ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 390210
سهم شهرستان بن از اشتغال فراگير 141 ميليارد و 150 ميليون ريال است
تاریخ انتشار : 1396/08/16 13:29:53
نمایش : 199
فرماندار شهرستان بن گفت: سهم اشتغال شهرستان از محل اشتغال فراگير استان 141 ميليارد و 150 ميليون ريال است.
به گزارش خبرنگار زنگ خبر ؛ کمال اکبريان فرماندارشهرستان بن در کارگروه اشتغال شهرستان بن گفت:  اين تسهيلات به هر طرحي که بتواند باعث ايجاد اشتغال براي بيش از ده نفر و ايجاد اشتغال پايدار کند تعلق مي گيرد.

اکبريان ادامه داد: باز پرداخت اين تسهيلات با سود ۱۸ درصد و براي طرح هاي سرمايه در گردش، توسعه اي و جديد پرداخت مي شود.

وي با تأکيد بر اينکه تسهيلات اشتغال فراگير به طرح هاي خوداشتغالي و مسکن تعلق نمي گيرد يادآور شد: چهارده رشته و رسته از جمله صنايع تبديلي کشاورزي و دامداري، صنعت فرش، ميوه هاي دانه دار، گردشگري و بومگردي، فناوري و آي تي، پوشاک و گياهان دارويي مجوز دريافت اين تسهيلات را دارند.

محمود جلالي رئيس کارگروه تعاون استان نيز در اين جلسه گفت: سهميه شهرستان بن براي ثبت نام در سامانه رصد(سامانه متقاضيان طرح‌هاي اشتغال زايي) ۸۸۲ نفر است که تاکنون ۱۷۶ نفر در اين سامانه ثبت نام کرده اند.

 جلالي اظهار کرد: اطلاعات شاغلان در اين سامانه براساس خوداشتغالي، اشتغال‌زايي حقيقي و حقوقي، اشتغال دولتي و غيردولتي و در بخش‌هاي مختلف صنعت، خدمات و کشاورزي ثبت مي‌شود.

جلالي گفت: اين سامانه توسط کاربران دستگاههاي اجرايي جهت ثبت اشتغال ايجاد شده مورد استفاده قرار مي گيرد که از اين طريق ميزان اشتغال تحقق شده از سوي دستگاه هاي اجرايي در حال ثبت است.

وي سهم شهرستان را در طرح هاي خوداشتغالي ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال عنوان کرد و افزود: اين ميزان در دو بخش پشتيبان و مستقل به متقاضيان پرداخت مي شود و سقف آن براي هر مورد تا ۲۰۰ ميليون ريال است.

وي خاطرنشان کرد: تنها افرادي مي توانند از تسهيلات اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعي استفاده کنند که به عنوان بيکار يا کارفرما در سامانه هاي اين اداره ثبت نام کرده باشند.

انتهاي پيام/520ز

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن