ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 309891
برگزاري نوروزگاه 96 در چهار بناي تاريخي و فرهنگي چهارمحال وبختياري
تاریخ انتشار : 1395/12/07 08:41:35
نمایش : 716
معاون ميراث فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهار محال وبختياري گفت: در چهار بناي تاريخي و فرهنگي استان چهارمحال وبختياري آيين ها و آداب و رسوم نوروزي براي بازديد مسافران نوروزي به نمايش گذاشته مي‌شود.

 
 

 

به گزارش زنگ خبر به نقل از ايسنا – منطقه چهارمحال و بختياري - مصطفي هادي‌پور از برگزاري نوروزگاه در چهارمحال وبختياري خبرداد و اظهار کرد: با عنايت به در پيش بودن ايام نوروز 96 و آغاز فعاليت‌هاي ستاد هماهنگي خدمات سفر استان اين نوروزگاه در چهار بناي تاريخي استان از قبيل مجموعه تاريخي، فرهنگي چالشتر، مجموعه تاريخي قلعه سردار اسعد جونقان، پل مصلي بروجن و قلعه امير مفخم دزک  برگزار مي‌شود.

 وي افزود: نصب سياه چادر به عنوان يکي از آثار ناملموس ثبت شده در فهرست آثار ملي از جمله برنامه‌هايي است که در اين رويداد فرهنگي انجام مي‌شود.

 هادي‌پور به اجراي برنامه‌هايي همچون شاهنامه خواني، بازي‌هاي بومي محلي، آيين چراغ بران و....در اين رويداد اشاره کرد و گفت: بارارچه‌هاي موقت صنايع دستي، ارائه خدمات اينترنتي در مراکز گردشگري، جشنواره غذاهاي سنتي و توزيع کتابچه اطلاعات ضروري سفر از جمله اقدامات اين اداره کل در نوروز 96 خواهد بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن