ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 390206
رئيس پارک علم و فناوري استان چهارمحال و بختياري خبر داد:
ماهيت کانون شکوفاي خلاقيت،جذب و حمايت از ايده ها و ايده پردازان
تاریخ انتشار : 1396/08/14 11:04:21
نمایش : 208
کانون شکوفايي خلاقيت شهرستان بن با مشارکت پارک علم و فناوري استان و آموزش و پرورش اين شهرستان و با حضور فرماندار و برخي از روساي ادارات، رئيس و مديران پارک علم و فناوري استان در پژوهشسراي رازي بن افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار زنگ خبر ، کانون شکوفايي خلاقيت شهرستان بن با مشارکت پارک علم و فناوري استان و آموزش و پرورش اين شهرستان و با حضور فرماندار و برخي از روساي ادارات، رئيس و مديران پارک علم و فناوري استان در پژوهشسراي رازي بن افتتاح شد.

دکتر پيرعلي، رييس پارک علم و فناوري استان در اين آيين ضمن تشريح ماهيت کلي پارک علم و فناوري در جهت جذب ايده ها و حمايت همه جانبه از ايده پردازان، ابراز اميدواري کرد با افتتاح کانون شکوفايي خلّاقيت بن، بتوان نوجوانان و جوانان بيشتري را در مسير درست و مطابق با استعداد و توانمنديهايشان هدايت و آن ها را براي ورود به بازار کار آماده کرد.

دکتر پيرعلي اظهار داشت: منظور از اقتصاد دانش بنيان، پرورش نيروهاي کارآمد است نه گسترش صِرف کارخانجات و سخت افزارها! چرا که دنياي امروز ، عرصۀ تبادل اطلاعات  و جولانگاه نرم افزار هاست؛ پس بايد به ايده هاي فرزندانمان بيش از پيش توجه نموده، در راستاي جذب  و حمايت همه جانبۀ ايده ها و ايده پردازان ، گام برداريم.


در ادامه کمال اکبريان، فرماندار شهرستان بن گفت: هوشمندي و توانمندي ايرانيان‌، بر همگان هويداست و امروز در تمام پيشرفت‌ها و اختراعات گوناگون مي توان ردپاي يک ايراني را مشاهده کرد که بر اين اساس بايد به نيروي نوجوان و جوان خود باليد و از آنها به طور ويژه، حمايت کرد.

 اکبريان ادامه داد: اين کانون با پيشنهاد پارک علم و فناوري استان و همکاري آموزش و پرورش شهرستان در آموزشگاه رازي بن شروع به کار خواهد کرد.

اکبريان در حاشيه اين آئين افزود: با تأسيس اين کانون و شناسايي و حمايت از جوانان خلاق زمينه ي مناسب براي کاهش نرخ بيکاري در اين شهرستان بوجود مي آيد.


گفتني است در اين آيين مقرر شد نوجوانان و جوانان شهرستان بن تا تاريخ 15 آذر ماه ايد‌هاي خود را در سامانه shekoofayi.chbstp.ir بارگذاري نمايند، پس از دريافت ايده‌ها و ارزيابي آنها پارک علم و فناوري رويداد "ايده شو" در بن برگزار خواهد کرد، در رويداد "ايده شو" ارائه دهندگان ايده هاي راه يافته به "ايده شو" از ايدهاي خود دفاع کرده و ايدهاي برگزيده علاوه بر دريافت جوايز نفيس در کانون شکوفايي مستقر مي شوند.

انتهاي پيام/520ز
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن