ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 390204
امام جمعه شهرستان بن مطرح کرد:
13آبان روز دشمن شناسي است/هنوز هم آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند
تاریخ انتشار : 1396/08/12 14:03:24
نمایش : 232
امام جمعه شهرستان بن گفت: امسال ۱۳ آبان جايگاه ديگري دارد، با توجه به ياوه‌گويي‌هاي جاهلانه ترامپ که نسبت به ايران و مردم ايران بي‌ادبي کرد اقتضا مي‌کند که امسال به صورت پرشورتر برگزار شود و پاسخ مناسبي به اين ياوه‌گويي‌ها داده شود.

به گزارش خبرنگار زنگ خبر، حجت السلام سيد حسن مير افضلي در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته ضمن دعوت به تقوايي الهي گفت: براي زکات تعابير مختلفي بيان شده است،يکي اينکه دور کنند بلا از جامعه است،زمينه ساز براي نزول رحمت و برکت اللهي است،زکات پراز اسلام است.

وي بيان داشت : خداوند در هر جايي که فرموده است که نماز را به پا داريد فرموده است که زکات را هم پرداخت کنيد مومني که اهل نماز باشد ولي زکات ندهد نماز هم مورد قبول نخواهد شد و اين دو از نشانه هاي مومن است.

خطيب نماز جمعه بن افزود : امام صادق عليه السلام در حديثي ارزشمند مي فرمايند سارقان بر سه دسته هستند:کساني که زکات پرداخت نکنند،کساني که مهر زنان را پرداخت نکنند؛کساني که قرض ميگيرند ولي نيت پرداختن آن را ندارند.

ميرافضلي گفت : در بحث زکات اين نکته وجود دارد که اگر پدر و مادري از شرايط مالي خوبي برخوردار هستند بايد فرزندانش را هم کمک کرنند و آنهارا به حال خود رها نکنند و همچنين بلعکس اگر فرزندي از شرايط مالي خوبي برخوردار است بايد پدر و مادر خود را نيز حمايت بکند.

وي  گفت : حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار پرشور هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجويان، نسل جوان را پيشرو و پيشرانِ جامعه خواندند و تأکيد کردند: اين نسل خوش‌استعداد و خوش‌فهم، بي‌ترديد ايران عزيز را با عبور از موانع و سختي‌ها به نقطه‌ي مطلوب خواهد رساند؛ البته تحقق اين هدف درخشان، نيازمند «شناخت دشمن اصلي و خبيث ملت ايران يعني آمريکا»، «علم‌آموزي و کار و تلاش» و «تقويت ارتباط با پروردگار» است.

وي بيان داشت :  در اين ديدار که در آستانه‌ي يوم‌الله ۱۳ آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني برگزار شد، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تجليل از شور جواني و قدرت تحليل نسل جوان افزودند: طبيعت جوان، تحرک و پيشروي است اما اين خصوصيت در کشور ما به سنّ نوجواني نيز رسيده است.

خطيب نماز جمعه گفت : رهبر انقلاب اسلامي در تبيين ضرورت دشمن‌شناسي به‌عنوان شرط اصلي تداوم مسير تحقق اهداف نظام و ملت خاطرنشان کردند: آمريکا به‌معناي واقعي کلمه، دشمن خبيث و اصلي است و اين حقيقت نه از سر تعصب و نگاه بدبينانه بلکه ناشي از تجربه، فهم درست مسائل و ديدن واقعيات ميدان است.

وي اضافه کرد: امسال ۱۳ آبان جايگاه ديگري دارد، با توجه به ياوه‌گويي‌هاي جاهلانه ترامپ که نسبت به ايران و مردم ايران بي‌ادبي کرد اقتضا مي‌کند که امسال به صورت پرشورتر برگزار شود و پاسخ مناسبي به اين ياوه‌گويي‌ها داده شود.

ميرافضلي با تاکيد به اين نکته که در روز 13 آبان تمامي مردم بايد به صورت گسترده حضور يابند، گفت: همان‌گونه که امام راحل  فرمودند آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند ،بايد در مقابل ظلم و استکبار بايستيم و همه مردم و مسئولين و دولت ما متحد و يک صدا بگويند که آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند و به اين امر باور قلبي داشته باشند آمريکا بازهم خوار و ذليل خواهد شد.
.
وي با بيان اينکه سيزدهم آبان بي‌ترديد در تاريخ انقلاب اسلامي ايران نماد ملي مبارزه با استکبار جهاني است، افزود: اين روز تاريخي روزي است که دانشجويان مسلمان و پيرو خط امام (ره) با هدف خنثي‌سازي هميشگي توطئه‌هاي آمريکاي جنايتکار عليه ملت ايران، لانه جاسوسي اين شيطان بزرگ را تسخير کردند.

وي در ادامه با اشاره به نزديک شدن مراسم اربعين گفت: اربعين عاشورا را زنده نگه داشت و عاشورا هم اسلام را در طول تاريخ بيمه کرد، مراسم اربعين بسيار بي‌نظير است، امروز اربعين حسيني به عنوان گفتمان جهاني ديني مطرح است و بزرگ‌ترين اجتماع ديني دنيا است و مراسم شيعي و اسلامي نيست و تنها مربوط به ايران و عراق نيست، اين مسئله کار به شيعه،سني و مسلمان ندارد، همه فرقه‌هاي ديگر در اين مراسم شرکت مي‌کنند، اين مراسم بزرگ مي‌رود زمينه‌ساز قيام حضرت مهدي(عج) را فراهم کند.

انتهاي پيام/520ز
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن