19
نمایش : 537
سرکه سيب از تخمير ميوه سيب به دست مي آيد و به دليل دارا بودن اسيد استيک بالا رنگ و طعم آن شبيه اين ميوه است. سرکه سيب براي مقابله با ديابت، سرطان، مشکلات قلبي و ميزان بالاي کلسترول خون و اضافه وزن مفيد است. در اين مطلب به گوشه اي از خواص اين سرکه مي پردازيم. لطفاً با ما همراه باشيد.

 
 
سرکه سيب از تخمير ميوه سيب به دست مي آيد و به دليل دارا بودن اسيد استيک بالا رنگ و طعم آن شبيه اين ميوه است. سرکه سيب براي مقابله با ديابت، سرطان، مشکلات قلبي و ميزان بالاي کلسترول خون و اضافه وزن مفيد است. در اين مطلب به گوشه اي از خواص اين سرکه مي پردازيم. لطفاً با ما همراه باشيد.

سرکه سيب براي مقابله با مشکلات معده

اگر يک مشکل باکتريايي باعث بروز اسهال مي شود سرکه سيب مي تواند براي رفع آن موثر باشد چون حاوي خواص آنتي بيوتيکي است. به عقيده بسياري از متخصصان طب سنتي سرکه سيب حاوي پکتين است و به همين دليل به کاهش اسپاسم روده ها کمک مي کند. يک تا دو قاشق غذاخوري سرکه سيب را در آب يا آب سيب حل کرده و ميل کنيد تا مشکلات مربوط به معده تان برطرف شود.

سرکه سيب براي رفع سکسکه

اگر بي وقفه سکسکه مي کنيد به سراغ سرکه سيب برويد. طعم تيز اين سرکه يک روش موثر براي مقابله با سکسکه است. اين ماده باعث تحريک عصب هاي موجود در گلو که عامل اسپاسم ها هستند، شده و آن را برطرف مي کند.

سرکه سيب براي تسکين گلودرد

به محض اينکه احساس ناراحتي و سوزش در گلو داشتيد به سراغ سرکه سيب برويد. چون اکثر ميکروب ها نمي توانند در محيط اسيدي ناشي از مصرف سرکه سيب زنده بمانند. براي اين کار کافي است که يک چهارم فنجان سرکه سيب را با يک چهارم فنجان آب گرم ترکيب کرده و در طول روز به طور مرتب غرغره کنيد.

سرکه سيب براي کاهش ميزان کلسترول خون

سرکه سيب يک تقويت کننده طبيعي است که پوست را سالم نگه مي دارد. خواص ضدباکتريايي آن به کنترل آکنه کمک مي کند. علاوه بر اين وجود اسيدماليک و اسيدلاکتيک در اين سرکه باعث نرمي و لايه برداري از پوست مي شود

اگر غذاهاي چرب و سنگين مي خوريد بايد حواستان به چربي خونتان باشد. نتايج پژوهش ها نشان مي دهد که اسيد استيک موجود در سرکه سيب باعث کاهش کلسترول بد خون مي شود. نتايج يک پژوهش ژاپني نيز ثابت کرده است مصرف روزانه سرکه سيب مي تواند باعث کاهش کلسترول خون شود.

سرکه سيب براي مقابله با سوءهاضمه

اگر غذاي چربي آماده کرده ايد، قبل از مصرف آن مقداري سرکه سيب بخوريد. اين کار از بروز مشکلات گوارشي و بدهضمي پيشگيري مي کند. براي اين کار يک قاشق چايخوري عسل و 1 قاشق چايخوري سرکه سيب را در يک فنجان آب ولرم مخلوط کرده و نيم ساعت قبل از ناهار يا شام سنگين و چرب ميل کنيد.

سرکه سيب براي باز کردن بيني کيپ شده

اگر اين بار بيني تان کيپ شد به سراغ سرکه سيب برويد. اين سرکه حاوي پتاسيم است که باعث روان شدن خلط ها شده و اسيداستيک آن مانع از تکثير باکتري ها (عامل احتقان بيني) مي شود. 1 قاشق چايخوري سرکه سيب را در يک فنجان آب ريخته و براي رفع احتقان سينوس ها بنوشيد.

سرکه سيب براي کاهش وزن

سرکه سيب براي کاهش وزن مفيد است. اسيداستيک باعث کاهش اشتها شده و سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد. اين سرکه همچنين به کاهش احتباس آب در بدن نيز کمک مي کند. محققان بر اين عقيده هستند که سرکه سيب در هضم نشاسته مداخله کرده و به اين ترتيب کالري کمتري وارد گردش خون مي شود.

سرکه سيب

سرکه سيب براي رفع شوره سر

حالت اسيديته سرکه سيب باعث تغيير pH پوست سر شده و تکثير شوره را کاهش مي دهد. يک چهارم فنجان سرکه سيب را با يک چهارم ليوان آب مخلوط کرده و در يک آبپاش بريزيد و به پوست سر اسپري کنيد. موهايتان را در يک دستمال يا حوله نرم پيچيده و به مدت 15 دقيقه تا يک ساعت صبر کنيد. سپس موها را با شامپوي هميشگي خود شستشو دهيد. اين کار را دو بار در هفته انجام دهيد.

سرکه سيب براي مقابله با جوش و آکنه

سرکه سيب يک تقويت کننده طبيعي است که پوست را سالم نگه مي دارد. خواص ضدباکتريايي آن به کنترل آکنه کمک مي کند. علاوه بر اين وجود اسيدماليک و اسيدلاکتيک در اين سرکه باعث نرمي و لايه برداري از پوست مي شود. در نهايت اينکه سرکه سيب pH پوست را تنظيم کرده و باعث کاهش لکه هاي قرمز مي شود.

سرکه سيب براي افزايش انرژي

ورزش زياد و حتي استرس شديد باعث افزايش اسيدلاکتيک در بدن شده و خستگي ايجاد مي کند. جالب است بدانيد که اسيدآمينه هاي موجود در سرکه سيب مانند پادزهر عمل کرده و اسيدلاکتيک را کاهش مي دهند. سرکه سيب حاوي ميزان قابل توجهي پتاسيم و آنزيم هايي است که به تسکين و برطرف کردن خستگي کمک مي کند. بار ديگر که احساس خستگي زيادي کرديد مي توانيد يک تا دو قاشق سرکه را در يک کاسه سوپ سرد يا يک ليوان آب بريزيد و نوش جان کنيد.

سرکه سيب باعث کاهش اسپاسم هاي شبانه مي شود

گرفتگي عضلاني اغلب به دليل کمبود پتاسيم بروز مي کند. سرکه سيب حاوي ميزان زيادي پتاسيم است. مي توانيد 2 قاشق غذاخوري سرکه سيب را با 1 قاشق چايخوري عسل در يک فنجان آب ولرم مخلوط کرده و براي تسکين کرامپ هاي شبانه ميل کنيد.

سرکه سيب براي رفع بوي بد دهان

اگر يک مشکل باکتريايي باعث بروز اسهال مي شود سرکه سيب مي تواند براي رفع آن موثر باشد چون حاوي خواص آنتي بيوتيکي است. به عقيده بسياري از متخصصان طب سنتي سرکه سيب حاوي پکتين است و به همين دليل به کاهش اسپاسم روده ها کمک مي کند

اگر با مسواک زدن و استفاده از دهانشويه بوي بد دهانتان برطرف نمي شود سرکه سيب را امتحان کنيد. براي اين کار يک قاشق چايخوري سرکه سيب را در آب حل کرده (اگر مشکلي نداريد به طور خالص) و ميل کنيد. همچنين مي توانيد با سرکه سيب دهانشويه کنيد. اين کار باعث خنثي شدن باکتري هاي ايجادکننده بوي بد دهان مي شود.

سرکه سيب براي کنترل قندخون

نتايج بررسي هاي متعدد نشان مي دهند که نوشيدن چند جرعه سرکه سيب باعث کنترل ميزان قند خون مي شود. محققان متوجه شدند افراد مبتلا به ديابت نوع 2 که انسولين مصرف نمي کنند با مصرف دو قاشق غذاخوري سرکه سيب قبل از خواب مي توانند قندخون پايين صبحگاهي را کنترل کنند. علاوه بر اين افرادي که دچار حالت مقاومت به انسولين هستند نيز با مصرف ترکيب سرکه سيب و آب قبل از مصرف غذاي سرشار از قند مي توانند به کنترل قند خون بعد از غذا کمک کنند.

سرکه سيب براي سفيد شدن دندان ها

اگر مي خواهيد لبخندتان مانند هنرپيشه ها شود و دندان هاي سفيدي داشته باشيد صبح ها دهانتان را با سرکه سيب بشوييد. سرکه سيب باعث تميزي و سفيدي دندان ها شده و باکتري هاي موجود در دهان و لثه ها را خنثي مي کنند. البته در اين کار زياده روي نکنيد تا به ميناي دندانتان آسيب نرسد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن