ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 289759
پيشروي سريع نيروهاي عراقي در استان الانبار/ 11 روستا آزاد شد
تاریخ انتشار : 1395/10/19 09:02:23
نمایش : 440
با پيروزي در اين علميات، تروريست‌هاي داعش در موصل با تهديد جدي‌اي مواجه خواهند شد، زيرا خط اصلي ارتباط ميان سوريه و عراق را از دست مي‌دهند. 

به گزارش زنگ خبر به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ ، ارتش عراق به همراه واحد هاي بسيج مردمي حشد الشعبي در عمليات استان الانبار در شرق کرانه رود فرات تا مرزهاي سوريه پيشروي خوبي در مقابل تروريست هاي داعش داشتند.

 

بر اساس گزارش هاي اخير از الانبار، ارتش عراق توانسته است تاکنون بيش از 40 کيلومتر تا جاده اصلي حديثه و القائم را در اين عمليات آزاد سازد.

 

در آخرين تحولاتي ميداني عمليات الانبار، 11 روستا در غرب الانبار از چنگال داعش خارج شد.

 

بر اساس اظهارات ناظم الجاهفي، فرمانده ارشد نيروهاي حشد الشعبي افشا کرد که ارتش عراق به همراه پليس فدرال و نيروهاي عشاير، هفت روستا در مسير شهرک هاي اناح و راوا را بازپيش گرفتند و تروريست هاي داعش بدون هرگونه مقاومتي پا به فرار گذاشتند.

 

به گزارش المصدر نيوز، تنها دو شهرک بزرگ ديگر ميان مکان فعلي ارتش عراق و القائم وجود دارد، پس از آن در دو هفته تروريست هاي داعش در موصل با تهديد جدي اي مواجه خواهند شد، زيرا خط اصلي ارتباط ميان سوريه و عراق را از دست خواهند داد.

 

اولويت اصلي عمليات پاکسازي بخش شمالي رود فرات با هدف عقب راندن تروريستها به سمت غرب درياچه الثرثار و دور کردن آنان از شهرهاي مهمي همچون «الرمادي والحديثه» است.

 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن