ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 390257
امام جمعه شهرستان بن مطرح کرد:
قدس،امروز نماد اتحاد،بيداري وهوشياري اسلامي است
تاریخ انتشار : 1396/09/17 15:08:10
نمایش : 293
امام جمعه شهرستان بن گفت: مسئله فلسطين مسئله همه مسلمانان است و فلسطين و قدس امروز به عنوان اولين قبله مسلمان بايد نماد اتحاد و نماد بيداري و هوشياري اسلامي بشود.

به گزارش خبرنگار زنگ خبر، حجت السلام سيد حسن مير افضلي در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته ضمن دعوت به تقوايي الهي گفت:مومنان هميشه و در همه حال در حال انفاق بوده و از بهترين وسايل هاي که دارند به نحو احسن انفاق کرده و سختي را به جان خود ميخرند تا دست همنوع خود را بگيرند .

وي افزود:در بعضي از آيات قرآن کريم آمده است انسان بيسار حريص و بخيل و و عجول ميباشد اگر انسان نتواند اين اخلاقيلات را در خود کنترل کند باعث ميشود عاقبت به خير نشود.

ميرافضلي بيان داشت :البته حرص مانند حرص در علم آموزي و کمک به فقرا و انجام عمل صالح در بعضي موارد که امر به نيک و خوبي هست بسيارخوب است و انسان بايد از تمام اخلاقيات و خلقيات که خداوند در اوقرار داده است به نحو احسن استفاده کند .

وي مطرح کرد: ياد قيامت بودن هم آثا اجتماعي دارد و هم آثار فردي؛ اگر انسان نيک انديش باشد ميبيند که بعد از عمري زندگي کردن و لذت حلال بردن از زندگي در آخر با مرگ رو به رو شده و اگر باور به قيامت نداشته باشند به پوچي و نيستي ميرسد و مي بينند که در آخر چيزي ندارند ولي اگر ياد قيامت در دلشان باشد با اميد به قيامت زندگي ميکند و مي داند که در آخرت هم زندگي وجود دارد و ميداند که پاداش و جزاي عمل خود را در آنجا خواهد ديد از خيلي از انحرافات جلو گيري ميکنيد و ميگويد که فردا قيامت بايد پاسخ گويي عمال خودم باشم.

وي ضمن اشاره به  ديدار سران سه قوه و جمعي از مسئولان سفرا و نمايندگان کشورهاي اسلامي با مقام معظم رهبري گفت: ايشان در اين ديدار نکات بسيار ارزشمند و مهمي را تاکيد کردند که ان شالله براي ما چراغ هدايت و روشني خواهد بود.

خطيب نماز جمعه بن گفت : خداوند در بعثت پيامبران خود ايستادگي و مقاومت را به همه تاکيد کرده است و و اگر اين دومورد در جامعه انقلابي ما اتفاق بيافتد و الگو بشود تمامي جوامع اسلامي ما سربلند و سرافراز خواهد شد.

وي با بيان اينکه خيلي از مشکلات کشور هاي اسلامي که الان در گمراهي و ضلالت به سر مي برند اين است که دستوارت اللهي را فراموش کرده و همين عامل باعث خواهد شد که اينها نابود شودند گفت : جاهليت مدرن همين است که انسان خداوند را فراموش کند و جاي خداوند بت پرستي و شرک را جايگزين کند.

وي افزود : دواي درد جامعه اسلامي وحدت است که دشمنان از آن بيزارند و اگر وحدت در سراسر جهان و جامعه اسلامي شکل بگيريد و دستوارت دين به طور صحيح انجام شود آنگاه مدينه فاضله شکل خواهد گرفت و اينها با اصل اسلام ناب محمدي مشکل دارند.

خطيب نماز جمعه بن گفت : آنهايي که فکر ميکنند که پيروزي در همراهي با افراد ظالم و گمراهان است بدانند همراهي با ظلم نتيجه اي جز بدبختي و نابودي ندارد و کساني که اميدشان در عصر هاي گذشته اميدشان به امريکا و اسرائيل بود مانند صدام؛قذافي و… عاقبتشان چه شد،اينهايي که دست به سينه آمريکا بودند در نهايت به بدبختي و رذالت کشيده شدند.

وي بيان داشت : حضرت آقا فرمودنداگر امروز اينها مسئله فلسطين و پايتخت شدن قدس را اينگونه مطرح ميکنند اين به خاطر ناتواني و عجز آمريکا و همپيمانانشان است و شکستهاي که در جاهاي ديگه خورده اند اينجا بايد با هياهو وسروصدا جبران شود

ميرافضلي گفت : چند وقت پيش موضوع استيضاح ترامپ مطرح شد و شدت گرفت که از کارها و افراطي گري هاي اين شخص جلو گيري شود ولي ترامپ براي اينکه در کنگره استيضاح نشود موضوع انتقال پايتخت به قدس را مطرح کرده تا بتواند از لابي صهيونيستي خود استفاده کند تا بتواند جايگاه خود را محکم کند و موفق هم شد.

وي گفت : متاسفانه فساد بعضي از کشورهاي اسلامي که در پشت رژيم صهيونيستي قرار گرفته اند زياد شده است و  خودشان ميدانند که واکنش جهان اسلام به اين امر بسيار سخت خواهد بود و هزينه هاي زيادي را در بر خواهد داشت به همين علت و عقب افتادن استيضاح ترامپ اعلام کردن که انتقال پايتخت به قدس بيش از شش ماه طول خواهد کشيد و با اين کار ها براي خود زمان ميخرند

وي بيان داشت : مقام معظم رهبري  فرموند امروز مسئله فلسطين مسئله مسلمانان است و فلسطين و قدس امروز به عنوان اولين قبله مسلمان بايد نماد اتحاد و نماد بيداري و هوشياري اسلامي بشود.
انتهاي پيام/520ز

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن