ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 299784
29 دي ماه؛
روز غزه (نماد مقاومت فلسطين)
تاریخ انتشار : 1395/10/28 11:47:46
نمایش : 1048
رژيم صهيونيستي با هدف ضربه زدن به جنبش مقاومت حماس و حذف آن از سرزمين‌هاي اشغالي به منطقه غزه يورش برد و زن و مرد و پير و جوان را به خاک و خون کشيد.‌به گزارش زنگ خبر به نقل از   باشگاه خبرنگاران، رژيم صهيونيستي با هدف ضربه زدن به جنبش مقاومت حماس و حذف آن از سرزمين‌هاي اشغالي به منطقه غزه يورش برد و زن و مرد و پير و جوان را به خاک و خون کشيد.‌
 

مقاومت ساکنان محدود، محصور و مظلوم غزه با دستان خالي مقابل نظاميان صهيونيست به ملت‌هاي عرب زبان نشان داد که مي‌توان با توکل به خدا، عزم و بردباري، زورگويان عالم را به خاک زبوني و مذلت نشاند.

هر حرکت آزادي‌بخش و ضد‌استکباري در جهان آثار و برکاتي دارد که در گذر زمان مشخص مي‌شود، از اين رو پيروزي انقلاب اسلامي در ايران روح تازه‌اي به کالبد گروهاي مقاومت در خاورميانه بخشيد به طوري‌که تابوي شکست ناپذيري رژيم صهيونيستي در دو ميدان جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه در هم شکست.

حماس در فلسطين و حزب الله در لبنان از جمله گروه‌هاي مقاومت در منطقه هستند که با تأسي از ملت ولايتمدار ايران ضربه‌هاي مهلکي به اعتبار رژيم صهيونيستي در جهان زدند و ماهيت ضدبشري، اشغالگري و جنايتکار آن را بر همگان روشن کردند.

ملت‌هاي مسلمان بعد از غلبه حزب الله و حماس بر رژيم صهيونيستي فهميدند که کمي عِده و عُده تأثيري بر نتيجه پايداري و حق طلبي آن‌ها ندارد از اين رو در مصر، تونس و ليبي توانستند ديکتاتورهاي زمان را از اريکه قدرت به زير بکشند.

نوار غزه در جنوب‌ غربي‌ سرزمين‌هاي‌ اشغالي فلسطين، با مساحتي بيش از ‌۳۶۰‌ کيلومتر مربع‌ واقع شده و يک‌ ميليون‌ و۴۰۰ هزار نفر جمعيت دارد. اين باريکه‌ هم مرز با مصر، فلسطين و ساحل‌ مديترانه است‌. رژيم صهيونيستي با محاصره دريايي و زميني اين منطقه باعث شد که تنها راه ارتباطي اين منطقه با دنياي خارج، تنها گذرگاه رفح، در مرز مشترک با مصر باشد.
 

هفتم دي ماه ۸۷ روز حمله رژيم صهيونيستي به غزه و آغاز عمليات سرب گداخته عليه مقاومت بود. اين رژيم باور داشت طي يک دوره کوتاه ۷ تا ۱۰ روزه مي‌تواند جريان مقاومت را از بين ببرد يا آنکه آن را تا حد زيادي تضعيف کند به طوري‌که توانايي مخالفت با طرح‌هاي اسرائيلي، آمريکايي را نداشته باشد اما پس ۲۲ روز مفتضحانه از نوار غزه مجبور به عقب نشيني شد.

انتهاي پيام/520ز
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن