ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 309890
استاندار چهارمحال و بختياري:
پروژه برج‌هاي دوقلو در شهرکرد به يک مسئله سياسي تبديل شده است
تاریخ انتشار : 1395/12/07 08:39:58
نمایش : 664
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: پروژه برج‌هاي دوقلو در شهرکرد به يک مسئله سياسي تبديل شده است اما بايد تعصب بي‌جا را در مورد آن کنار گذاشت و وارد کار کارشناسي شد.

 

به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري تسنيم ، قاسم سليماني ظهر امروز در نشست با اعضاي نظام مهندسي ساختمان استان گفت: لازم است گروهي متشکل از کارشناسان شهرداري، راه و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي استان براي نظارت بر ساختمان‌ها و بازرسي ادواري تشکيل شود.

وي به اجراي طرح مجري ذيصلاح در کشور اشاره کرد و گفت: طرح مجري ذيصلاح طرح خوبي است که متاسفانه در استان متوقف شده است اجراي مجدد اين طرح مي‌تواند زمينه فعاليت براي بسياري از مهندسان را فراهم کند.

استاندار چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: ساختمان‌هايي که بودجه غيردولتي دارند بايد با نظر سازمان نظام مهندسي ساخت و ساز انجام دهند.

سليماني با اشاره به پروژه برج‌هاي دوقلو در شهرکرد، بيان کرد: متاسفانه پروژه برج‌هاي دوقلو در شهرکرد به يک مسئله سياسي تبديل شده است اما بايد تعصب بي‌جا را در مورد اين پروژه رها کرد و وارد کار کارشناسي شد.

وي با بيان اينکه پروژه برج‌هاي دوقلو هزينه‌هاي زيادي را به شهرداري شهرکرد تحميل کرده است، بيان کرد: به گفته سازمان بازرسي اين بنا استحکام چنداني نيز ندارد از همين‌رو بايد کميته‌اي متشکل از سازمان نظام مهندسي، شهرداري، راه و شهرسازي و سازمان بازرسي تشکيل و در خصوص آن به صورت کارشناسي و علمي تصميم‌گيري شود و نتيجه هر چه بود آن را اجرا کرد تا از حداکثر ضرر به حداقل مشکل برسيم.

استاندار چهارمحال و بختياري به اقدامات انجام شده در 3 سال گذشته اشاره کرد و گفت: در اين مدت پروژه‌هاي حساس و حياتي مانند کمربندي شمال شهرکرد، بازگشايي امتداد خيابان آيت‌الله کاشاني، عقب‌نشيني دانشگاه شهرکرد و انتقال صنايع مزاحم و نيمه مزاحم به بيرون شهرکرد انجام شده است.

سليماني با اشاره به پوشش 94.5 درصدي گازرساني در استان، خاطرنشان کرد: تاکنون 100 ميليارد تومان براي گازرساني در استان هزينه و 50 ميليارد تومان نيز کلنگ‌زني شده است.

وي به "سنگ نبشته گردنه رخ" اشاره و تاکيد کرد: ميزاث فرهنگي استان بايد به سرعت اين سنگ را در مکان خود نصب و حفاظت بيشتري از آن به عمل آورد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن