ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 390227
اخبار لحظه به لحظه از زلزله در غرب کشور؛
413 کشته و 7156 مجروح/ عمليات امداد و جستجو به پايان رسيد/ برق مراکز حياتي وصل شد/ آبگيري مخزن ذخيره سرپل ذهاب/ارسال ملزومات کفن و دفن اموات از تهران
تاریخ انتشار : 1396/08/23 09:14:12
نمایش : 914
به دنبال وقوع زلزله شديد در سليمانيه عراق برخي از استان هاي غربي کشورمان لرزيدند که در پي آن تعدادي از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و تعدادي نيز زخمي شده اند. 

به گزارش زنگ خبر به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ ساعتي پيش زلزله اي به بزرگي 7.3 دهم ريشتر شهر سليمانيه عراق را لرزاند که اين زمين لرزه برخي استان هاي غربي کشورمان را نيز به لرزه درآورد.

 

23:33/ با دستور وزير رفاه  براي کمک به زلزله زدگان غرب کشور با محوريت صندوق بازنشستگي کشوري ، بسته هاي غذايي شامل کنسرو، آب معدني، شير خشک ، شير و  پنير براي زلزله زدگان تهيه و ارسال شد

23:18/ دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در جلسه ستاد بحران کرمانشاه: تاکنون آمار تخريب 30هزار واحد مسکوني را به ما داده‌اند.بيش از 1000 ميليارد تومان به‌منظور تعميرات و‌ بازسازي منازل اعتبار نياز است. بخشي از اين اعتبار بايد از صندوق توسعه ملي تأمين اعتبار شود.

23:15/هواپيماي باري «هما» حامل کمک هاي ارسالي از تهران‌ که به جهت خدمت رساني به مردم عزيز آسيب ديده از تهران راهي شده بود در فرودگاه کرمانشاه به زمين نشست. اين هواپيما حامل بيش از ۴۰ تن دارو، لوازم امداد رساني و ساير اقلام براي آسيب ديدگان زلزله غرب کشور بود.

22:33/ سرپرست اورژانس کشور: تقريبا عمليات امداد و جستجو به پايان رسيده است. فردا به روستاها سرکشي مي شود و روند درمان افراد ادامه پيدا مي کند. تيم هاي بهداشت و عمليات روحي رواني نيز از فردا به روستاها اعزام خواهند شد.

22:30/ به گفته مسئولان تا ساعتي ديگر بخش ديگري از مجروحان به تهران منتقل مي‌شود

 

22:20/ سعيدي: آمار مصدومين 7370 نفر هستند که اکثر آنها ترخيص شده اند.

22:05/ آب آشاميدني شهرستان قصرشيرين لحظاتي پيش وصل شد.

 

21:56/ در پي حادثه ناگوار زلزله کرمانشاه و فوت تعدادي از هموطنان هيئت دولت با صدور اطلاعيه اي فردا سه شنبه را عزاي عمومي اعلام کرد

 

21:52/ سرپرست سازمان بهشت زهرا(س) تهران: تيمي مرکب از ده دستگاه آمبولانس و تجهيزات و ملزومات تشييع و خاکسپاري بهمراه 10 نيروي متخصص به منطقه کرمانشاه جهت خاکسپاري افراد فوت شده اعزام شدند.

21:50/ گفته مي شود که حدود بيست تريلي از چادر و پتو به سمت مناطق روستايي درحال اعزام هستند.

21:48/ نيک کردار معاون عمراني استانداري کرمانشاه: امروز صبح امدادرساني توسط هلي کوپتر انجام شد که اين باعث شد حدود 7100 مجروح به مراکز درماني منتقل شوند و بخشي از آنها براي ادامه درمان به تهران انتقال يافتند.

طبق گزارش هاي رسيده کار آواربرداري به طور کامل در روستاها انجام شده است و تا پايان امشب بيرون آوردن مصدومين از زير آوار پايان ميابد. تعداد زيادي از روستاها آسيب ديده است اما همه افراد در حال تلاش براي کمک رساني به روستاييان هستند.

21:36/ وزير کشور: اميدواريم تا صبح فردا گاز مناطق وصل شود، مردم از وضع موجود ناراحت هستند و نيازهاي خود را اعلام مي کنند، مسئولان نيز بايد با تمام توان در راستاي برقراري آرامش مردم تلاش کنند. وزير بهداشت و وزير کشور از وضعيت امداد رساني سازمان هلال احمر انتقاد کردند.

وزير کشور: بايد تحقيقاتي در خصوص بيمارستاني که دو سال است ساخته شده است و اکنون بخش هاي زيادي از آن تخريب شده است صورت گيرد.

 

21:33/ زده آوار برداري در بسياري از مناطق حادثه همچنان ادامه دارد.

21:30/ وزير کشور: برطرف کردن مشکلات روحي رواني و اميد دادن به مردم آسيب ديده بسيار مهم است. وظيفه بخشداران سرکشي فوري و برآورد از ميزان خسارات است تا بتوانيم برآورد جدي داشته باشيم.

21:27/ مدير عامل شرکت توانير: در حال حاضر به لحاظ تعمير زيرساخت هاي برق با مشکل مواجه نيستيم، اولويت اصلي مردم برق مراکز حياتي مثل تصفيه خانه آب و پمپ بنزين بود که اين موضوعات حل شده است. روشنايي خيابان ها نيز انجام شده است. برخي شبکه ها در کوچه ها و منازل آسيب ديده است که طي روزهاي آينده برطرف مي شود. در روستاها و شهرها از امروز مشکل تک تک مشترکان برطرف مي شود. اولويت شرکت توانير رسيدگي به وضعيت روستاها است.

21:22/ مدير عامل شرکت آب و فاضلاب کشور: مشکل تسفيه خانه آب کرمانش حل شده است، اما در برخي مناطق با مشکل کدورت در چاه هاي تامين آب مواجه هستيم که فردا با جايگزيني دو حلقه چاه اين مشکلات برطف خواهد شد، بيش از نود درصد شبکه توزيع آب در قصر شيرين پايدار شده است.

اما در سرپل ذهاب در حال آب گيري مخزن ذخيره شهر هستيم، با توجه به شکستگي هايي که در انشعابات وجود دارد اگر آب يکباره رها شود ممکن است خسارات بيشتري بوجود بيايد.

 

21:17/ پزشکي قانوني استان کرمانشاه آخرين آمار جان‌باختگان زلزله اين استان را ۴۱۳ نفر، به شرح زير اعلام کرد: سرپل ذهاب: ۳۰۶ ، اسلام آباد غرب: ۲۲ ، کرند: ۱۴ ، قصر شيرين: ۲۸ ، جوانرود: ۳ ، ثلاث: ۱۵ ،کرمانشاه: ۲۵

شايان ذکر است تعداد جان باختگان شهر کرمانشاه، تنها يک نفر بوده است و ساير جان باختگاني که به عنوان معاينه شده در کرمانشاه اعلام مي شوند از شهر ازگله و سرپل ذهاب به کرمانشاه منتقل شده اند.

21:10/ وزير بهداشت: بزودي تعداد زيادي چادر جهت اسکان مردم زلزله زده به اين مناطق خواهد رسيد.

21:02/ سردار حميدي: از هموطنان تقاضا ميشود در راستاي تسهيل در عبور و مرور خودروهاي امداد و آواربرداري از تردد در مسيرهاي منتهي به مناطق زلزله زده خودداري کنند، اعمال محدوديت تردد در اين مناطق در حال انجام است.

20:59/ هرچند ساعتي قبل عنوان شده بود که تعداد کشته‌ها به بيش از ۴۴۰ نفر رسيده است اما دقايقي قبل برخي منابع از افزايش کشته‌ها به ۴۳۰ نفر خبر دادند که البته هنوز اين موضوع تأييد نشده است.

20:55/ حضور سردارفضلي در شوراي هماهنگي مديريت بحران استان کرمانشاه که با حضور وزراي بهداشت و کشور در استانداري کرمانشاه در حال برگزاري است.

20:50/ فلاحت پيشه در جلسه ستاد بحران با بيان ايکنه بسياري از مردم به دليل در دسترس نبودن مواد غذايي در گرسنگي بسر ميبرند از روند کند امداد رساني به مردم زلزله زده انتقاد کرد.

 

20:43/ وزير آموزش و پرورش: بر اساس آمار واصله تا اين لحظه، ۷ مدرسه در شهر سرپل ذهاب و ۸ مدرسه روستايي در اطراف اين شهر به طور کامل تخريب شده‌اند.

20:40/ معاون مسکن و شهرسازي اعلام کرده است برخي از روستاها 100 تخريب شده اند. بر اساس برآورد اوليه 12000 منزل مسکوني شهري و روستايي تخريب شده اند و فردا در جلسه اي که با حضور رييس جمهور برگزاري مي شود پيشنهاد تامين منابع داده خواهد شد.

20:36/ سخنگوي وزات بهداشت در نشست ستاد بحران: تا کنون 20 تن اقلام مصرفي به دست مردم زلزله زده رسيده است.

20:32/ سرپرست اورژانس کشور: جان بسياري از مصدومان در بيمارستان هايي که برپا شده بود نجات يافت و يک بيمارستان 50 تخته در ثلاث باباجاني درحال احداث است. سرپل ذهاب سه بيمارستان برپا شده است. کمبود دارو و تجهيزات نداريم، فراورده هاي خوني تهيه شده است. تمام مصدومان اعزامي بدون عارضه به محل اعزام رسيده اند.


20:30/ به گفته خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به مناطق زلزله زده هنوز آب شرب لوله کشي در برخي مناطق زلزله وصل نشده است.

20:25/ سخنگوي وزارت بهداشت در تشريح جزييات روند درمان گفت: 4313 نفر بصورت سرپايي درمان، 1275 نفر در مراکز درماني بستري هستند، 625 نفر از افراد بستري شده ترخيص شده اند.119 نفر با هواپيما اعزام شده اند.
 

20:20/ رييس اورژانس کشور با ارائه اخرين امار مصدومين زلزله گفت: تاکنون تعداد فوتي ها 407 نفر و تعداد مجروحين به 7156 نفر رسيده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به انتقال مصدومين به بيمارستان هاي استان کرمانشاه، استان هاي همجوار و انتقال بخشي از مصدومين مناطق زلزله زده به تهران، گفت: در حال حاضر تقريبا عمليات امداد و نجات و انتقال مصدومين در کرمانشاه پايان يافته است.

 

20:15/ به دليل سرد بون هوا بزرگترين مشکل براي مردم زلزله زده سرپل ذهاب نبود وسايل گرمايشي، چادر و مکاني براي اسکان است.

20:10/ جلسه ستاد بحران با حضور وزير بهداشت، وزير کشور، رييس سازمان اورژانس و رييس جمعيت هلال احمر و رييس بسيج جامعه پزشکي در استانداري کرمانشاه درحال يرگزاري است.

19:55/رييس سازمان هلال احمر: تا کنون 2200 قلم پتو، حدود 6500 عدد کنسرو در سرپل ذهاب توزيع شده است.

19:42/ گفته مي‌شود ۷۰ درصد آب و برق شهرستان سرپل ذهاب وصل شده است.

19:40/ وزير آموزش و پرورش عنوان کرده 22 مدرسه در مناطق زلزله زده کاملا تخريب شده است.

19:35/ سخنگوي وزارت بهداشت: به دليل آسيب بيمارستان سرپل ذهاب، بيمارستان صحرايي در اين منطقه برپا شد و تيم درماني، مشغول خدمت رساني به هموطنان آسيب ديده است. خوشبختانه شرايط تقريبا پايدار شده است و از اين مرحله به بعد، هموطنان آسيب ديده از اين حادثه تلخ، نيازمند حمايت هاي رواني هستند.

 

19:25/ سخنگوي ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس: اولين هواپيمايي C130 کمک‌رساني ارتش در کرمانشاه به زمين نشست. 2 هواپيماي ديگر درحال اعزام هستند.

19:10/ روابط عمومي شرکت ملي گاز ايران: پس از انجام بازرسيهاي فني و تأييد عدم وجود مشکلات احتمالي، دقايقي پيش فعاليت پالايشگاه گاز ايلام از سر گرفته شد.

19:02/ اسامي مصدومان زلزله غرب کشور انتقالي به بيمارستان هاي تهران) سري دوم:

بيمارستان امام حسين: جهانبخش دشتله ، سوري عزيزي ،عصمت ياوري ،شيرين پالانه، راضيه رستمي، فرزانه الياسي ، صابر افرين ، بهادر عزيزي ،مصيب چهارگانه ، گرجي مرادي ،اميد قادري ،فهميه خداوردي ،گوهرکريمي، فائزه مرادي، زهرا نظري (۱۵ نفر)

بيمارستان لقمان: بيژن ملکي ،ليلا رستمي ،عزيز ارغوان پور ،اسدا صادقي مقدم ،زهرا منصوري، کتان کرمي، فهيمه صفري پور
(۷ نفر)
بيمارستان رسول اکرم: کيوان محبي، ليسيا منصوري، محمد کنعاني، زينت احمدي
بيمارستان فيروزگر: عيسي محمدزاده، شيوا نظري، زليخا محمدي، امنه ويسي

بيمارستان طالقاني: حميرا نظري

 

18:58/ امير دريادار حسين خانزادي فرمانده نيروي دريايي راهبردي ارتش: بالگردها و يگان عمليات ويژه نداجا آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند.

18:57/ فرمانده کل ارتش: بر اثر تخريب اماکن ارتش در مرزها و در پادگان‌‌هاي شهرهاي زلزله زده، تعدادي از جوانان ما از دست رفتند.

18:55/ برخي از منابع خبري اعلام کرده‌اند که تعداد کشته‌هاي حادثه شب گذشته به ۴۴۵ نفر رسيده است که البته هنوز اين عدد تأييد نشده است.

18:50/ جان بابايي معاون درمان وزارت بهداشت: ۱۲۰ نفر از مصدومان براي درمان به تهران منتقل شده اند و 500 نفر پرستار نيز فردا به مناطق زلزله زده اعزام مي شوند.

تعداد ديگري از مصدومان تا ساعتي ديگر به بيمارستان هاي تهران منتقل مي شوند. تعداد زيادي از تخت هاي بيمارستاني استان همدان و سنندج براي پذيرش مصدومان زلزله زده خالي شده است.

18:45/ سعيدي: 38 هزار چادر، 52 هزار پتو توسط هلال احمر در مناطق زلزله زده توزيع شده است. تمام راه هاي مواصلاتي بسته شده بازگشايي شده است.

زيرساخت هاي سرپل ذهاب به شدت تخريب شده است. از اولين دقايق آب رساني بصورت سيار انجام شده است، برق سطح شهر سرپل ذهاب وصل شده است و اميدواريم تا فردا برق منازل نيز وصل شود.

 

18:40/ فرماندار قصر شيرين: مشکل کمبود چادر در اين شهرستان حل نشده است و امداد رساني در حد انتظار حادثه ديدگان نيست و مردم با امکانات خود خارج از منازل اسکان يافته اند.

آب شرب از طريق تانکر سيار در سطح شهر توزيع شده است، عمده ترين مشکل مردم حادثه ديده اسکان است و هوا نيز نامساعد است.

برخي از روستاها تا ۴۰ درصد تخريب شده اند و با مشکل اسکان مواجه شده اند، از وزير کشور درخواست دارم دستورات لازم را براي اسکان و احداث اردوگاه صادر کند تا مردم امشب و فردا در اردوگاه مستقر شوند.

18:35/ سعيدي: عمليات امداد و نجات همچنان ادامه دارد، پايان عمليات از طريق سازمان مديريت بحران اطلاع رساني خواهد شد. احتمال تغييرات جزيي در آمار مصدومان وجود دارد. تعداد روستاهاي زيادي درگير زلزله شده اند و در برخي روستاها ميزان خسارات بسيار بالا بوده است. به دليل پراکندگي روستاها عمليات ادامه دارد.

18:30/ کاروان‌ کمک‌هاي آستان قدس رضوي در مسير کرمانشاه است.

18:27/ رييس اورژانس کشور: عمليات جستجو و نجات در سرپل ذهاب پايان يافته است.

18:25/ کاروان کمک‌هاي آستان قدس رضوي در مسير کرمانشاه هستند

18:21/ براساس گفته شاهدان برخي از روستاهاي مناطق زلزله زده هنوز نيازمند اقدامات امدادي فوري هستند 

18:15/ رييس سازمان مديريت بحران: مردم از حضور در مناطقي که از استحکام کافي برخوردار نيستند خودداري کنند.

17:55/ اسامي مصدومان انتقالي زلزله غرب ايران به بيمارستان هاي تهران

امام خميني: ماهان شيخ ويسي، شيوا قنبري، رحمت فتاحي، بلبل عزيزي، خاور فاخر، سهيلا کرمي، ايوب صيفوري، الماس محمودي، جمشيد ياري، شهناز مجيديان، حميد اسماعيلي، اسحاق صادقي، اذر ازادي، پيمان زارعي، اختر مجهوديان، بلال پالاني، سوسن اسپري، توران همتي، زينت مرادي، جهانگير سليماني، سارا الياسي، شهلا الياسي، عزيز ولي پناه، نوشين محمدي، شکوفه‌ عزيزخاني، حشمت حشمتي، طوبي قادري، مهدي احمدي، بهزاد غلاميان

فيروزگر: نازنين دارابي،فرشته قادري، هيرو الياسي، فرخنده الياسي، حسين احدي

لقمان: نويد کمري

سينا: طوبي نوري، طاهره ازادي، احمد ناصري، فريد احمدي، ميثم تبريزي، شير علي لطفي پور، فريده ملک خطابي، مانوي سليمي، بهمن تايشه، فاضل تايشه، سعدا… عزيزي، کژال ميريزي، اميد اقا ويسي،‌معصومه پالاني، عبدالله جاسميان، علي غلامي

شريعتي: پروانه خسروي، فاطمه عباسي، شيما مراديان، عاشيه کريمي

مدني کرج: مينا قنبري، هما علي مرادي، سعيد جامعه اي، امير احد بابا مرادي، فاطمه اميرفر، صورت سعيد مرادي، شاپور زماني، جوان مرادي،‌هادي صادقي، فاطمه اميري، مريم جوانميري، فرهاد کوهنگ، فريده کافي،‌زانيار ظاهري،‌علي کرم سليماني، مرواريد ازادي،‌جلال کاکا مرادي،اميد علي قاسمي نيک،‌فاطمه پور کن،شيما مراديان،‌پرويز فتحي

باهنر کرج: جوان ميرمرادي،‌محمد امين بهرامي، شاهمراد رضايي،‌محسن ارمند، امين اتش پادي، محمد کاکايي، سهيلا مهراييني،‌ ليلا کريمي، صديقه رستمي‌،هادي رستمي، هيرو الياسي

بيمارستان کودکان ( مرکز طبي اطفال): ياسر اسپري

 

17:45/ رييس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه: 20700 نفر در مراکز درماني اين استان پذيرش شده اند و تحت درمان قرار گرفته اند.

کمک هاي خوبي از ساير استان ها به حادثه ديدگان رسيده است. در حال حاضر ۷۴ آمبولانس و ۱۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس بطور مداوم در حال ارايه خدمات هستند.

17:38/ سليمي: فکر مي‌کنيم عمليات امداد و نجات به پايان رسيده باشد و تقريبا بيش از ۹۹ درصد از روستاها کار امداد و نجاتش انجام شده است.

با توجه به اينکه آوار برداري نياز به امکانات و تجهيزات خاص و سنگين دارد اميدواريم از فردا صبح اين بخش از کار آغاز شود.

وي ادامه داد: بيش از ۵۰۱ روستا مورد ارزيابي قرار گرفت و همچنين شهرها از همان ديشب بررسي شدند.

17:32/ سعيدي: تا اين لحظه تعداد کشته‌ها به ۴۰۷ نفر و تعداد مجروحان به ۶۷۰۰ نفر رسيده است

17:25/ سخنگوي ناجا: اعزام دو گردان تخصصي، 500 نيروي ويژه، چندين فروند بالگرد و استقرار تجهيزات و نيروهاي يگان هاي ويژه، 20 تيم تخصصي پليس آگاهي، 20 تيم تشخيص هويت، 30 تيم جاده اي و 25 تيم عملياتي پليس پيشگيري و راه اندازي 20 تيم گشت پليس راهور در مناطق حادثه ديده کرمانشاه و همچنين 4 تيم سگهاي زنده ياب و پيشتيباني توسط استانهاي معين همدان؛ کردستان و لرستان از جمله خدمات پليس به زلزله زدگان

 

17:17/ عسگري: برخي از مصدومان حادثه ديشب به کرج و تهران منتقل شده اند

17:15/ گفته مي‌شود براي تأمين برق مناطقي که برق آنها قطع شده است تعدادي ژنراتور سيار به محل اعزام شده است

17:13/ مديرعامل شرکت ملي گاز ايران: پالايشگاه ايلام به دليايل ايمني غيرفعال شد

 

17:11/ حادثه ديدگان انتقال يافته به تهران به بيمارستان هاي امام خميني و فيروزگر منتقل خواهند شدند.

17:01/ ۱۵۲ پس لرزه تا ساعت ۱۶:۳۰ در منطقه زلزله زده غرب کشور به ثبت رسيده است

17:09/ دبير کميته پدافند غيرعامل سازمان غذا و دارو:
نيازهاي دارويي و ملزومات پزشکي در حال تامين است. ديگر کمبود داروي نگران کننده اي نيست.

17:07/ زلزله 4.7 ريشتري، دقايقي پيش سرپل ذهاب را تکان داد.

 

17:00/ کوليوند:۲۰۰ نفر از بيماران به تهران اعزام شدند.
۶۰۰ نفر از بيماران توسط بال‌گرد به تهران منتقل شدند.
هر ۵ دقيقه يک بال‌گرد پرواز مي‌کند.
يک بيمارستان سيار در سر پل ذهاب مستقر شده است. کارهاي بهداشت و درمان در حال انجام است، بايد پي‌گير مسائل روحي و رواني باشيم.
تمامي مناطق و روستاهاي سرپل ذهاب توسط بال‌گرد چک شده است. برق در حال وصل شدن است و قول وصل شدن آب را هم داده‌اند.

16:55/ رئيس اداره روابط عمومي آموزش و پرورش کرمانشاه خبر داد: تخريب بخشي از اداره آموزش و پرورش سرپل‌ ذهاب/ آسيب جدي به 50 درصد مدارس/ فردا مدارس کرمانشاه تعطيل است.
فعلاً نمي‌توان آماري از تعداد دانش‌آموزان جان‌باخته اين شهر اعلام کرد؛ البته خوشبختانه سرايداراني که در مدارس بوده‌اند، زنده هستند.

16:51/ نجار رئيس سازمان مديريت بحران کشور: به نظر مي رسد تا سه چهار ساعت ديگر ۸۰تا ۹۰ درصد آب شهر سرپل ذهاب تامين مي شود و اکنون ۸۵ تا ۹۰ درصد برق اين شهرستان نيز برقرار است. همچنين برقراري آب شهرستانهاي ديگر نظير قصرشيرين به بيش از يک روز زمان نياز دارد

16:47/ محمد شريفي مقدم: از صبح دوشنبه تا ساعت 15 بيش از 3000 نفر از کادر پرستاري از سراسر کشور در تماس تلفني براي اعزام به مناطق زلزله‌زده غرب کشور اعلام آمادگي کرده اند و خواستار اعزام به اين مناطق هستند.

16:40/ زلزله باز هم شهرستان قصرشيرين و ازگله را به لرزه درآورد. زلزله قصرشيرين در ساعت 15 و 36 دقيقه و 14 ثانيه امروز به وقوع پيوست. بزرگي اين زمين لرزه 2.6 ريشتر در عمق 10 کيلومتري زمين گزارش شده است. دومين زمين لرزه در ساعت 15 و 39 دقيقه و 29 ثانيه به ميزان 2.1 ريشتر در عمق 16کيلومتري ازگله گزارش شده است.

16:01/ پزشکي قانوني کرمانشاه اعلام کرد آمار جانباختگان زلزله کرمانشاه به387 نفر رسيد.

15:57/ معاون دفتر سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت : طبق هماهنگي هاي صورت گرفته با استان هاي همجوار مناطق زلزله زده، ٤٠ روانشناس در قالب تيم هاي سلامت روان که دوره حمايت هاي رواني اجتماعي در حوادث و بلايا را گذرانده اند، براي کمک به هموطنان زلزله زده اعزام شده اند.

15:51/ سازمان بهزيستي شماره حساب 90190 بانک ملت؛ شماره مشارکهاي مردمي بهزيستي کشور را ويژه کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور اعلام کرد.

15:47/ مايکل کلور برشتولد سفير آلمان در تهران در پيامي به زبان انگليسي و فارسي در صفحه توييتر خود ضمن ابراز همدردي، آمادگي کشورش را براي کمک به زلزله زدگان اعلام کرد.

15:38/ بيمارستان صحرايي بسيج جامعه پزشکي استان قزوين که براي خدمت رساني به زائران اربعين در خسروي استقرار داشت و بعد از اتمام ماموريت در حال بازگشت بود، در محدوده آوج با فراخواني که صورت گرفت مجدد به کرمانشاه بازگشت و آماده خدمت رساني به آسيب ديدگان منطقه ثلاث باباجاني کرمانشاه که عمق حادثه بيشتر است، مي‌باشد.

 

15:31/ حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي توليت آستان قدس رضوي در پي حادثه تأسف‌بار زلزله و کشته‌ و مجروح شدن صدها تن از هموطنان پيام تسليتي صادر کرد. وي به بخش‌هاي متولي امر امداد در آستان قدس براي کمک به زلزله‌زدگان دستور داد.

15:26/ سعيدي سخنگوي سازمان مديريت بحران کشور:راههاي مواصلاتي بازگشايي شد و تا اين لحظه مشکلي از نظر تعداد نيروي انساني و امکانات وجود ندارد و عمليات امداد و نجات به کندي پيش نمي رود.

15:17/ استاندار کرمانشاه از افزايش آمار فوتي‌ها و مجروحين زلزله شب گذشته در غرب کشور خبر داد و ابرازاميدواري کرد که صبح فردا کار امداد و نجات خاتمه پيدا کند.
 

15:14/ فرمانده ناجا در کرمانشاه:حضور کامل پليس در مناطق زلزله‌زده/ مردم از نظر تامين امنيت نگراني نداشته باشند.

15:07/ سعيدي معاون سازمان مديريت بحران: مردم زلزله زده از ورود به ساختمانهاي آسيب ديده و بدون استحکام خودداري کنند. به گفته وي برخي از روستاهاي مناطق آسيب ديده به کمک هاي فوري نياز دارند.

15:02/ مديرکل بهزيستي استان کرمانشاه گفت: 50 روانشناس جهت حمايت رواني از آسيب ديدگان به مناطق زلزله زده استان اعزام شده است.

14:57/ موسسه ژئو فيزيک دانشگاه تهران اعلام کرد: زلزله اي به بزرگي ۴.۴ ريشتري حوالي سرمست در استان کرمانشاه را  لرزاند. اين زلزله در ۱۱ کيلومتري سرمست (کرمانشاه)، ۱۹ کيلومتري زرنه (ايلام) و ۲۰ کيلومتري کرند (کرمانشاه) رخ داد. تا ساعت ۱۴ ظهر امروز ۱۴۶ پس لرزه در منطقه زلزله زده غرب کشور به ثبت رسيده است.

 

14:48/ مرادي مجد مديرعامل شرکت توزيع برق استان کرمانشاه گفت: در شهرستان ثلاث و شهر ازگله به دليل تخريب‌هاي ساختماني و مسدود شدن مسيرها، امداد رساني و اصلاح و ترميم شبکه هاي برق با کندي صورت گرفت ولي تلاش ها و پي گيري ها ادامه دارد و اميدواريم تا ساعتي ديگر برق سرپل‌ذهاب نيز روشن شود.

14:30/ دماي هوا در برخي مناطق زلزله زده کرمانشاه امشب به نزديک صفر درجه مي‌رسد.

14:28/ وزير خارجه کشورمان جان‌باختن تعدادي از هموطنان‌مان در زلزله غرب کشور را تسليت گفت.

14:25/ يزداني معاون خدمات شهري شهرداري تهران با اشاره به ارسال اقلام مورد نياز شهرهاي زلزله زده کشور شامل پتو، آب، تجهيزات آواربرداري و آمبولانس گفت: اين اقلام تا ساعت ۱۷ امروز به مناطق زلزله زده مي‌رسند.

14:22/ جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش نشاني گفت: اولين گروه از آتش نشان هاي تهراني براي امداد رساني به کرمانشاه اعزام شدند.

 

14:20/ سردار علي فضلي نيز براي ارزيابي و کمک رساني به آسيب ديدگان حادثه شب گذشته عازم کرمانشاه شد

14:18/ معاون عمراني استاندار کرمانشاه گفت: 1200 تخت بيمارستاني در تهران آماده پذيرش مجروحان زلزله شب گذشته استان کرمانشاه شده است.

 

14:17/ براساس شواهد موجود بسياري از زلزله زدگان در زمين هاي ورزشي استان کرمانشاه اسکان داده شدند و همچنان امداد رساني به آنها ادامه دارد.

14:15/ جانشين سازمان بسيج زنان کشور گفت: اين سازمان با اعزام خواهران مشاور به مناطق آسيب ديده و ارسال کمک هاي نقدي و غيرنقدي مردم به اين مناطق، از تمام توان خود براي کمک به مردم زلزله زده استفاده مي کند.

 

14:10/ نياز شديد شهروندان سرپل ذهاب به آب معدني و چادر/ حدود ۱۲ ساعت از وقوع زلزله گذشته اما هنوز آب معدني و چادر به اندازه‌ کافي ميان زلزله زدگان شهرستان توزيع نشده است

14:07/ رئيس بسيج جامعه زنان اعلام کرد: به دليل برودت هوا در منطقه غرب کشور، فراهم آمدن شرايط اسکان شبانه زنان و کودکان از سوي بسيج زنان دنبال مي‌شود.

وي همچنين از اعزام گروه‌هاي مشاوره از بسيج طلاب براي کمک به آرامش خانواده‌هاي بازماندگان خبر داد.

14:04/ پوتين رييس جمهور روسيه، جان باختن شماري از هم وطنانمان در حادثه زلزله غرب کشور را به رييس جمهوري تسليت گفت

14:02/ سرلشکر جعفري، فرمانده سپاه: کار آوار برداري زلزله شب گذشته کرمانشاه به احتمال زياد تا امشب به پايان مي‌رسد

14:00/ آمادگي اتحاديه اروپا براي کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور/ کميسيونر اروپايي کمک‌هاي بشردوستانه در پيامي با آسيب ديدگان و خانواده‌ قربانيان زلزله مناطق غربي ايران ابراز همدردي کرد.

وي در پيام خود نوشت: من با خانواده‌ قربانيان زلزله شب گذشته در عراق و ايران ابراز همدردي مي‌کنم. اتحاديه اروپا آماده کمک‌رساني است.

13:58/ هنوز مشکل آب و فاضلاب شهر سر پل ذهاب حل نشده است

13:55/ گفته مي‌شود تعداد مجروحان حادثه شب گذشته به بيش از 5900 نفر رسيده است

13:50/ گفته مي‌شود تا ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۳۵ پس لرزه در منطقه زلزله زده غرب کشور به ثبت رسيده است

 

13:48/ رئيس سازمان مديريت بحران کشور گفت: سرپل ذهاب، قصرشيرين و روستاهاي اين منطقه بيشترين آسيب را در زلزله ديدند.

 

13:42/ فتحي نماينده سازمان امداد و نجات گفت: 530 نيروي امدادي از 17 استان در منطقه حضور دارند؛ ضمن اينکه بيش از 300 نيرو و 150 دستگاه عملياتي در منطقه هستند.

وي ادامه داد: 4100 عدد چادر، 10 هزار تخته پتو و 170 هزار کنسرو در منطقه توضيح شده است.

13:40/ حضور سردار عزيز جعفري فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي

 

13:38/ بازتاب جهاني زلزله کرمانشاه در رسانه‌هاي خارجي:

1. گاردين: 210 کشته و هزاران تن زخمي

2. اينديپندنت: 250 کشته و 2000 تن زخمي

3. رويترز: 250 کشته و بيش از 2 هزار تن زخمي

4. شين‌هوآ: حداقل 250 تن کشته و بيش از 2500 نفر زخمي

5. تايمز هند: حداقل 250 کشته و بيش از 2200 مصدوم

6. ديلي تلگراف: صدها کشته و هزاران تن مجروح

7. سي‌ان‌ان: 328 نفر کشته و بيش از 3000 نفر زخمي

8. ديلي‌ميل: حداقل 200 تن کشته و بيش از 2500 نفر مجرح

13:34/ جانشين فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: طي تصميم ستاد بحران کشور مسئوليت امدادرساني به زلزله‌زدگان سر پل‌ذهاب به نيروي زميني ارتش واگذار شد

 

13:28/ پزشکي قانوني تعداد کشته شدگان را تا اين لحظه ۳۴۱ نفر اعلام کرده است

13:24/ محقق پژوهشگاه زلزله‌شناسي: افزايش احتمال تخريب يا آلودگي منابع آب پس از وقوع زلزله مي‌تواند سبب شيوع بيماري‌هاي مسري توسط آب، آلودگي محيط زيست، مشکلات تامين آب براي مراکز حساس و اضطراري شود.

 

براي حفاظت از منابع آب بايد مصارف آب را از هم تفکيک و آب را در مخازن سرپوشيده بزرگي ذخيره و کلر زني کرد.

13:20/ با دستور ويژه مديرعامل، بانک ملّي ايران به کمک زلزله زدگان کرمانشاه شتافت: با دستور ويژه حسين زاده، امکانات بيمارستان بانک ملّي ايران براي کمک رساني به زلزله زدگان استان کرمانشاه بسيج شد.

13:15/ واکنش سخنگوي ناجا به انتقاد رئيس اورژانس: اورژانسي‌ها به فکر خدمت‌رساني به حادثه‌ديدگان باشند/ نبود آمبولانس و اورژانس سرعت کار را در مراحل اوليه کم کرد

13:10/ اعزام‌ تيم هاي شناسايي،امدادگرو واکنش سريع جهادگر قرارگاه جهادي انقلاب اسلامي و امدادگران شاهد باتجهيزات از استانهاي تهران،البرز،خراسان رضوي و فارس به مناطق زلزله زده غرب کشور

 

12:59/ معاون اول رئيس جمهور با اشاره به زلزله شب گذشته که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادي از هموطنان عزيز کشورمان شد،‌ از بسيج همه دستگاه ها و امکانات کشور براي کمک به آسيب ديدگان اين حادثه بسيار تلخ خبر داد.

12:35/ رئيس سازمان نظام روان‌شناسي و مشاوره در گفت و گو با فارس از اعزام گروه‌هاي امداد روانشناسي تحت عنوان «تيم مداخله در بحران» به مناطق زلزله‌زده از فردا خبر داد.

12:32/ سخنگوي سازمان مديريت بحران کشور: تعداد مصدومان زلزله به 3950 نفر رسيده است

 

12:31/ رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران از ارسال 500 چادر امدادي به سرپل ذهاب و استقرار چندين کانتينر موادغذايي و امدادي در منطقه زلزله زده خبر داد

12:27/ فرماندار سرپل‌ذهاب: 243 نفر فقط در شهرستان سرپل‌ذهاب جان خود را از دست داده‌اند

 

12:25/ رئيس سازمان غذا و دارو به مديران خود دستور داد بدون فوت وقت حوائج دارويي، تجهيزات پزشکي و ديگر نيازها مناطق حادثه ديده را تامين کنند.

 

12:22/ با کمک سگ هاي زنده ياب، دقايقي پيش يک مادر و دختر از زير آوار نجات يافتند.

12:18/ معاون امداد و نجات هلال احمر: 31 تيم سگ هاي زنده ياب مشغول جستجو هستند

12:11/ وزير کشور در جمع خبرنگاران: بيمارستان صحرايي در منطقه زلزله زده برپا شده است

 

12:10/ هم اکنون زلزله نسبتا شديدي قصرشيرين را دوباره لرزاند

12:09/ دقايقي پيش زلزله اي به بزرگي 3/7 دهم ريشتر کرمانشاه حوالي کامياران را لرزاند.

 

12:07/ تخريب بخشي از پادگان قره بلاغ شهرستان سرپل ذهاب در پي زلزله شب گذشته/ بهداري و دژباني اين پادگان تخريب شد که 4 سرباز در اين پادگان جان باختند.

 

12:05/ ماجد احمدي مديرکل اداره نوسازي مدارس استان کردستان: مدارس استان کردستان آسيب جدي نديده‌اند/ 2 مدرسه شهر مريوان ترک‌خورگي داشتند.

 

12:03/ معاون اول رييس جمهور در ابتداي جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ضمن عرض تسليت به خانواده هاي کشته شدگان زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه، با اشاره به زلزله شب گذشته که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادي از هموطنان عزيز کشورمان شد،‌ از بسيج همه دستگاه ها و امکانات کشور براي کمک به آسيب ديدگان اين حادثه بسيار تلخ خبر داد.

12:00/ سردار اشتري فرمانده نيروي انتظامي کشور لحظاتي قبل عازم منطقه زلزله زده کرمانشاه شد.

 

11:58/ «آيت‌الله جنتي» رئيس مجلس خبرگان رهبري با صدور پيامي جان باختن تعدادي از هم‌وطنان در حادثه زلزله را تسليت گفت.  

11:55/ رئيس جمهور به منظور بررسي روند امدادرساني و کمک به زلزله زدگان، فردا به کرمانشاه مي رود.

 

11:54/ مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي با اشاره به اختصاص پنج پرواز فوق‌العاده به فرودگاه‌هاي مناطق زلزله‌زده از برخورد جدي با هرگونه گرانفروشي بليت هواپيما در مسيرهاي منتهي به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.

11:53/ مديرکل ميراث فرهنگي استان کرمانشاه: بر اثر زلزله شب گذشته 5 اثر تاريخي در 3 شهرستان قصرشيرين، سرپل ذهاب و دالاهو آسيب ديده‌اند و سرکشي‌ها به ساير آثار تاريخي براي تخمين درصد آسيب‌هاي واردشده ادامه دارد.

کاروانسراي شاه عباسي، عمارت خسرو و چهارقاپي در شهرستان قصر شيرين، قلعه يزدگرد در شهرستان دالاهو و زيج منيژه در سرپل ذهاب، جزو آثاري هستند که آسيب ديده‌اند.

 

11:51/ مديرعامل آبفا شهري استان کرمانشاه از شکستگي در شبکه توزيع و خطوط انتقال آب مناطق زلزله‌زده استان خبر داد/اکنون بخشي از آب شرب سرپل ذهاب وصل شده است.

11:50/ سليمان محبي مديرکل آموزش و پرورش کرمانشاه: در بعضي مناطق تخريب 100 درصدي مدارس اتفاق افتاده است. حتي تلفات جاني هم از دانش‌آموزان و کارکنان مدارس اين مناطق داشتيم.

11:49/ مدير کل نوسازي کرمانشاه: 11 تيم فني از مهندسان نوسازي به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

 

11:48/ سعيد هژبري مديرکل نوسازي مدارس استان: گزارشي مبني بر آسيب کلي به مدارس به دست ما نرسيده است. چند مورد آسيب‌هاي جزئي مثل ترک خوردن ديوار يا ريزش نماي ساختمان مدارس گزارش شده است.

رشيد قرباني مديرکل آموزش و پرورش کردستان: تخريب 100 درصدي در مناطق زلزله زده نداشتيم اما آسيب‌ به برخي مدارس خصوصاً در شهرستان مريوان وارد شده است.

11:46/ وزارت بهداشت عراق اعلام کرد: تلفات زلزله اخير 543 کشته و زخمي تاکنون بوده است

 

11:45/ سازمان پزشکي قانوني اعلام کرده تعداد کشته‌هاي زلزله به 328 نفر رسيده است که در کرمانشاه 10 نفر، اسلام آباد 22 نفر، کرند غرب 14 نفر، سرپل ذهاب 236 نفر، قصر شيرين 28 نفر، ثلالث باباجاني 15 نفر و جوانرود 3 نفر فوت کرده اند.

 

11:40/ دکتر روحاني با ابراز همدردي با همه آسيب ديدگان و داغديدگان حادثه زلزله در استانهاي غربي کشور: دولت با تمام امکانات در کنار آسيب ديدگان خواهد بود/ تمام دستگاههاي مسئول و امدادي در اين استانها و استان هاي همجوار، به امدادرساني، اسکان مناسب و تامين نيازهاي آسيب ديدگان اقدام کنند.

 

11:39/ دقايقي قبل در شهر سر پل ذهاب با کمک سگ هاي زنده ياب يک زن از زير آوار زنده خارج شد

 

11:37/ سعيدي سخنگوي سازمان مديرت بحران کشور از افزايش تعداد بالگردها به محل زلزله خبر داد و گفت: 19 بالگرد صبح امروز به محل زلزله اعزام شده بود اما طبق آخرين آمار، 21 بالگرد، 3 هواپيما و 140 آمبولانس به منطقه فرستاده شده و سگ‌هاي زنده‌ياب نيز به منطقه اعزام شدند

 

11:35/ وزير کار ضمن عرض تسليت به بازماندگان زلزله اعلام کرد: تمام دستگاه هاي ذيربط وزارت در استان کرمانشاه و استان هاي همجوار، با تمام امکانات در خدمات رساني و امداد رساني به بازماندگان بسيج شوند.

11:32/ بازگشت نرخ چارتري بليت هاي هواپيما/  پس از انتشار تصويري از قيمت نجومي بليت تهران به کرمانشاه سايتهاي پروازي قيمتها را به روال معمول بازگرداندند.

 

 

 

11:30/ دبيرکل جمعيت هلال احمر اعلام کرد: 300 نيروي هلال احمر در حال آواربرداري در مناطق زلزله زده هستند و نيروها هم اکنون در حال تحويل يک هزار دستگاه چادر هستند و هفت هزار دستگاه چادر نيز تا پايان شب ميان زلزله زدگان توزيع خواهد شد.

11:28/ آيت الله آملي لاريجاني در ابتداي جلسه مسئولان عالي قضايي: خبر زلزله غرب کشور که طي آن عده زيادي از هموطنان عزيز ما جان خود را از دست دادند و عده زيادي نيز مصدوم و مجروح شدند، بسيار تأسف انگيز بود.

 

مسئولان کشوري و استاني بايد از تمام توان خود براي کمک رساني به مجروحان و درمان حادثه ديدگان استفاده کنند. مساله اصلي در کمک رساني به مصدومان، توجه به مجروحاني است که احتمال زنده بودن آنها در زير آوار وجود دارد و جبران خسارت مالي در مرحله بعدي اهميت است که دولت به اين مساله رسيدگي خواهد کرد‎.

 

11:26/ آيت‌الله مکارم شيرازى در پيامي ضمن تسليت درگذشت جمعي از هموطنان در زلزله غرب کشور، استفاده از يک سوم سهم مبارک امام براي امدادرساني و کمک کردن به آسيب ديدگان اين حادثه را مجاز دانست.

11:25/ رئيس سازمان مديريت بحران کشور گفت: اسکان موقت، توزيع چادر و ‌آب آشاميدني انجام شده اما هنوز نيازها برطرف نشده و در برخي مناطق قطعي آب و برق وجود دارد که وزارت نيرو در حال برقراري آن است.

 

11:24/ قابل توجه خانواده هاي نگراني که در کرمانشاه دانشجو دارند: هيچ کدام از خوابگاه هاي دانشگاهي خسارت نديده است.

11:23/ معاون وزير نفت: روند گاز رساني پس از اطمينان از سلامت شبکه و تامين امنيت مردم تا عصر امروز به روال عادي باز مي‌گردد.

11:22/ سرپرست اورژانس کشور با اشاره به جزئيات امدادرساني به حادثه ديدگان زمين لرزه در غرب کشور اظهار داشت: در حال حاضر از لحاظ امنيتي نياز به حمايت دستگاه‌هايي همچون نيروي انتظامي داريم و متاسفانه حضور ناجا در اين عرصه کمرنگ است.

11:20/ به دستور رييس جمهور، وزيران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و رييس جمعيت هلال احمر به همراهي تيمي از نهاد رياست جمهوري، عازم مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه شدند.

 

11:18/ سخنگوي وزارت بهداشت: تاکنون 5 هزار و 346 نفر در بيمارستان‌ها و مراکز درماني به دليل وقوع زلزله پذيرش شده‌اند و در حال حاضر 717 نفر بستري و 400 نفر ترخيص شده‌اند.

11:17/ حضور وزير کشور در مراسم تکريم و معارفه استاندار چهارمحال بختياري لغو شد. رحمانى فضلي براي مديريت ميداني عازم کرمانشاه مى‌شود.

 

11:16/ مديرعامل آب و فاضلاب شهري کرمانشاه: اکيپ هاي زيادي به مناطق زلزله زده اعزام شده که اميدواريم با رفع کدورت آب سرآب‌ها بتوانيم تا 48 ساعت آينده آب شهرهاي زلزله زده را دوباره وصل کنيم.

11:15/ معاون فناوري بانک مرکزي اعلام کرد در جريان زلزله اخير در مناطق غربي کشور تيم‌هاي فوق العاده تجهيز شده‌اند تا هيچ‌گونه قطعي خدمات بانکي در مناطق آسيب زده وجود نداشته باشد.

11:14/ مديرکل نوسازي مدارس استان ايلام: در حال بازديد از مجتمع‌هاي آموزشي استان هستيم و خوشبختانه گزارشي مبني بر آسيب کلي به مدارس به دست ما نرسيده است. چند مورد آسيب‌هاي جزئي مثل ترک خوردن ديوار يا ريزش نماي ساختمان مدارس گزارش شده است.

11:10/ رييس جمهور در گفت و گو با وزير نيرو ضمن بررسي و اخذ گزارش از وضعيت تامين آب و برق مناطق زلزله زده، دستورات لازم را براي اولويت بخشيدن به تامين سريع نيازهاي اين مناطق صادر کرد.

11:08/ برقراري‌ پروازهاي فرودگاه‌هاي کرمانشاه و سنندج/زلزله آسيبي به زيرساخت‌هاي فرودگاه‌ها در غرب کشور نزد‌

 

11:06/ سردار امان اللهي فرمانده انتظامي استان کرمانشاه اعلام کرد: هر گونه اسباب کشي ممنوع بوده و در صورت نياز بايد از کلانتري محل مجوز کسب شود.

11/05 معاون درمان وزارت بهداشت:سه کاميون حامل دارو و تجهيزات پزشکي مصرفي از لرستان، کردستان و همدان به کرمانشاه شده است.

11:03/ مديرکل دفتر نظارت بر توزيع توانير با بيان اينکه تا پايان امروز مشکلات شبکه حياتي برق در سرپل ذهاب مرتفع مي‌شود، گفت: تاکنون نصف خاموشي‌ها برطرف شده است.

11:01/ تاکنون 100 پرستار، هشت جراح عمومي، هشت متخصص طب اورژانس و 6 ارتوپد براي ارائه خدمات به مردم مناطق آسيب ديده اعزام شده‌اند. در تهران نيز 600 تخت بيمارستاني آماده ارائه خدمات درماني به زلزله زدگان شده است.

11:00/ فرماندهان ارشد ارتش و سپاه در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور يافتند.

10:59/ فرماندار سر‌پل‌ذهاب از آغاز کار آواربرداري در سرپل‌ذهاب خبر داد.

 

10:54/ به دستور رييس جمهور، وزيران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و رئيس جمعيت هلال احمر به همراهي تيمي از نهاد رياست جمهوري، عازم مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه شدند.

10:53/ در پي زلزله غرب کشور، به پايگاه‌هاي هوايي شهيد دوران شيراز، وحدتي دزفول، شهيد لشگري مهرآباد و شهيد نوژه همدان براي اعزام هواپيماهاي ترابري C130 جهت انتقال مجروحين، کمک‌هاي مردمي و ... آماده باش کامل داده شده است.

10:38/ مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي برقراري مستمري بازماندگان بيمه شدگان متوفي و همچنين برقراري کمک هزينه ايام بيماري براي حادثه ديدگان را از وظايف مهم واحدهاي بيمه‌اي سازمان تأمين اجتماعي برشمرده و دستور تسريع در انجام اين تعهد سازمان تأمين اجتماعي در قبال ذي نفعان را صادر کرد.

10:32/ معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه گفت: بيمارستان سرپل ذهاب عملا تخريب شده و در حال حاضر کمبود شديد دارو، سرم، تخت و تجهيزات در استان وجود دارد.

10:24/ سخنگوي سازمان مديريت بحران کشور خبر داد: آماده‌باش استان‌هاي معين در مناطق زلزله‌زده/ اعزام 3 فروند هواپيما و 19بالگرد براي جابجايي مصدومان

 
 
 
No compatible source was found for this video.

 


10:06/ سخنگوي ناجا از آمادگي پليس براي ارائه هرگونه خدمات انتظامي و امنيتي، ترافيکي و همچنين اعزام دو گردان نيرو و چند فروند بالگرد به مناطق زلزله زده خبر داد.

09:59/ رئيس مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک راهور ناجا از ترافيک فوق‌سنگين در کرند غرب به قصرشيرين و دالاهو به سرپل‌ذهاب و همچنين انسداد محورهاي فرعي و روستايي مريوان، قصرشيرين و سرپل‌ذهاب خبر داد.

09:52/ سخنگوي سازمان مديريت بحران کشور گفت: 140 دستگاه آمبولانس و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در منطقه مستقر هستند و تيم‌هاي ارزياب به مناطق زلزله‌زده براي تعيين ميزان خسارت اعزام شدند.

09:45/ سخنگوي اورژانس کشور: آمار مصدمين زلزله شب گذشته در غرب کشور، تا اين لحظه 2504 نفر است.

09:00/ معاون اول رييس جمهور در تماس هاي تلفني جداگانه با استانداران کرمانشاه، کردستان و ايلام ضمن اطلاع از آخرين ميزان خسارات ناشي از زلزله شب گذشته، بر ضرورت بسيج تمام امکانات استان براي رسيدگي فوري به آسيب ديدگان و جبران خسارات تاکيد کرد

 
 
 
No compatible source was found for this video.

 

08:59/ سازمان انتقال خون ايران از تمامي دارندگان گروه خوني- O (او منفي) دعوت کرد براي اهداي خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند

08:55/ رئيس سازمان امداد و نجات: 70 هزار نفر از جمعيت کرمانشاه به اسکان اضطراري نياز دارند.

 
 
 
No compatible source was found for this video.

 

08:45/ پزشکي قانوني کشور اعلام کرد: تاکنون 207 جسد توسط پزشکي قانوني استان کرمانشاه معاينه و براي آنان جواز دفن صادر شده است.

08:33/ سردار شريف سخنگوي سپاه: يگان هاي پياده نيروي زميني سپاه به همراه بسيجيان بومي براي امداد رساني به زلزله زدگان از ساعات اوليه در منطقه حضور دارند/ هماهنگي با واحد هاي مهندسي قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا (ص) در منطقه به منظور کمک به باز شدن محورهاي مواصلاتي صورت گرفته است.

08:31/ رئيس ستاد مديريت بحران: حدود 150 نفر جان باخته اند. ارتش بسيج، سپاه و نيروي انتظامي و ساير دستگاه هاي اجرايي در حال کمک رساني به حادثه ديدگان هستند.

08:31/ لحظاتي پيش زلزله‌اي به بزرگي ۴.۷ دهم ريشتر  استان کرمانشاه - حوالي سرپل ذهاب را لرزاند.

08:30/ عضو هيئت مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي کشور: برغم زلزله شديدي که در غرب کشور به وقوع پيوسته است، همه فرودگاه هاي غربي کشور باز و عملياتي هستند.

08:29/ سخنگوي پليس از اعزام ۲ گردان نيرو مشتمل از تيمهاي پليسهاي تخصصي و چند بالگرد بهمراه امکانات وتجهيزات لازم از تهران به محل زلزله در شب گذشته خبرداد.

08:26/ لحظاتي پيش جلسه ويژه رئيس جمهور با وزراي مسئول و دستگاهاي امدادي در مورد امدادرساني به زلزله زدگان کرمانشاه آغاز شد.

08:25/ بر اساس تصميم ستاد مديريت بحران استان، پرسنل کليه دستگاه‌هاي دولتي و خدماتي در روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه لازم است در محل کار حاضر باشند و تنها دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشي تعطيل هستند.
در پي وقوع زمين لرزه شب گذشته، مدارس و دانشگاه‌هاي استان امروز تعطيل است.

08:15/ سرپرست سازمان اورژانس کشور که هم اکنون در سرپل ذهاب حضور دارد آخرين آمار مصدومين را تا اين لحظه ۱۶۸۳ نفر اعلام کرد

08:10/ به دستور وزير بهداشت،  قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت به منظور نظارت بر خدمات بهداشتي و درماني در مناطق زلزله زده، عازم کرمانشاه شد

07:55/ سردار عبداللهي فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء (ص): پس از وقوع زلزله نيروها و ماشين آلات کارگاه هاي مستقر در استان هاي ايلام و کرمانشاه به مناطق زلزله زده گسيل شدند و هم اکنون در حال امدادرساني و آواربرداري هستند.

07:49/ به دستور امير سرلشکر موسوي، فرمانده کل ارتش همه امکانات و نيروهاي ارتش در خدمت آسيب ديدگان زلزله قرار گرفت.

07:44/ کوليوند سرپرست اورژانس کشور: بيمارستان  سرپل ذهاب قابل استفاده نيست، لحظه به لحظه بر ورود مصدومان به بيمارستان افزوده مي شود و اورژانس  مجروحان را به ساير درمانگاه ها انتقال مي دهند.

07:43/ رييس پليس راه استان کرمانشاه: در محور دالاهو- سرپل ذهاب بر روي جاده سنگ وجود دارد رانندگان ضمن رعايت احتياط کامل احتمال انحراف به چپ خودرو وجود دارد

07:42/ معاون سازمان مديريت بحران کشور: مردم مناطق زلزله زده از ورود به ساختمان هاي آسيب ديده و  بدون استحکام خودداري کنند.

07:40/ هماهنگ‌کننده ويژه سازمان ملل در ايران جان باختن شماري از هموطنانمان در زمين‌لرزه شب گذشته را به دولت و مردم ايران تسليت گفت.

07:33/ سعيدي، سخنگوي سازمان مديريت بحران:
🔹تلفات هنوز ۱۴۱ نفر است اما تعداد مجروحان به ۱۶۸۳ رسيده است.
🔹خيلي از راه‌هاي روستايي بازگشايي و آب و برق وصل شده است.
🔹نيروهاي نظامي، انتظامي، ارتش، سپاه و بسيج همچنان به امدادرساني کمک مي‌کنند و مصدومان را به مراکز درماني منتقل مي‌کنند.
🔹مردم نسبت به ساختمانهاي آسيب‌ديده و نامستحکم احتياط کنند؛ پس‌لرزه‌ها ممکن است خطر آفرين باشند.

06:30/ اسامي مصدومان بستري در بيمارستان قصرشيرين:


1. واليه نجفي
2. فاطمه خاني
3. اميد افشار
4. شمسي ويسي
5. فرانک ويسي
6. پروين خدايي
7. مريم رضايي
8. بغرين صفري
9. عبدالکريم حيدري
10. فرزاد خيري
11. ميلاد نجفي
12. محمد رضا ابراهيمي
13. سياووش حيدري
14. کريم حيدري
15. محمد امير محمدي
16. علي تاري
17. امير فتاحي
18. شراره راد
19. سيما يارمرادي
20. طليه نظري
21. متين اميري
22. پريناز رستمي
23. حبيب حسيني
24. حميد حافر
25. واليه سليمي
26. شمس الله حسين نيا
27. اقبال نوروز آبادي
28. محمد نورايي
29. مصطفي احمدي
30. آمنه دلدي
31. سوگل يارمرادي
32. مريم جمالي
33. آنتا سجادي
34. سميه مرادي
35. مريم مالکي
36. يار حسن پرواره
37. شايان پيشيار
38. توران مرادي
39. آرميتا برمخ
40. عبدالحميد ترابي خواه
41. محمد رضا فرامرزي
42. سيما عزيزي
43. گل بانو موسيان
44. پيمان محمدي
45. سلطان مراد محمدي
46. عباس رئوف
47. اميد رئوف
48. نرگس حبيبي
49. سيامک يازي
50. هستي بايسته
51. ديگ وار مازودي
52. ارسان يار
53. فاطمه فتاحي
54. معصومه عبدالملکي
55. فتانه مرادي
56. پيمان مرادي
57. آيدين مرادي
58. سهيلا رستمي
59. شاهين امامي
60. علي نودهي
61. اوالفضل بامشاد
62. هادي نادري
63. نسرين پارسه
64. شيرين نوروزي
65. زهرا نعيمي
66. رحمان درون پرور
67. عزن گلرخ
68. مولود محمدي
69. اسد همتي
70. ملک ميرزايي
71. حبيب الله حسيني
72. گوهر نجفي
73. سميرا جليلي
74. کيانوش وسيع پيام
75. قباد آلي نژاد
76. زهرا کرندي
77. عبدالله فرخي
78. پرستو رستمي
79. ليدا اليس پور
80. فريد هاشمي
81. شراره راغ
82. فاطمه خاني
83. مرضيه رجبي
84. عليجان نظري
85. سوسن جگرلو
86. روح الله عزيزي
87. مژگان احمدي نژاد
88. سهراب موسيوند
89. علي محمد منصوري
90. سلمان قنبري
91. ليلا حسيني
92. پروين حسيني
93. محيا حسيني
94. فرشته صيادي
95. منظر صيادي
96. جميله دهقانمنش
97. سهراب ترابي
98. نقي گودرزي
99. زهرا محبي
100. سميه مرادي
101. احمد اولاد
102. شهاب شرقي
103. غزال پرنو
104. عليشاه رحماني
105. آرمان عزيزي
106. فرزانه سالمي
107. فوزيه بازداران
108. ميلاد پايبرجا
109. آرش فرامرزي
110. فاطمه نعمتي جگرلويي
111. مرضيه الهي
112. شريف نوروزي
113. ميثم هاشمي
114. احسان هاشمي
115. حبيب الله حسيني
116. حسين پارس
117. گودرز رضايي
118. حسن مرادي
119. غمرناز نوروزي
120. فرامرز حبيبي

 

05:45/ نجار رئيس ستاد مديريت بحران کشور وارد کرمانشاه شد.

05:10/ سعيدي معاون سازمان مديريت بحران کشور: تا کنون بر اثر زلزله 141 نفر کشته شده اند.

05:00/ معاون عمران استاندار کرمانشاه: به دليل تلفات زلزله 7.3 ريشتري ازگله کرمانشاه به مدت 3 روز عزاي عمومي در استان کرمانشاه اعلام شد.

همچنين تمام دستگاه‌ها موظف شدند تا تمام تجهيزات‌شان را براي امدادرساني به ميدان بياورند و قرار است دو بيمارستان صحرايي ساخته شود؛ برق سرپل‌ذهاب نيز تا ساعت 10 صبح وصل و آب‌رساني سيار از صبح شروع مي‌شود؛ 200 سايت تلفن‌همراه نيز قطع شده بود که 100 سايت آن وصل شده است.

04:45/ سليمي: بالغ بر 737 نفر مشغول عمليات امداد هستند و همچنين حدود 25 درصد اسکان اضطراري انجام شده است تا ساعت 8 و 9 صبح نيز اسکان اضطراري و توزيع اقلام زيستي انجام خواهد شد.

04:30/ معاون عمراني استانداري کرمانشاه خبر داد: تا الان 129 نفر تلفات داشتيم.
 

04:15/ وزير کشور اعلام کرد: امکانات و تجهيزات مورد نياز هرچه سريع‌تر از استان‌هاي مجاور به مناطق زلزله‌زده منتقل مي‌شود. همچنين تمام اقلام مورد نياز ازجمله چادر، مواد غذايي و دارو تامين و به اين مناطق منتقل مي‌شود.

وي ادامه داد: از نيروهاي سپاه و ارتش مي‌خواهيم تا هرچه سريع‌تر بيمارستان صحرايي را ايجاد و در مناطق زلزله‌زده آواربرداري کنند.

نگران تلفات و آسيب‌ها در روستاها هستيم.

04:14/ دقايقي پيش پس‌لرزه‌اي به بزرگي 4.6 ريشتر حوالي سرپل‌ذهاب را لرزاند.

03:50/ معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه: تمامي داروها و تجهيزات مصرفي مورد نياز بيمارستانهاي شهرستانهاي جوانرود،ثلاث باباجاني، اسلام آبادغرب، قصرشيرين و دالاهو تامين و درحال انتقال است. درحال حاضر مشکل کمبود دارو نداريم.

 

03:46/ استاندار کرمانشاه اعلام کرد:

دقايقي پيش مشکل آلودگي آب شرب حل شد.
هنوز برق بخشي از مناطق سرپل‌ذهاب وصل نشده که تا يک ساعت ديگر درست مي‌شود.
برخي مناطق را هم به‌خاطر ايمني اعلام کرديم که برق را وصل نکنند تا حادثه‌اي رخ ندهد.
مشکل قطع گاز نداشتيم.
از يک ساعت پيش آواربرداري آغاز شده است.
نيروهاي سپاه، ارتش، هلال احمر و... در حال فعاليت هستند.
زمين‌لرزه 6 شهرستان را دربرگرفته بود.
چادر اسکان اضطراري مردم مقابل خانه خودشان برپا مي‌شود.
درحال حاضر تنها مشکل برق و کمبود موقتي پتو داريم.
سوخت به اندازه کافي هست و در پمپ‌بنزين‌ها مشکل توزيع نخواهيم داشت.

 

03:05/ کوليوند رئيس سازمان اورژانس کشور: 100 تن تاکنون در استان کرمانشاه بر اثر زمين لرزه جان باخته اند.

از اين تعداد 68 تن در سرپل ذهاب، 30 نفر در قصر شيرين و 2 تن در کرمانشاه کشته شده اند.

 

02:49/ رئيس سازمان اورژانس کشور آخرين آمار مصدومان و فوتي را تا اين لحظه اعلام کرد: 
متاسفانه در سرپل ذهاب ٧١ نفر و همچنين در ثلاث باباجاني١٠ نفر کشته داشته ايم. 
تعداد مجروحان هم اکنون از ١٠٠٠ نفر رد شده است.


02:45/ سخنگوي سازمان انتقال خون اعلام کرد: ارسال واحد هاي خون از همدان، ايلام و کردستان به مراکز درماني کرمانشاه

02:32/ معاون عمراني استانداري کرمانشاه: خبر تعطيلي ادارات تکذيب مي‌شود. ادارات فردا باز و آماده‌باش و فقط مدارس و دانشگاهها تعطيل‌ هستند.

02:21/ تنها بيمارستان سرپل ذهاب درپي زمين لرزه به شدت تخريب شده و هم اکنون برق هم ندارد.

01:59/ کوليوند رييس اورژانس: زمين‌لرزه تاکنون 61 کشته و بيش از 300 مجروح داشته است.

01:58/ سردار رمضان‌شريف، مدير روابط عمومي سپاه پاسداران، در ارتباط زنده با شبکه خبر:

دوستان درخواست بيمارستان صحرايي داشتند که دستور آن صادر شده و تا چند ساعت آينده عملياتي مي‌شود.
از ساعات اوليه زمين‌لرزه، همکاران ما در مناطق زلزله‌زده در جلسه‌هاي ستاد بحران شرکت کردند و امکانات خود را به ميدان آوردند.
اگر نياز به امکانات و نيروهاي استان‌هاي همجوار باشد آن‌ها هم به ميدان مي‌آيند.
در تماس با سردار حاجي‌زاده، فرمانده نيروي هوافضاي سپاه هم بنا شد اگر احتياجي به امکانات اين نيرو شد آن‌ها هم نيروها و امکانات را بسيج کنند.

 

01:53/ بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه، متاسفانه تا کنون 25 نفر در سرپل ذهاب جان خود را از دست دادند و 300 نفر مصدوم شدند.

 

01:50/ با دستور وزير بهداشت دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور موظف شدند نسبت به اعزام کادر درماني متخصص، تجهيزات پزشکي، آمبولانس و تامين خون مورد نياز براي مراکز درماني مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سريعترين زمان ممکن اقدام کنند.

 

01:40/ کوليوند: با برادران سپاه و ارتش، سردار جلالي رييس پدافند غيرعامل و سرتيپ حيدري فرمانده نيروي زميني ارتش همکاري صورت گرفته تا به وسيله بالگرد بعد از روشنايي هوا امدادرساني کنيم و به وسيله يک هواپيما مصدومان وخيم را به تهران منتقل کنيم.

01:38/ سليمي رييس سازمان امداد و نجات هلال احمر: اسکان اضطراري شروع شده است، تعداد مصدومان بيشتر از ظرفيت بيمارستان هاست و در حال انتقال مصدومان به شهرهاي مجاور هستيم. تيم هاي امدادي به همراه سگ هاي زنده ياب در حال جستجو در مناطق زلزله زده هستند.

01:18/ معاون عمراني استاندار کرمانشاه در گفت وگو با شبکه خبر: تاکنون 30 نفر در مناطق زلزله زده کشته و 200 نفر هم مجروح شدند.

 

01:10/ همه ادارات کرمانشاه فردا تعطيل است. همچنين دانشگاه هاي استان کرمانشاه نيز فردا دوشنبه در نوبت صبح و عصر تعطيل شدند.

00:52/ اکپرپور معاون سازمان مديريت بحران کشور: تاکنون 7 نفر در قصر شيرين بر اثر زلزله کشته شده و 200 نفر مجروح شدند.

 

00:50/ سخنگوي سازمان انتقال خون: در صورت نياز به خون و فراورده در استانهاي آسيب ديده همه مراکز انتقال خون سراسر کشور آماده ارسال خون و فراورده هاي خوني هستند و هيچ نگراني از بابت تامين خون نداريم.
 

00:45/ در حالي که مسئولان امدادي و دولتي در استان هاي غربي کشور خبر از مصدوم شدن بيش از 200 نفر ذر اين مناطق مي دهند، سخنگوي سازمان امداد و نجات هلال احمر مي گويد آمار مصدومان تاکنون 35 نفر بوده و تا کنون 18 پس لرزه به وقوع پيوسته است.

00:40/ سخنگوي شرکت ملي گاز ايران: مشکل خاصي در تاسيسات گازي ايلام و کرمانشاه وجود ندارد.

00:38/ سردار ريحاني فرماندهي سپاه حضرت نبي اکرم (ص) استان کرمانشاه: علاوه بر سپاه شهرستانها، گردانهاي بيت المقدس، امام حسين (ع) و لشگر عملياتي نبي اکرم (ص) به مناطق حادثه ديده در شهرستانهاي سرپل ذهاب، ثلاث باباجاني، قصرشيرين و دالاهو فراخوان و اعزام شدند.

00:33/ خسرواني مديرکل راهداري و حمل و نقل استان کرمانشاه: در محورهاي ثلاث باباجاني- جوانرود، پاتاق-سرپل‌ذهاب و محور باينگان به پاوه، ريزش کوه سبب انسداد محورها شده است که اکيپ‌هاي خاکبرداري و رفع انسداد در حال بازگشايي مسير هستند.

بقيه راه‌هاي استان کرمانشاه باز است و تردد در آنها جريان دارد.

 

00:31/ سرپرست سازمان اورژانس کشور درباره آخرين وضعيت زلزله گفت: در حال حاضر در مسير به سمت قصر شيرين هستيم.

تاکنون 60 مجروح در بيمارستان قصر شيرين در حال دريافت خدمات درماني هستند.امدادرساني ادامه دارد؛ در قصر شيرين نقاطي از شهر و بيمارستان نيز آسيب ديده است.

00:30/ کوليوند: آمار مصدومان به 138 نفر رسيد

00:29/ بر اساس اعلام اورژانس کرمانشاه اکثر مصدومين زلزله و مراجعين به بيمارستان طالقاني کرمانشاه به صورت سرپايي درمان شدند. اکثر اين مصدومين در هنگام خروج از محل سکونت دچار مصدوميت شده يا به دليل مشکلات قلبي به مراکز درماني مراجعه کردند.

تيم هاي ارزياب اورژانس به شهرستان هاي قصرشيرين، سرپل ذهاب و ثلاث باباجاني که بيشترين خسارت از اين شهرستان ها گزارش شده اعزام شدند.

 

00:25/ استاندار کرمانشاه: نيروهاي ارتش، سپاه و بسيج در منطقه حضور دارند. تاکنون در ‌قصر‌شيرين 2 نفر و در ازگله 4 نفر کشته شده‌اند و درمجموع 50 نفر مصدوم شدند.

00:21/ ساعاتي پس از وقوع زلزله 7.3 ريشتري در کرمانشاه و تلاش رسانه ها براي اطلاع رساني به موقع و سريع به هموطنان از اخبار زلزله، آمار ضد و نقيضي توسط دستگاه هاي مسئول همچون سازمان اورژانس و هلال احمر در حال انتشار است که اين موضوع علاوه بر نگراني مردم به التهاب زمين لرزه 7.3 ريشتري نيز افزوده است.

00:20/ مرادي رييس مرکز ژئوفيزيک دانشگاه تهران: اين زلزله جزو زلزله هاي کم عمق بوده و ممکن است پس لرزه هايي داشته باشد. مردم هوشياري خود را حفظ کنند.
 

00:16/ استاندار حلبچه: هيچ نوع تلفات جاني در اين استان نداشته ايم. ستاد بحران اقليم کردستان در حال آماده باش است. در استان حلبچه فقط خسارت مالي و تعدادي زخمي گزارش شده است.

00:15/ استانداري آذربايجان شرقي: مردم خونسردي خود را حفظ کرده و به خانه‌هاي خود برگردند. به هيچ وجه نگران نبود بنزين نباشيد.

00:12/ مقامات منطقه کردستان عراق، کشته شدن 4 نفر و زخمي شدن بيش از 100 نفر در اين زمين‌لرزه را در استان سليمانيه عراق تأييد کردند.

00:09/ وزير کشور در جلسه ستاد بحران: وضعيت در تمامي مناطق تحت کنترل بوده و جاي هيچ گونه نگراني از جهت تامين منابع سوختي و غذائي وجود ندارد

 

00:02/ رئيس سازمان هلال احمر:
🔹سگ‌هاي جست‌وجو و نجات به شُهرهاي حادثه‌ديده اعزام شده‌اند.
🔹امکانات اسکان اضطراري فراهم شده است.
🔹اميدواريم تا قبل از طلوع آفتاب کار امداد و نجات را به پايان برسانيم.
🔹درصورت نياز نيرو از شهرهاي مجاور اعزام خواهد شد.
🔹پيش‌بيني مي‌شود تلفات زياد نباشد.
🔹بالگردها فردا با روشن‌شدن هوا به پرواز درمي‌آيند تا ميزان خسارت را ارزيابي کنند.
🔹مردم در محل‌هاي امن اسکان داشته باشند و شماره‌هاي امدادي را اشغال نکنند.

 

00:01/ محمد محمدي معاون امداد و نجات هلال احمر لرستان: در اين استان خسارت زيادي نداشتيم و چند نفر به صورت سرپايي در کوهدشت مجروح شدند. تمام تيم هاي امدادي هلال احمر لرستان به صورت آماده باش در آمده و براي امدادرساني به اسلام آباد کرمانشاه اعزام مي شوند.

 

23:59/ استاندار کرمانشاه: 6 نفر در قصرشيرين و يک نفر در ازگله جان خود را از دست داده‌اند.

23:58/ سرپرست سازمان اورژانس کشور: بيشترين خسارات زلزله تا کنون در قصر شيرين گزارش شده است. همچنين تيم هاي واکنش سريع وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده غرب کشور در حال ارزيابي ميزان خسارات و امدادرساني به مصدومان هستند.

 

23:57/ وزارت آموزش و پرورش در پي وقوع زلزله در استان هاي غربي کشور اطلاعيه اي صادر کرد و از مديران مدارس خواست قبل از ورود دانش آموزان حتما وضعيت بناي مدارس را کنترل کنند.

 

23:57/ سعدالله مسعوديان، سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در سليمانيه:خوشبختانه زلزله ي شديد سليمانيه، خسارات و تلفاتي را به هموطنان ايراني مان و ساير شهروندان اين شهر  وارد ننموده و ديپلمات هاي سرکنسولگري و کارمندان ساير ارگان هاي ايراني در سليمانيه همگي در صحت و سلامت هستند.

 

23:56/ وزير کشور در جلسه ستاد بحران: وضعيت در تمامي مناطق تحت کنترل است.

23:55/ سرپرست اورژانس کشور: تاکنون فقط 2 نفر به دليل زلزله جان خود را از دست داده اند

23:53/ رييس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهرداري تهران : پس لرزه خفيف احساس شده در تهران ربطي به گسل هاي زلزله پايتخت ندارد و مردم در اين باره نگران نباشند.

 

23:51/ رسانه هاي عراقي اعلام کردند که آمارهاي اوليه حاکي است که بر اثر زلزله در شهرهاي مختلف عراق تا کنون دستکم يک نفر کشته و 255 نفر مصدوم شدند.

23:48/ معاون هماهنگي توزيع شرکت توانير:برق سه استان کردستان، ايلام و آذربايجان غربي وصل شده اما همچنان در شمال کرمانشاه با مشکل تامين برق مواجه هستيم.

 

23:46/ آمار مصدومان به 35 نفر رسيد: سردشت: 7 ، سنندج : 20، شوش : 1 ، ايلام : 7

23:46/ دستور وزير کشور به استاندار کرمانشاه براى بسيج امکانات و رسيدگى فورى به مصدومان و زلزله زدگان

23:37/ آمار مصدومان به 19 نفر رسيد.

23:34/ رئيس مرکز پزشکي حج و زيارت جمعيت هلال احمر از سلامت کامل زائران ايراني در شهرها و اماکن مقدسه عراق خبر داد و گفت: به دنبال کسب اطلاعات تکميلي از همکاران هلال احمر در کربلا و نجف با وجود لرزش طولاني مدت ساختمانها به علت وقوع زلزله 7.2 ريشتري در سليمانيه عراق و احتمال وقوع پس لرزه ها، خوشبختانه همه زائران ايراني در سلامت هستند.

 

23:28/ فرماندار قصرشيرين در ارتباط زنده با شبکه خبر: به علت قطعي برق نمي‌توان ميزان خسارت را برآورد کرد. بعلت تخريب خانه‌هاي فرسوده و شکستن شيشه‌ها عده‌اي مجروح شدند.

ارتباط فرماندار به دليل اختلال خطوط مخابراتي قطع شد.

 

23:27/ 180 ميليون نفر زمين‌لرزه 7.2  ريشتري امشب را در چند کشور از جمله ايران، عراق، لبنان و کويت احساس کرده‌اند.

 

23:26/ سرپرست اورژانس:آمار مصدومان زمين‌لرزه در غرب کشورمان تا اين لحظه به 14 نفر رسيد.
اروميه 2 مصدوم، سنندج 10، شوش يک و ايلام هم يک مصدوم داشتند.

 

23:24/ عيسي فرهادي، فرماندار تهران:کانون زلزله در کشور عراق بوده است، لرزش در برخي مناطق تهران بسيار خفيف احساس شده لذا هيچ نگراني‌ وجود ندارد و هيچ پيش‌بيني‌ نيز براي تداوم زلزله انجام نشده است.
تمامي نيروهاي امدادي در تهران از جمله نيروهاي مديريت بحران شهرداري تهران و سازمان هلال‌احمر در آماده‌باش کامل هستند لذا مردم هيچ استرسي نداشته باشند.

 

23:22/ اتوبوس آمبولانس‌هاي استان همدان و اصفهان براي رسيدگي به مصدومان زمين‌لرزه به کرمانشاه اعزام شدند.

 

23:21/ براساس مصوبه کميته بحران استان ايلام، مدارس تمام مقاطع اين استان فردا تعطيل اعلام شد/فارس

 

23:18/ رييس سازمان امداد و نجات: مدت زمان لرزش به قدري بود که زمين لرزه در برخي استان‌هاي مرکزي، آذربايجان‌شرقي، آذربايجان غربي، کردستان، بوشهر و خوزستان احساس شده است.

🔹نيروهاي امدادي هلال احمر در مناطقي که زمين لرزه احساس شده است در حالت آماده باش کامل به سر مي برند.
🔹از هموطنان در مناطقي که زمين لرزه احساس شده است مي‌خواهيم تا ضمن حفظ خونسردي و آرامش خود از اشغال کردن خط 112 (امدادونجات) و ديگر خطوط اضطراري خودداري کنند تا امدادرساني ها با مشکل و اختلال مواجه نشود.

 

22:57/ مصطفي مرتضوي در ارتباط با جزئيات زمين‌لرزه در کرمانشاه اظهار داشت: اين زمين‌لرزه ساعت 21:48 دقيقه به بزرگي 7.3 ريشتر در منزله ازگله کرمانشاه رخ داده است.

وي افزود: شش تيم ارزياب جهت بررسي ابعاد زمين‌لرزه به منطقه اعزام شده‌اند که تاکنون از خسارات جاني اين زمين‌لرزه گزارشي واصل نشده است.

سخنگوي سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: نيروهاي امدادي جهت کمک به حادثه ديدگان احتمالي از آمادگي صددرصدي برخوردارند.

 

 

22:59/ پيرحسين کوليوند سرپرست اورژانس کشور در ارتباط با زمينه لرزه 7.3 ريشتري در کرمانشاه گفت: تيم‌هاي ارزياب اورژانس دقايقي پس از وقوع حادثه به منطقه زلزله‌زده اعزامم شدند.

وي با اشاره به اينکه هنوز از تلفات اين حادثه گزارش دقيقي واصل نشده است، گفت: براساس بررسي‌هاي اوليه 2 نفر به دليل اين حادثه مصدوم شده و احتمال افزايش آمار مصدومان زياد است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور ضمن توصيه به مردم مبني براينکه آرامش خود را حفظ کنند، گفت: نيروهاي اورژانس جهت کمک به حادثه‌ديدگان در حالت آماده‌باش هستند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن