ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 370087
بازهم روحاني؛ باز هم قرباني امر به معروف/
روحاني آسيب ديده در حادثه متروي شهرري که بود؟/ آخرين جزئيات از وضعيت روحاني مصدوم/ شهادت روحاني آمر به معروف تکذيب شد +عکس و فيلم
تاریخ انتشار : 1396/04/25 09:15:31
نمایش : 813
آمران به معروف هنوز هم قرباني اراذل و اوباش و مزاحمان نواميس مردم مي‌شوند. يک روحاني اين بار در مترو شهرري تا مرز جان باختن در راه امر به معروف و دفاع از ناموس، پيش رفته است. 

به گزارش زنگ خبر به نقل از مشرق،  صبح ديروز درگيري و نزاع در مترو شهرري سبب بر هم زدن اوضاع مترو شد. در اين درگيري يک فردي که حال عادي نداشته است، با «قمه» به يک روحاني که حاضر در مترو شهرري بود حمله مي کند و به وي ضربه مي زند.

يکي از افراد حاضر در صحنه براي کمک به روحاني وارد صحنه مي شود که مهاجم، به وي نيز ضربه مي زند و او را هم مصدوم مي کند. برخي افراد حاضر در صحنه از مصدوم شدن چند نفر خبر داده اند.

 

نخستين تصوير از روحاني آسيب‌ديده در حادثه امروز مترو شهرري

در پي اين نزاع ماموران پايگاه نهم پليس امنيت و سرکلانتري نهم در محل حاضر شده و براي امن کردن شرايط اقدام به تيراندازي کردند.

بر اساس اين گزارش، نيروهاي پليس پس از چندبار تذکر به فرد ضارب و با رعايت قوانين استفاده از اسلحه به وي شليک کردند.

اين تير به پاي فرد ضارب شليک شد و سپس وي به بيمارستان منتقل شد. بر اساس گفته هاي يکي از عوامل بيمارستان، اين فرد در اثر خون ريزي شديد پس از رسيدن به بيمارستان، درگذشت.

اين روحاني که در حال حاضر امام جماعت مسجد محله «ديلمان» از محلات ري است در پي امر به معروف و نهي از منکر و بر اثر حمله فرد ميان سالي که حالت عادي نداشت، از ناحيه صورت، گردن و پشت مجروح مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، روحاني آمر به معروف و نهي از منکر، پس از مصدوم شدن به بيمارستان هفتم تير شهرستان ري منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

 

تصويري از آخرين وضيعت روحاني مصدوم در حادثه امروز متروي شهرري

فرد مصدوم شده حجت الاسلام والمسلمين «خليل ذوالفقاري» ، قاضي سابق دادگاه خانواده شهرري و داراي ۴۷ سال سن است.

گفته مي شود که حجت‌الاسلام ذوالفقاري امام جماعت مسجد مرتضي علي(ع) شهرري، روحاني آمر به معروف و ناهي از منکري به بخش مراقبت‌هاي ويژه منتقل شده است. در همين حال برخي منابع غيررسمي از شهادت اين روحاني فداکار خبر داده‌اند که از سوي خانواده ايشان تکذيب شده است.

 

 
 
 

فيلم چاقوکشي در مترو شهر ري

 

 
 
 

فيلمي ديگر از حادثه صبح امروز در متروي شهرري

 

زخم کهنه‌اي که امروز هم دهان باز کرد

ارديبهشت ماه سال ۹۰ بود که حجت‌الاسلام منتظري امام جماعت وقت مسجد انصار الحسين (ع) تهران پس از امر به معروف يک دختر و پسر در خيابان نيروي هوايي در اثر ضربه‌ يکي از اراذل چشم چپش را از دست داده و پزشکان مجبور به تخليه چشم او شدند.

يک ماه بعد از اين ماجرا در خرداد ماه همان سال حجت‌الاسلام فروزش امام جماعت وقت دانشگاه علوم پزشکي تهران که براي نجات يک دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگي کرد، از ناحيه چشم راست آسيب ديد.

يک ماه بعد، در تير ماه همان سال بود که شهيد طلبه امر به معروف و نهي از منکر علي خليلي با اشراري که مي‌خواستند به زور دو خانم را در تهرانپارس به قصد تجاوز سوار خودرو کنند درگير شد و از ناحيه شاهرگ آسيب ديد و بر اثر همان جراحت چند سال بعد به شهادت رسيد.

اين ماجراها به همين شکل در گوشه و کنار کشور ادامه داشت تا شهريور سال ۹۳ که حجت‌الاسلام نظري از طلبه‌هاي جوان حوزه علميه اصفهان در خيابان با اعمال غيراخلاقي ۴ جوان سوار بر موتورسيکلت که شرب خمرکرده بودند مواجه مي‌شود و آنان را امر به معروف مي‌کند اما اراذل و اوباش با قمه به او هجوم آورده و اين طلبه را از ناحيه صورت و دست به شدت مصدوم مي‌کنند.

شهريور سال ۹۵ هم فيلمي از حمله چند اراذل با قمه به روحاني آمر به معروف حجت‌الاسلام اخروي مقابل چشمان خانواده‌اش عواطف مردم را جريحه‌دار کرد. اين روحاني مي‌خواست مانع مزاحمت دو جوان به يک خانم در کوچه‌هاي تاريک نيمه‌شب تهران شود که آن اراذل با قمه به او حمله‌ور مي‌شوند.

حالا صبح امروز همين ماجرا براي طلبه‌اي ديگر رخ داد. حجت‌الاسلام ذوالفقاري امام جماعت مسجد مرتضي علي(ع) شهرري وقتي در متروي شهرري متوجه مزاحمت يکي از اراذل به ناموس مردم شد او را امر به معروف کرد که نتيجه‌اش حمله آن اراذل با قمه و مجروح شدن اين روحاني بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن