ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 299787
بهترين زنان و مردان از ديدگاه پيامبر(ص)
تاریخ انتشار : 1395/10/28 12:06:08
نمایش : 996
بهترين زنان و مردان از ديدگاه پيامبر اکرم (ص) چه کساني هستند؟
 
 به گزارش زنگ خبر به نقل از   باشگاه خبرنگاران جوان؛بهترين زنان و مردان چه کساني هستند براي آنکه به اين سوالمان پاسخي بدهيم به سراغ سخنان پيامبر اکرم(ص) مي رويم و به اين مسئله از ديدگاه ايشان نگاه مي کنيم.

يکي از همسران پيامبر(ص) مي گويد از رسول خدا(ص) شنيدم که مي فرمود: بهترين مردان امت من کسي است که نسبت به همسر خود بهترين رفتار را داشته باشد و بهترين زنان امت من کسي است که نسبت به شوهرش بهترين کردار را داشته باشد.

همچنين هر زني که آبستن مي شود، هر شب و روزي که بر وي مي گذرد برابر با هزار شهيد اجر و پاداش دارد. بهترين زنان امت من زني است که در آنچه معصيت نباشد رضاي شوهر خود را بدست آورد و بهترين مردان امت من مردي است که با خانواده اش به لطف و مدارا زندگي کند. چنين مردي هر روزي که بر او بگذرد اجر صد شهيد را دارد.

در اين هنگام عمر گفت: يا رسول الله! چگونه مي شود زني که رضايت شوهرش را بدست آورد اجر هزار شهيد و مردي که با خانواده اش مدارا کند اجر صد شهيد را داشته باشد؟ پيامبر فرمود: بدان که اجر زنان نزد خداوند بيش از مردان است، به خدا سوگند که ستم شوهر نسبت به زن بعد از شرک به خدا بزرگترين گناهان است. نسبت به رفتار با زنان و يتيمان از خدا بترسيد که خداوند به خاطر ايشان شما را موأخذه مي کند . هر که به اين دو نيکي کند رحمت الهي نصيب او شود و هر که بدي نمايد مورد خشم الهي واقع مي شود.

پيامبر بزرگوار اسلام آنچنان براي مقام زن اهميت قائل مي شوند كه به مردان مي فرمايند: بهترين شما كسي است كه با خانواده اش رفتار نيك داشته باشد و من از همه شما نسبت به خانواده ام خوش رفتارترم.

انتهاي پيام/520ز
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن