ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289728
حمله به دستگاه قضا در دستور کار اتاق فکر لندن
تاریخ انتشار : 1395/10/16 07:53:43
نمایش : 281
مسعود بهنود از عوامل سايت دولتي بي بي سي انگليس، اين روزها خواستار برجسته کردن «حمله به قوه قضاييه» در ماه‌هاي نزديک به انتخابات رياست‌جمهوري شده است. او به دليل شکست‌هايي که از سال ۸۸ تاکنون متحمل شده، بار ديگر به دنبال شبکه سازي است.

  

به گزارش زنگ خبر به نقل ازخبرگزاري تسنيم، طي ماه‌هاي گذشته عده‌اي در داخل کشور خواسته يا ناخواسته در راستاي همين پازل دشمن حرکت کردند (حمله و هجمه به قوه قضائيه) و به منافع کشور لطمه زدند قوه قضائيه به حول و قوه الهي از اين توطئه کثيف سربلند بيرون خواهد آمد، ولي برخي افراد که در نقشه راه دشمن حرکت کردند بدانند سرافکنده خواهند شد و البته بايد هزينه اش را هم بپردازند.

 25 دي 1387 و در حالي که کمتر از پنج ماه به برگزاري انتخابات دهم رياست جمهوري در ايران باقي مانده بود، تلويزيون بي بي سي فارسي پس از ماه‌ها تبليغ، پخش برنامه‌هاي خود را روي ماهواره ‌هاتبرد براي مخاطبان فارسي‌زبان و با شعار «سريع، دقيق و بيطرفانه» آغاز کرد! شعاري که هرگز عملياتي نشد و خيلي زود نشان داد معناي عبارت «دقيق و بيطرفانه» در ادبيات گردانندگان شبکه ملکه انگليس، چيزي جز دروغ پراکني و غيرواقعي جلوه دادن حقايق نيست.

اين شبکه که رديف بودجه ثابتي در وزارت خارجه انگليس دارد، از آغاز انتخابات 88، صفحه ويژه‌اي را به اين مهم اختصاص داد و حتي قبل از برگزاري انتخابات، سلامت آن را نيز زير سؤال برد و از آن پس به هر نحوي که قابل تصور است از افرادي که بعدها مسيرشان را از مردم جدا کردند، حمايت کرد. عملکرد مغرضانه اين شبکه، پيش بيني کارشناسان و برخي مسئولان مبني بر اينکه بي بي سي فارسي به منظور براندازي نرم و با حمايت نيروي انساني و مالي جرياني در خارج از مرزهاي ايران راه‌اندازي شده است را طي روزهاي منتهي به انتخابات 88 و پس از آن، عملا به اثبات رساند.

پروژه بي بي سي ان سالها با اسم رمز تقلب شناخته شد ، شبکه متعلق به استعمار پير از قبل از انتخابات در اخبار و تحليل‌هاي به اصطلاح کارشناسان سياسي مسائل ايران، بحث تقلب را از قبل از برگزاري انتخابات! تئوريزه و قاطعانه بر آن اصرار ورزيد و در چارچوب سناريوي خود، جمعه شب 22 خرداد 88 در قالب برنامه‌هاي زنده پروژه تقلب در انتخابات را با حضور کارشناسان خود که غالبا از اعضاي گروهک تروريستي منافقين و يا ضد انقلاب‌هاي خارج نشين هستند، کليد زد.  پس از آن بر اساس اعلام آراي انتخابات از طريق ارتباط مستقيم با کارشناساني مانند جمشيد برزگر، هاشم احمدزاده و مسعود بهنود که عناد آن‌ها با نظام جمهوري اسلامي ايران بارها مشخص شده است، بر حملات خود مبني بر تلقين پروژه تقلب در انتخابات افزود، به صورتي که تا ظهر شنبه 23 خرداد 88 همه گزارش‌هاي اين شبکه دستور حمله، اغتشاش بود.

از سوي ديگر پوشش وسيع اخبار اغتشاشات در چند نقطه محدود تهران در اين شبکه و انتشار اخبار فتنه گران و بيانيه‌هاي آنان از جمله مسيرهاي بود که در حوادث بعد از انتخابات توسط اين شبکه خبري دنبال مي‌شد. در واقع مي‌توان گفت که بي بي سي در آن زمان از همه ظرفيت‌هايش همچون راديو، سايت و تلويزيون استفاده کرد تا به اهداف طراحي شده از سوي اتاق فکر آن در لندن، پاريس و واشنگتن که همانا براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران بود، برسد.

عملکرد اين شبکه در روزها و ماه‌هايي که کشور دچار فتنه بود به خوبي نشان داد که اتاق فکر آن از هيچ تلاشي براي ناامن نشان دادن وضعيت کشورمان فروگذار نکرده و با کوبيدن بر طبل تو خالي تقلب در انتخابات، در بروز ناآرامي‌ها نقش موثري داشت که اين موضوع در گزارشي که چند ماه پس از انتخابات از سوي وزارت اطلاعات ارائه شد، به خوبي روشن بود. وزارت اطلاعات در اين گزارش اعلام کرد که يافته ها نشان مي دهد که هسته ي مرکزي مستقر در ارگان عمليات رواني سازمان جاسوسي دولت انگليس موسوم به «بي بي سي»، در اداره تعدادي از شبکه هاي راديويي، تلويزيوني، پايگاه هاي اينترنتي خبري ضد انقلاب و وابسته به عناصر فراري فتنه 88 نقش دارد.

بنابر اين اطلاعيه، هسته مورد نظر از طريق برخي عوامل آگاه يا ناآگاه با رسوخ به رسانه هاي داخلي نقش خط دهنده و در عين حال دريافت کننده اطلاعات از آنها را ايفا مي کرد. اين گزارش مي‌افزايد: اطلاعات به دست آمده نشان مي دهد، يکي ديگر از کارويژه هاي اين شبکه، ايفاي نقش جدي در پروژه هاي موسوم به حقوق بشر است که با سوژه سازي، انتقال اطلاعات به سرپل هاي مشخص شده در خارج، پردازش آن و بيان از زبان برخي به اصطلاح عناصر روشنفکر، سازمان ها، گروه ها و دسته جات سياسي يا رسانه هاي خاص مطرح و منتشر مي شد.

بي بي سي در ايام فتنه با راه اندازي شبکه جاسوسي، اخبار کف خيابان‌ها را نيز به صورت مغرضانه پوشش مي‌داد که البته قوه قضائيه و نهادهاي امنيتي با شناسايي و دستگيري سرشاخه‌هاي اين شبکه، ضربه مهلکي را به رسانه استعمار پير وارد کردند. اگرچه اين رسانه معاند در ابتدا همکاري با اين افراد را منکر شد ولي بعدها و پس از دستگيري برخي از اين افراد در 10 مهر 90 سال نوشت: «پل هگيس، فيلمنامه‌نويس سرشناس آمريکايي و برنده جايزه اسکار، جايزه خود از جشنواره فيلم زوريخ را به مستندسازان ايراني که تنها به علت همکاري با بي بي سي فارسي بازداشت شده اند. اهدا کرده است».

از سوي ديگر دستگيري و محاکمه فتنه گران که خوراک‌هاي خبري رسانه استعمار پير را در با واسطه و بي واسطه در سال 88 تهيه مي‌کردند نيز دست بي بي سي را در رسيدن به اهدافش خالي گذاشت.

دست اندرکاران اين شبکه که چندين ماه با کمک ديگر رسانه‌هاي وابسته به دولت‌هاي غربي براي ايجاد اغتشاش در ايران طرح و برنامه ريزي کردند، غافل از اين بودند که 9 دي فرا مي‌رسد و مردم بصير ايران زمين و درايت‌هاي مقام معظم رهبري بساط فتنه و فتنه‌ افروزي‌هاي رسانه‌هاي معاند و دشمنان قسم خورده انقلاب را با هم جمع مي‌کنند. البته بي بي سي فارسي که تا پيش از فرارسيدن 9 دي لحظه به لحظه اخبار ناآرامي‌ها آن سال را پوشش مي‌داد بار ديگر نيز اهداف سياسي خود را نيز شکست خورده ديد و پوشش خبري اين حماسه بزرگ را هم سانسور کرد تا بازهم ثابت کند رعايت اصل بي طرفي براي طراحان اين شبکه، موضوعي غريب و دور از ذهن است.

عناد اين شبکه وابسته به غرب با جمهوري اسلامي ايران هر روز علني تر مي‌شد تا اينکه بازداشت 5 نفر از عوامل مرتبط با پروژه نفوذ دشمن در مطبوعات که با برخي از رسانه‌هاي ضد انقلاب همکاري داشتند در سال گذشته ضربه مهلک ديگري به اين شبکه خبري وارد کرد.

براساس گزارش سايت گرداب، بازداشت‌شدگان، افراد مرتبط با بهنود در موسسه روزآنلاين بودند. کساني که در ازاي قلم‌فروشي، پول هايي را -به صورت حق‌الزحمه يا حقوق ثابت- دريافت کرده بودند. البته پول هاي کلان تر که از هلند، فرانسه، سوئد و انگليس سرچشمه مي گيرد را بايد در حساب بهنود و همکاران اصلي اش جستجو کرد.

احسان مازندراني، آفرين چيت ساز، عيسي سحرخيز از جمله افرادي بودند که با کشف اين شبکه بازداشت شدند و به اتهام فعاليت تبليغي عليه نظام و اجتماع و تباني عليه امنيت مورد محاکمه قرار گرفتند.

شناسايي و محکوميت اين افراد که ماموريت داشتند در آستانه انتخابات رياست جمهوري 96 و با عضويت در شبکه جاسوسي که بي بي سي راه انداخته بود، اهداف اتاق فکر لندن را پياده کنند داغ ديگري بود که قوه قضائيه و نهادهاي امنيتي بر دل گرانندگان اين شبکه نهادند تا اين رسانه هر روز بيشتر از ديروز در نگاه مردم منفورتر شود.

حال که بيش از 2500 روز از حماسه 9 دي مي‌گذرد، عوامل اين شبکه که ماهيت برخي مهره‌هاي کليدي‌شان پس از فتنه 88 برملا شده بود، تاکتيک خود را تغيير داده و به جاي تشويق مردم به آشوب و تجمعات خياباني، نوک پيکان اقدامات خود را به سمت تخريب و تضعيف نهادهاي انقلابي نشانه گرفته‌اند و از آنجايي که قوه قضائيه در آن سال‌ها سد راه عوامل اين شبکه معاند در پياده کردن نقشه‌هايشان شد و با سران فتنه و اغتشاشگران برخورد کرد در صف اول تخريب‌ها و توهين‌‎هاي گردانندگان اين شبکه قرار گرفته است تا بتواند با شروع فصل مشترکي با عنوان «تخريب قوه قضائيه»، شکست‌هاي گذشته و ضربه‌هاي سهمگيني که دستگاه قضا به آن‌‎ها وارد کرده است را جبران کند.

بي بي سي که در طول 8 سال اخير ضربه‌هاي زيادي از سوي نظام اسلامي به آن وارد شده و خود را حريف جمهوري اسلامي ايران نمي‌بيند براي پيشبرد اين هدف خود، با طراحي پروژه‌اي ديگر که به مثابه آب در هاون کوبيدن است سعي دارد اينبار پروژه اي جديد را رقم بزند.

وب سايت بي بي سي در همين زمينه يادداشت‌ها، گزارش‌ها و تحليل‌هاي متعددي را با هدف هجمه و حمله به دستگاه قضا منتشر کرده و با بزرگنمايي آن در صفحه، استفاده از عناوين جهت دار و توليد محتوا در اين زمينه سعي کوري دارد موجي از بي اعتمادي به قوه قضائيه را به مخاطبان خود القا کند.

رسانه وابسته به دستگاه سلطنتي انگليس به بهانه‌هاي مختلف همچون وضعيت زندانيان فتنه 88، برخي اعدام‌ها، توقيف برخي نشريات و لغو برخي سخنراني‌ها خبرهاي مختلفي را در رسانه خود طرح کرده و اميد دارند که با اين اقدامات بتوانند اقدامات اثربخش دستگاه قضا در برخورد با عوامل جرم و جنايت را خنثي کنند.

تلاش براي گشودن پرونده‌هاي حقوق بشري عليه ايران، دروغ‌هاي شاخ‌دار از وضعيت زندانيان دوتابعيتي، همنوايي با جريان‌هاي داخلي مخالف نظام براي زير سئوال بردن احکام قضايي،  علم کردن پرچم مظلوميت اعضاي گروهک تکفيري تروريستي «توحيد  و جهاد»، ابراز نگراني روباه پير از اعدام‌ قاچاقچيان مواد مخدر، حمايت از مجرمان امنيتي و ذوق زدگي در انتشار خبر کذب حساب‌هاي قوه قضائيه تنها بخشي از پازل طراحي شده از اتاق فکر اين رسانه معاند براي تخريب دستگاه قضا بود که مثل هميشه آن را براي رسيدن به اهدافش ناکام گذاشت.

اکنون که بارها دروغگويي گرانندگان شبکه دولتي انگليس براي مردم فاش شده و بي بي سي خود را با مهره‌هاي سوخته مواجه مي‌بيند، در جديدترين تاکتيک خود مسعود بهنود از عوامل اصلي اين شبکه که از سال 88 تجربه شکست پروژه هايش عليه نهادهاي انقلابي را داشته دست به کار شده و تصميم مي گيرد پروژه‌ سازمان هاي جاسوسي غربي را با رمز تخريب قوه قضائيه و با به ميان کشيدن بحث حقوق بشر کليد بزند.

مسعود بهنود که در چندين مصاحبه و نوشته خود علت سالها سردبيري اش در روزنامه آيندگان دوران طاغوت را پوشش همه جانبه(بخوانيد چاپلوسي و تملق) اميرعباس هويدا، نخست وزير دوران پهلوي دانسته است اين روزها در توئيت‌هاي مختلفي خواستار برجسته کردن «حمله به قوه قضاييه» در ماه‌هاي نزديک به انتخابات رياست‌جمهوري در اردبيبهشت‌ماه 96 شده است که با کمي تامل به خوبي مي‌توان دريافت که او به دليل شکست‌هايي که از سال 88 تاکنون متحمل شده،  بار ديگر به دنبال شبکه سازي است که قطعا فعاليت او و عناصرش مثل هميشه از سوي نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي ايران در حال رصد است و مي خواهد اينبار رمز فتنه را از تقلب به حمله به قوه قضائيه تغيير دهد تا شايد بتواند ديده بان را از سر راه بردارد.

اينکه فردي مثل مسعود بهنود که نقش مهم و سابقه زيادي در شبکه‌ سازي براي اپوزيسيون و اقدامات مختلف عليه جمهوري اسلامي دارد؛ولي به دليل روحياتش کمتر در اقدامات ضد انقلابي سعي مي کند به صورت علني افتابي شود و عمدتا فعاليت پشت صحنه دارد از برنامه اين شبکه براي تخريب نهادي چون قوه قضائيه پرده برداشته است، خبر از برنامه ريزي و سرمايه گذاري سنگين بي بي سي فارسي براي انتخابات سال 96 مي‌دهد. اقدامي که بي شک به موضع‌گيري‌ها و اقدامات قاطع قوه قضائيه در پرونده‌هاي مرتبط با فتنه، فساد و نفوذ ارتباط دارد.

اگرچه سخن درباره توطئه‌هاي بي بي سي فارسي در قبال تحولات کشورمان بسيار است؛ اما نکته واضح و مسلم اين است که اهداف شوم و ضد ايراني بي بي سي فارسي براي هر انسان آگاه و بصيري رو شده و کارنامه اين شبکه به خوبي نشان مي‌دهد که هيچ گاه گامي بيرون از حيطه تأمين منافع ملي انگليس در آن سوي مرزهاي اين کشور برنداشته است و بي شک مردم ما نيز مثل هميشه هوشيار هستند و مجال سوء استفاده به اين شبکه‌ها را نخواهند داد ولي اينکه در پروژه جديد طراحي شده از سوي اين شبکه رابطه بين مسعود بهنود و نهادهاي به اصطلاح حقوق بشري و برخي فعالان به اصطلاح حقوق بشري در داخل ايران که پياده کنندگان اين دستورات هستند چيست در گزارش هاي بعدي به آن مي پردازيم.

در اين ميان نکته تامل برانگيز اينست  که طي ماه‌هاي گذشته عده اي  در داخل کشور خواسته يا ناخواسته در راستاي همين پازل دشمن حرکت کردند (حمله و هجمه به قوه قضائيه) و به منافع کشور لطمه زدند قوه قضائيه به حول و قوه الهي از اين توطئه کثيف سربلند بيرون خواهد امد ولي برخي افراد که در نقشه راه دشمن حرکت کردند بدانند سرافکنده خواهند شد و البته بايد هزينه‌اش را هم بپردازند.

اما نکته قابل تامل ديگر در اين ميان اين است که چگونه مي‌شود مسعود بهنود ضدانقلاب خارج نشين که همواره مخالف تحريم انتخابات بوده است حالا شرکت در انتخابات را به اما و مگرها وابسته مي‌کند؟

بي شک مسعود بهنود پروژه عنکبوت را هيچ وقت فراموش نخواهد کرد و اگر عنکبوت هاي ديگري هم باشد باز هم از هم خواهند پاشيد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن