ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 370089
استاندار چهارمحال و بختياري:
برفاب به دليل از دست دادن بازار خارجي دچار مشکل شد/ برجام به معني بازرگاني در سطح جهاني است!
تاریخ انتشار : 1396/04/25 09:18:14
نمایش : 631
استاندار چهارمحال و بختياري ضمن اعتراف به مشکلات اقتصادي يکي از بزرگترين کارخانه‌هاي کشور که به دليل از دست دادن بازار خارجي در سال‌هاي اخير پيش آمده است، گفت: برجام به معني تقويت روابط بين‌الملل و بازرگاني در سطح جهاني است. 

به گزارش زنگ خبر به نقل از خبرگزاري فارس از شهرکرد، قاسم سليماني صبح ديروز در همايش ملي فرش دستباف چهارمحال و بختياري در شهرکرد با اشاره به تفکر غلط بعضي افراد در مورد شکست کامل برجام اظهار کرد: برجام به معني اين نيست که آمريکا هر کاري بخواهد انجام بدهد، اگر آمريکا بدعهدي کرد نبايد موارد ديگر برجام را ناديده گرفت.

وي با اشاره به اينکه برجام 6 قطعنامه را از کشور رفع کرد افزود: برجام به معني تقويت روابط بين‌الملل و بازرگاني در سطح جهاني است.

استاندار چهارمحال و بختياري با بيان اينکه ايجاد روابط بين‌الملل را نبايد عيب و حرکتي ضد انقلابي دانست، ادامه داد: ما بايد با به دست آوردن جايگاه از دست رفته خود در بازار خليج فارس و اروپا صادرات محصولات داخلي را رونق ببخشيم.

سليماني اضافه کرد: ما بايد نياز‌هاي کشور را از خارج وارد کنيم ولي بايد به توليدات داخلي صدمه‌اي وارد نشود و به دنبال صادرات و ارزآوري باشيم.

وي گفت: با وجود صرف هزينه‌هاي فراوان در کشور عراق مشاهده نموديم که کارخانه برفاب در استان به دليل از دست دادن بازار اين کشور دچار مشکلات اقتصادي شد.

استاندار چهارمحال و بختياري افزود: فرش دستباف يکي از مشاغل مرسوم چهارمحال و بختياري است که تمامي مراحل توليد اين محصول از پشم‌چيني و توليد پشم تا بافت در استان انجام مي‌شود.

سليماني ادامه داد: تغيير سبک زندگي، دخالت واسطه‌ها و دلال‌ها و به کار‌گيري صنايع مونتاژ، رواج استفاده از کف‌پوش‌هاي ديگر مانند قالي ماشيني و نبود بازار براي صادرات فعالان اين هنر را دچار مشکلات اقتصادي کرد.

وي اضافه کرد: با استفاده از برجام فرش مي‌تواند جايگاه و بازار جهاني از دست رفته خود را پيدا کند، دولت برنامه‌هاي خوبي براي احياي اين صنعت دارد.

استاندار چهارمحال و بختياري گفت: بايد از وجود سرمايه‌گذاران خصوصي در رونق صنعت و هنر استفاده کرد و دستگاه‌هاي حمايتي نيز در اين مورد بايد وارد کار شوند.

سليماني افزود: جلوگيري از همه چيز راه ايجاد توسعه و اشتغال نيست زيرا با پيشرفت علم و وجود اينترنت مردم فهميده و دنيا تبديل به يک دهکده جهاني شده است.

وي از تصويب بودجه يک و نيم ميلياردي از توسعه ملي براي توسعه روستايي در مجلس شوراي اسلامي خبر داد و گفت: حدود 2 هزار ميليارد ريال اين بودجه سهم چهارمحال و بختياري است که در توسعه کارگاه‌هاي قاليبافي و رونق اين هنر نيز استفاده مي‌شود.

استاندار چهارمحال و بختياري ادامه داد: همه بايد با عزم ملي و استاني مملکت را از مسائل حاشيه‌اي به دور کنيم و به ايجاد اشتغال مشغول شويم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن