ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289757
راه‌اندازي، حمايت و هدايت گروه تروريستي داعش توسط آمريکا
تاریخ انتشار : 1395/10/19 08:59:40
نمایش : 506
ايجاد (داعش) در منطقه شرقي سوريه، از ديد آمريکا مسئله‌اي مطلوب مي‌باشد، زيرا به وسيله آن مي‌تواند سياست‌هاي غربي را در منطقه گسترش دهد

 

به گزارش زنگ خبر به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ نقش آمريکا در ايجاد، توسعه و قدرت گرفتن گروه هاي تکفيري و آموزش و تربيت ابوبکر بغدادي رئيس داعش و ... کماکان ادامه دارد.

سازمان القاعده و شاخه‌هاي وابسته به آن، نيروي دفاعي از گروه‌هاي مسلح مخالف در سوريه است که از حمايت غرب برخوردارند، بنابراين بايد به منظور تضعيف دولت دمشق، با اين گروه‌ها تعامل ايجاد کند.

 ايجاد (داعش) در منطقه شرقي سوريه، از ديد آمريکا مسئله‌اي مطلوب مي‌باشد، زيرا به وسيله آن مي‌تواند سياست‌هاي غربي را در منطقه گسترش دهد، کشورهاي غربي و کشورهاي عرب حاشيه‌ خليج‌فارس و ترکيه که حامي مخالفان سوري هستند، از ايجاد کشور سلفي علني يا غيرعلني در الحسکه و ديرالزور در سوريه استقبال مي‌کنند، اين همان چيزي است که حاميان مخالفان سوري مي‌خواهند تا بتوانند به وسيله‌ آن، دولت سوريه را منزوي کنند.

سازمان اطلاعات آمريکا، ظهور سازمان (داعش) را پيش‌بيني کرده بود، اما به جاي آن که اين گروه را دشمن قلمداد کند، آن را «براي ايالات متحده، سودمند» دانست.

 

 آمريکا در جنگ عراق، سوريه و ليبي شرکت کرده بود و همه چيز خوب پيش مي رفت اما به يکباره انقلاب سي ام ژوئن در مصر عليه دولت اخوان المسلمين روي داد و همه چيز در مدت ۷۲ ساعت تغيير کرد، آمريکا با اخوان المسلمين در مصر توافق کرده بود تا دولت اسلامي در سينا تشکيل شود، قرار بود بخشي از سينا به حماس و بخش ديگر آن به اسرائيل واگذار شود و حلايب و شلاتين به سودان ملحق شود و دولت مصر مرزها با ليبي را در منطقه السلوم باز کند.

 

 قرار بود آمريکا در روز پنجم ماه ژوئيه سال ۲۰۱۳ در نشستي با دوستان اروپايي خود دولت اسلامي را به رسميت بشناسد،  هيلاري کلينتون وزير خارجه سابق آمريکا به ۱۱۲ کشور سفر کرد تا نقش آمريکا و توافق با بعضي از دوستان را درباره به رسميت شناختن دولت اسلامي بلافاصله پس از تشکيل آن، توضيح دهد، اما به يکباره همه چيز در برابر چشمانشان فرو ريخت.

 

آمريکا از طريق اخوان المسلمين در مصر و دولت اسلامي که قرار بود تشکيل شود منطقه را تقسيم کردند و پس از آن توسط عوامل خود از اخوان المسلمين به سراغ کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس مي‌رفتند. ابتدا کار از کويت آغاز مي‌شد و به ترتيب به سراغ امارات، بحرين و عمان مي‌رفتند، در پي آن، تقسيمات منطقه عربي و مغرب عربي به طور کامل تغيير کرد و تسلط کامل بر منافع نفتي و گذرگاه هاي دريايي پيدا مي کرد.

 

 در راستاي کمک آمريکا به داعش، يکي از جنگنده هاي ائتلاف بين المللي، چتري را به منطقه الخضيره شرقي که تحت اشغال داعش است و در محاصره نيروهاي امنيتي و مردمي و نيروهاي مقاومت قرار دارد، رها کرده است.اين چتر با عرض حدود ۶ متر، حامل مقادير زيادي کالا و سلاح و تجهيزات بوده است و صدها نفر از ساکنان منطقه " بلد " شاهد فرود آمدن آن در منطقه تحت اشغال داعش بوده اند.

 

پرتاب محموله تسليحاتي براي تروريست ها در "جلولا" عراق، هواپيماي نظامي از نوع" ۳۴۱ " سه محموله براي داعش از هوا پرتاب کرده است، اين نوع هواپيما در اختيار آمريکا، ترکيه و نيروهاي ناتو قراردارد.

اين درحالي است که اخيرا يک فايل ويديويي در شبکه هاي اجتماعي در اينترنت منتشر شده که نشان مي دهد هواپيماهاي آمريکايي بر فراز شهر عين العرب در شمال سوريه، محموله هاي سلاح و مهمات و تجهيزات امدادرساني را اشتباها براي عناصر داعش پرتاب کرده اند.

وزارت دفاع آمريکا (پنتاگون) ادعا کرده بود که در اين خصوص تحقيق مي کند. گفته مي‌شود در آن حادثه چند محموله ديگر نيز اشتباها پرتاب شده است.

ابوبکر بغدادي مهره آمريکا

ابوبکر بغدادي بعد از حمله آمريکا به عراق در يکي از بازداشت‌گاه هاي آمريکايي به نام زندان بوکا که در جنوب عراق موقيعت دارد زنداني مي‌شود که حدود بيست‌هزار مظنون و يا مجرم از سراسر عراق در آن زنداني بودند. بنابر گزارش‌هايي، زندان بوکا از جمله بهترين زندان‌هاي امريکا با سهولت‌هاي مختلف است . در ماه دسمبر ۲۰۰۴،  ايالات متحدۀ امريکا ابوبکر البغدادي را بي‌گناه شناسايي نموده و او را از بند رها نمود، وي شبکۀ داعش را بعد از بيرون آمدن از زندان راه اندازي نمود.

 

انتهاي پيام/ 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن