ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 309949
لزوم مصرف روزانه آب‌ميوه براي کودکان/آب‌ميوه اضافه‌وزن نمي‌آورد
تاریخ انتشار : 1396/01/14 09:07:43
نمایش : 836
پيش از اين تصور مي‌شد مصرف آب‌ميوه ممکن است موجب بروز چاقي در کودکان شود، اما در مطالعه جديد مشخص شده که مصرف متعادل آن بي‌ضرر است.
 

محققان دانشگاه واشينگتن سياتل در مطالعه خود به بررسي نتايج هشت مطالعه منتشرشده شامل بيش از ۳۴ هزار کودک پرداختند و مصرف آبميوه و تأثير آن بر وزن کودکان را مورد بررسي قرار دادند.

دکتر براندون آئورباخ، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي‌گويد: «براساس يافته‌هاي کنوني، ما هيچ ارتباطي بين مصرف يک وعده آبميوه ۱۰۰ درصد طبيعي در روز و نقش آن بر اضافه وزن در کودکان نيافتيم.»

يافته‌ها نشان داد کودکان زير ۶ سال که روزي يک وعده آبميوه مي‌نوشند دچار اضافه وزن کمي مي‌شوند که البته به لحاظ باليني چشمگير نيست.

به گفته محققان، کودکان ۷ تا ۱۸ سال هم که در روز يک وعده آبميوه مي‌نوشيدند، شاهد هيچ نوع اضافه وزني نبودند.

همچنين محققان توضيح مي‌دهند آب پرتقال داراي شاخص گلوکزي کمتري بوده و با اضافه وزن کمتر مرتبط است. از طرفي کودکان سنين پايين بيشتر طرفدار آب سيب و کودکان سنين بالاتر بيشتر طرفدار آب پرتقال هستند.

محققان تأکيد مي‌کنند اين گزارش مبتني بر مصرف آبميوه‌هاي ۱۰۰ درصد طبيعي بوده و ارتباطي با نوشيدني‌هاي با طعم ميوه يا نوشابه‌هاي ميوه‌اي ندارد.

محققان مصرف ۱۲۰ تا ۱۸۰ ميلي ليتر آبميوه طبيعي در روز براي کودکان ۶ سال و پايين‌تر و ۲۴۰ تا ۳۵۰ ميلي ليتر براي بچه‌هاي ۷ تا ۱۸ سال را توصيه مي‌کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن