ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 390211
گفت‌وگوي جهانبين نيوز با استاندارجديد چهارمحال و بختياري
براي رفع معضل بيکاري و حل مشکل آب استان تلاش خواهم کرد/خبرنگار يعني آينه عملکرد مسئولين/نقد منصفانه به نفع دولت است
تاریخ انتشار : 1396/08/16 13:40:11
نمایش : 234
استاندار چهارمحال وبختياري گفت: خبرنگار، رسانه و فضاي مجازي آينه شفاف و دوربين آشکار مسئولين بوده، نقد منصفانه آن ها به نفع دولت و مسئولين است؛ اين شفاف سازي ها کمکي راهبري و اساسي در جهت خدمت صادقانه و سالم مسئولين است.
.
به گزارش  زنگ خبر اقبال عباسي استاندار جديد چهارمحال و بختياري در مصاحبه اختصاصي با جهانبين نيوز؛ ضمن تقدير و تشکر از ابراز محبت مسئولين استاني و مردم، گفت: چهارمحال و بختياري به عنوان بام ايران داراي ظرفيت هاي عظيمي است که ان شاالله در آينده اي نزديک با حضور در اين استان و استفاده از ديدگاه صاحب نظران، فعالان سياسي با هر ديدگاهي تمام تلاش خود را براي رفاه و آسايش مردم و حل مشکلات معيشتي آن ها به کار خواهم برد.

وي به سوابق خود در دوران سازندگي و اصلاحات اشاره و بيان داشت: در دوران سازندگي در سه شهرستان استان اردبيل شهردار و در دوران اصلاحات نيز به‌عنوان فرماندار دو شهرستان مرزي مشغول خدمت بوده و بعد از انتخابات 92 به‌عنوان معاون توسعه منابع انساني و پس از تلفيق آن با معاون اقتصادي در سمت معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع  استانداري اردبيل مشغول خدمت شدم.

عباسي تشکيل شوراي برنامه‌ريزي و مطالعه سند توسعه راهبري استان را از اولويت‌هاي کاري خود عنوان و خاطرنشان کرد: به محض ورود به استان شوراي برنامه‌ريزي را تشکيل داده و پس از آن با مطالعه سند توسعه راهبردي استان به تفکيک شهرستان‌ها، ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان‌ها را ارزيابي و شناسايي کرده و در زمينه اشتغال‌زايي با توجه به نياز هر شهرستان گام‌هاي موثري بر مي‌داريم.

استاندار چهارمحال و بختياري با بيان اينکه سند توسعه استان به تفکيک شهرستان داراي سه زير مجموعه در بخش گردشگري، خدمات و کشاورزي است؛ خاطرنشان کرد: گردشگري مهم‌ترين سرمايه چهارمحال و بختياري بوده و بايد اين ظرفيت را در عمل بکار ببريم تا بتوانيم در درجه اول سرمايه‌گذاران استاني را که به دلايل مختلف از استان خارج شده جذب و پس از آن نيز از ساير سرمايه‌گذاران استفاده کنيم.

وي به معضل اشتغال در استان اشاره و اضافه کرد: نرخ بيکاري در اين استان به طور متوسط  20 درصد بوده که اين آمار در هيچ جاي کشور وجود ندارد، ما نيز سعي مي‌کنيم با استفاده از فعالان و صاحب‌نظران و بکارگيري شرکت‌ها و نهادهايي که داراي سرمايه کلان هستند در طرح‌هاي مختلف ازجمله It وict ، خدمات، کشاورزي، و گردشگري اين آمار را کاهش دهيم.

استاندار چهارمحال و بختياري توسعه بخش خدمات را از اوليت‌هاي کاري خود دانست و افزود: 60 درصد اشتغال مردم استان در بخش خدمات، ۲۰ درصد در صنعت،۲۰ درصد در کشاورزي بوده و مانيز سعي مي‌کنيم با توسعه بخش خدمات بتوانيم در جهت رفاه مردم گام برداريم.

عباسي در پاسخ به اين سوال که برنامه شمابراي رفع معضل انتقال آب و احقاق حقوق مردم استان چيست؟ تاکيد کرد: در اين‌باره نيز در اولين فرصت جلسه‌اي با حضور نماينده  ولي‌فقيه در استان و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و فعالان موثر در اين حوزه نشست تشکيل خواهيم داد و راه‌کارهاي اساسي براي رفع اين معضل به کار خواهيم برد.

وي رسانه‌ها را آينه شفاف مسئولين دانست و تاکيد کرد: خبرنگار، رسانه و فضاي مجازي آينه شفاف و دوربين آشکار مسئولين بوده، نقد منصفانه آن‌ها به نفع دولت و مسئولين است؛ اين شفاف‌سازي‌ها کمکي راهبري و اساسي در جهت خدمت صادقانه و سالم مسئولين است.

استاندار چهارمحال و بختياري در پايان ضمن تشکر از استاندار قبلي و سرپرست استانداري گفت: دوران سرپرستي دوران مشقت‌زايي است و من از استاندار قبلي و سرپرست فعلي تشکر کرده و همه تلاش خودرابراي آباداني اين استان بکار خواهم برد.

به گزارش جهانبين نيوز، در روز گذشته وزارت کشور اقبال عباسي را  به‌عنوان استاندار چهارمحال و بختياري معرفي کرد.

انتهاي پيام/1022ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن