ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 309964
فرمانده کل قوا در ديدار نوروزي فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح:
radio button برنامه دشمن القاء احساس «نمي‌شود و نمي‌توانيم» در مسئولان است/ آمريکا در حال تکرار خطاي گذشتگان خود است
تاریخ انتشار : 1396/01/21 09:37:11
نمایش : 636
حضرت آيت الله خامنه‌اي در ارزيابي اقدام اخير آمريکا در تهاجم نظامي به سوريه اظهار داشتند: کاري که آمريکايي‌ها کردند، اشتباه و خطايي راهبردي است و آنها در حال تکرار خطاي گذشتگان خود هستند.


به گزارش زنگ خبر حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر (يکشنبه) در ديدار نوروزي فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح، با اشاره به برنامه دشمن براي تضعيف روحيه مردم، مسئولان و نيروهاي مسلح و القاي روحيه «نمي‌شود و نمي‌توانيم»، خاطرنشان کردند: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران بايد با توکل بر خدا و اعتماد به‌نفس، روز به روز توانايي‌ها و ظرفيتهاي خود را افزايش دهند و با ابتکار و همت بلند، کمبودها و خلأها را جبران کنند.


حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار با آرزوي سالي با برکت و پر توفيق براي همه ملت بويژه نيروهاي مسلح فداکار و خانواده‌هاي آنان، افزودند: بهترين دعا و بالاترين توفيق براي انسان، شناخت و تشخيص صراط مستقيم و استقامت در اين راه است.


ايشان، نيروهاي مسلح کشورمان را نيروهايي برخوردار از فکر و عقيده دانستند و گفتند: خدمتِ با معرفت و مخلصانه به مردم از بزرگترين عبادات است و بايد قدر اين فرصت را دانست، همچنان‌که در دوران دفاع مقدس نيز مجاهدان و شهيدان از آن فرصت استفاده کردند و امروز نيز آرزوي همه رهروان راه خدا، نيل به شهادت است.


فرمانده کل قوا با تأکيد بر لزوم ارتقاء روزافزون توان عملياتي و سازماني نيروهاي مسلح، خاطرنشان کردند: کمبودهاي مالي نبايد مانعي براي پيشرفت باشد و همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس با وجود کمبودهاي فراوان، يک جنگ طولاني با پيروزي قاطع و بدون جابجا شدن حتي يک متر از مرز کشور به پايان رسيد، امروز نيز مي‌توان با ابتکار و همت بلند، کمبودها را برطرف کرد.


حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به حمايتهاي همه‌جانبه دولتهاي غربي از صدام در جنگ تحميلي، افزودند: دولتهاي رياکار اروپايي که امروز در قضيه سوريه مدعي استفاده از سلاحهاي شيميايي هستند، در زمان جنگ تحميلي، خروارها سلاح شيميايي به صدام دادند تا او با اين سلاحها به جبهه‌هاي ما و مناطق سردشت و حلبچه حمله کند.


ايشان، پيشرفتهاي نظامیِ کنوني کشورمان را غيرقابل مقايسه با دوران جنگ دانستند و گفتند: با توکل به خدا، اعتماد به نفس، و انضباط و پيگيري مديريتي، امروز نيز مي‌توانيم موانع را برطرف کنيم.


حضرت آيت الله خامنه‌اي، «تقويت روحيه نيروهاي مسلح» را وظيفه ديگر فرماندهان ارشد خواندند و با اشاره به برنامه دشمن براي «تضعيف روحيه مسئولان، مردم و نيروهاي مسلح»، افزودند: دشمن تلاش مي‌کند با استفاده از تاکتيکهاي جنگ رواني، در مسئولان ضعف و تزلزل ايجاد، و احساس «نمي‌شود و نمي‌توانيم» را در آنها القا کند.


«ارتقاء تحقيقات» و «تکريم بازنشستگان نيروهاي مسلح» نکات ديگري بود که فرمانده کل قوا بر آن تأکيد کردند و افزودند: بازنشستگان، ذخاير ارزشمند نيروهاي مسلح هستند و بايد براي مسائل مادي و معيشتي و بويژه تکريم و احترام به آنان، فکر و تدبير شود.


ايشان همچنين با اشاره به تلاش دشمن در جلوگيري از تقويت نيروهاي مسلح، خاطرنشان کردند: دشمن، هر يک از بخشهاي نيروهاي مسلح همچون ارتش، سپاه، نيروي انتظامي و بسيج را به‌‌نحوي مي‌کوبد تا از درون تهي شوند اما نيروهاي مسلح بايد از لحاظ سازماندهي روز به روز قوي‌تر شوند.


رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حمله آمريکا به سوريه و برخي تحليلها با هدف امکان‌پذير نشان دادن اين اقدام در نقاط ديگر دنيا، افزودند: جنايت، تجاوز، تخطي و تعدي کاملاً از آمريکايي‌ها بر مي‌آيد و در نقاط ديگر دنيا نيز اين کارها را کرده‌اند اما مسئله اين است که آنها جرأت انجام چنين کاري را در کجا خواهند داشت؟


ايشان تأکيد کردند: جمهوري اسلامي نشان داده است که با اينگونه حرفهاي بي‌ربط و کارهاي غلط، از ميدان به‌در نمي‌رود و مردم و مسئولاني که به انقلاب اعتقاد دارند، با توکل بر خدا، در مقابل تهديدها و تشرها عقب نمي‌نشينند، زيرا اگر بنا بر عقب‌نشيني بود، امروز کشور دچار درماندگي و ورشکستگي روحي و تمدني شده بود.


حضرت آيت الله خامنه‌اي در ارزيابي اقدام اخير آمريکا در تهاجم نظامي به سوريه افزودند: کاري که آمريکايي‌ها کردند، اشتباه و خطايي راهبردي است و آنها در حال تکرار خطاي گذشتگان خود هستند.


ايشان خاطرنشان کردند: مسئولان قبلي آمريکا داعش را بوجود آوردند يا به آن کمک کردند و مسئولان کنوني نيز در حال تقويت داعش يا گروهي نظير آن هستند.


رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه خطر اين گروهها در آينده گريبان آمريکايي‌ها را خواهد گرفت، افزودند: اروپا امروز به خاطر غلطي که در تقويت تکفيريها انجام داد، گرفتار است و مردم در خانه و خيابان امنيت ندارند و آمريکا نيز در حال تکرار همان غلط است.


پيش از سخنان فرمانده معظم کل قوا، سرلشکر باقري رييس ستاد کل نيروهاي مسلح در گزارشي گفت: عمق بخشي به نفوذ راهبردي انقلاب اسلامي، ارتقاي حمايت از جبهه مقاومت و مقابله جدي با تروريستهاي تکفيري و حاميان آنها، ايجاد و ارتقاي امنيت پايدار، صيانت از آبها و منافع جمهوري اسلامي ايران، تقويت توان و آمادگي‌هاي دفاعي و هجومي و مراقبت و پايش شبانه‌روزي از آسمان کشور از مهمترين اقدامات و فعاليت‌هاي نيروهاي مسلح در سال گذشته بوده است.


سرلشکر باقري انجام رزمايش‌هاي متعدد در ابعاد مختلف، به‌روزرساني برآورد تهديدات و طرح‌هاي عملياتي، رشد توان رزمي نيروهاي مسلح و افزايش سهم بنيه دفاعي در بودجه را از ديگر اقدامات نيروهاي مسلح خواند و تأکيد کرد: نيروهاي مسلح نسبت به افزايش تلاش و حرکت مجاهدانه براي دستيابي به اهداف انقلاب اسلامي متعهد هستند.


در اين ديدار نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن