ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289730
تعامل يا تقابل؛
پاسخ دولت روحاني به رواج «بيت کوين» در ايران چيست؟
تاریخ انتشار : 1395/10/16 08:03:00
نمایش : 431
کشورهاي مختلف در مواجهه با بيت کوين رفتار متفاوتي دارند؛ به عنوان نمونه، کشور چين استفاده از پول مجازي را در مراودات داخلي ممنوع کرده اما در مراودات بين‌الملل به کار گرفته مي‌شود.
 

به گزارش زنگ خبر به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ قانوني بودن تجارت با بيت کوين يا همان پول ديجيتال در ايران هنوز مشخص نشده است و مقامات دولتي از اظهار نظر درباره اين مسئله چالش برانگيز دوري مي کنند. با وجود اين، خريد و فروش اتوماتيک و آنلاين بيت کوين در وب سايت دبليو ام ايران در جريان است و برخي با پول واقعي اقدام به خريد اين پول ديجيتال مي کنند.

 

در چند سال گذشته، بيت کوين با ابتکار و انقلابي که به راه انداخته است توانسته به کشورهاي زيادي رسوخ پيدا کند. مالزي، فيليپين و تايلند از پول مجازي بيت کوين در تجارت هاي خرد خود استفاده مي کنند.

 

گرچه ممکن است در حال حاضر گردش مالي سنگيني که بر پولهاي واقعي وجود دارد بر روي پول مجازي که تحت عنوان بيت کوين شناخته مي شود وجود نداشته باشد اما روند اين مساله به نحوي است که نشان مي دهد سرمايه گذاري بر روي پول مجازي به سمت جدي شدن پيش مي رود و اين موضوع مي تواند آثار و عواقب جدي مثبت و منفي به همراه داشته باشد.

 

کشورهاي مختلف در مواجهه با بيت کوين رفتار متفاوتي دارند. به عنوان نمونه، کشور چين استفاده از پول مجازي را در مراودات داخلي ممنوع کرده اما در مراودات بين الملل به کار گرفته مي شود؛ به طور کل در کشورهاي مختلف مواجهه با اين مقوله متفاوت است به نحوي که يک دسته از کشورها هنوز در بلاتکليفي به سر مي برند؛ اما يک دسته از کشورها از جمله آمريکا در برابر اين موضوع مطابق قوانين مالي برخورد مي کنند و آن را مانند پول مي بينند و ادبيات مالي و پولي بر آن حاکم است؛ درهمين حال برخي کشورها اين موضوع را ممنوع کردند و برخي نيز پول مجازي را در حد کالا و سرمايه مي بينند.

 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن