ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289726
فرار از پاسخگويي عملکرد چهار ساله
تلاش دولت براي دو قطبي سازي جامعه در آستانه انتخابات/ اين بار نوبت قوه قضاييه است!
تاریخ انتشار : 1395/10/16 07:43:25
نمایش : 333
دولتي ها هر روز در پي دوقطبي سازي هاي مختلف هستند تا چنانچه يکي از آنها موثر بيفتد، همان خط را تا روز انتخابات ادامه دهند. از کنسرت و جبهه مقاومت گرفته تا قوه قضاييه و حقوق شهروندي، فتنه و...! 

به گزارش زنگ خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ ليدر طيف موسوم به اعتدال و باند همراه او با نزديک شدن به ايام انتخابات و پايان عمر دولت يازدهم، در شرايطي که بايد آماده پاسخگويي درباره عملکرد و اقدامات چهار ساله خود باشد، به شدت در تلاش است تا به هر نحوي شده، دو قطبي هاي کاذب را ايجاد کند تا شايد بتواند با ايجاد مانع بر سر ريزش روزافزون پايگاه اجتماعي، از پاسخگويي درباره سوءمديريت هاي چندسال اخير طفره برود.

در تازه ترين اقدام و بعد از شانتاژ برخي کانال هاي ضدانقلاب وابسته به برخي مراکز خاص در داخل، حسن روحاني نيز در هفته اخير، طي دو نوبت درصدد ايجاد تقابل با قوه قضاييه برآمد تا شايد اين بار، دوقطبي پيش بيني شده در سطح جامعه با اقبال مواجه شده و حاميان دولت را به هدف انتخاباتي خود نزديکتر نمايد.

روحاني ابتدا در حرف زدن هاي تلويزيوني اش با مردم، اشاره اي گذرا و سطحي به موضوع انحرافي و کذب حساب هاي قوه قضائيه کرد و سعي کرد با کنايه گويي، پيام خود را منتقل کند.

در ادامه، با واکنش قاطع آيت الله آملي لاريجاني و طرح موضوع کمک بابک زنجاني به ستاد انتخابات رياست جمهور، برخي از اهداف پشت پرده تهاجمات اخير و تلاش براي دوقطبي سازي براي مردم افشا شد. اما روحاني که ظاهرا عزم خود را بر دوقطبي کردن کامل در آستانه انتخابات جزم کرده، با انتشار دو توئيت متوالي در صفحه غيرقانوني توئيتر، مجددا بر تلاش قبلي خود اصرار ورزيد.


اين ادبيات، در نگاه نخست مورد قبول همه مخاطبان و آحاد مردم قرار مي گيرد، اما وقتي اندکي در آن دقت شود، به عدم همخواني حرف با عمل از سوي نويسنده اين توئيت و تيمش پي برده مي شود.

به عنوان مثال، روحاني بايد مشخص کند در حوزه اختيارات و وظايفش، چه پاسخي به هزاران سوال و ابهام موجود نزد افکار عمومي پاسخ داده است؟

چرا مردم در اکثر برنامه هاي دولت همچون خسارت محض برجام، قراردادهاي IPC، موضوع FATF و... نامحرم هستند، در حالي که همه اين اتفاقات در مذاکرات با دشمنان ملت ايران انجام شده و آنها در جريان جزييات هم هستند؟

چرا در بحث حقوق هاي نجومي، از شفاف سازي لازم و به موقع امتناع مي شود؟

چرا در بحث ورود دستگاه هاي ضدامنيتي که اخيرا رييس قوه قضائيه نسبت به آنها اطلاع رساني کرده، به افکار عمومي پاسخي داده نمي شود؟

چرا افکار عمومي نمي گويد که خرج ستاد انتخاباتي اش دقيقا چه ميزان بوده و از کدام منابع تامين شده است؟ آيا کمک بابک زنجاني به ستاد او صحت دارد؟

و ده ها آيا و چرا و سوال ديگر که در موضوعات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي مطرح است.

به نظر مي رسد برخي افراد خطابه خوان کمتر کارکن، اين روزها بيشتر به فکر دوقطبي سازي مردم براي تکيه حداقلي بر صندلي قدرت طي چهار سال آينده باشند.

در انتخابات 92 دوقطبي هاي سازش - مقاومت، هسته اي - معيشت و... را مطرح کرده و به مقصود خود رسيدند. براي انتخابات 96 هم ابتدا در پي دوقطبي «احمدي نژاد - روحاني» بودند که با درايت رهبر انقلاب، در رسيدن به اين هدف ناکام ماندند، اما حالا و هر روز در پي دوقطبي سازي هاي مختلف هستند تا چنانچه يکي از آنها موثر بيفتد، همان خط را تا روز انتخابات ادامه دهند. از کنسرت و جبهه مقاومت گرفته تا قوه قضاييه و حقوق شهروندي، فتنه و...!

آيا مردم، اين بار بازي اين سياست بازان را قبل از رسيدن به هدفشان خوانده اند؟! آيا در لحظه سرنوشت، پاسخ قاطعي به اين طيف خواهند داد؟ تا پاسخ به اين سوال، کمتر از 18 هفته باقي مانده است.

سيدمصطفي ميرزاباقري برزي

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن