ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 400280
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري:
نهم دي‌ماه تجلي ظهور يک حماسه بزرگ است/فتنه و فتنه‌گر در مقابل درايت و اقتدار رهبري محکوم به نابوديست
تاریخ انتشار : 1396/10/05 11:35:54
نمایش : 314
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري گفت: نهم دي‌ماه تجلي ظهور يک حماسه بزرگ، عظيم و فراموش‌نشدني است که تا ابد در حافظه جمهوري اسلامي خواهد ماند، بايد اميد به تمسک رهبري و ولايت‌مداري در جامعه قوت پيدا کند و بدانيم که تنها راه نجات از فتنه‌ها پناه بردن به ولايت است.
 
 
به گزارش زنگ خبر به نقل از  جهانبين نيوز، نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري در نشست اعضاي ستاد مردمي يوم‌الله نهم دي، ضمن گراميداشت ايام هفته بصيرت و در آستانه سالروز نهم دي ماه گفت: اين ايام تجلي ظهور يک حماسه بزرگ، عظيم و فراموش نشدني است که تا ابد در حافظه جمهوري اسلامي خواهد ماند.

حجت الاسلام نکونام با اشاره به فتنه ۸۸ بيان داشت: ابعاد اين قضيه گسترده است، هم فتنه و هم خنثي شدن فتنه جاي سخن فراوان دارد، بايد در جلسات متعدد به زواياي اين حادثه بزرگ رسيدگي شود.

امام جمعه شهرکرد ضمن بيان اهميت بالاي نقش رهبري در خنثي شدن فتنه ها گفت: فتنه ها در سايه عوامل مختلف خنثي مي شوند ولي به عامل مهم رهبري کمتر پرداخته شده است و نبايد اين چنين باشد، بايد اميد به تمسک رهبري و ولايت مداري در جامعه قوت پيدا کند و بدانيم که تنها راه نجات از فتنه ها پناه بردن به ولايت است.

نکونام در ادامه با اشاره به فتنه هاي زمان حضرت امام (ره) گفت: در آن زمان وقتي فتنه اي شکل مي‌گرفت حضرت امام (ره) مانند يک کوه استوار و يک چهره مقتدر و به عنوان پرچمدار و صاحب اصلي انقلاب با جايگاهي که داشت باعث خنثي شدن هر فتنه اي مي شد.

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري بيان داشت: دشمن اميد داشت که بتواند فتنه هاي خود را عملياتي کند، لذا به ابعاد فتنه هاي خود افزود و با اميد بيشتري به ميدان آمد و با فتنه هاي پي در پي از قبيل فتنه ۷۸، فتنه ۸۸ که به فضل الهي خنثي شد و هم اکنون هم که سوداي فتنه ۹۸ را در سر دارند به ميدان آمدند، ولي به فضل الهي مقام معظم رهبري علي‌رقم اينکه جايگاه حضرت امام (ره) را نداشت نقش حضرت امام را ايفا کرد و با اقتداد جلوي اين فتنه ها ايستاد و اين نکته بسيار مهمي است.

نکونام در ادامه سخنان به بيان مواردي از باب جايگاه رهبري در هدايت امور و خنثي‌سازي فتنه‌ها پرداخت و مواردي از قبيل، عقلانيت در هدايت، فتانت و تيزبيني، تدبير و تدبر در برنامه ها، ايمان حقي به حقانيت راه، غيرت و تعصب ديني و قاطعيت در تصميم‌گيري را ذکر نمود.

در پايان اين نشست از دو جلد کتاب با عنوان (حماسه ۹دي) و (خواص در بوته آزمون) که با محوريت بيانات مقام معظم رهبري در مورد حماسه نهم دي ماه گردآوري شده بود رونمايي شد.
 

انتهاي گزارش/۱۰۲۴ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن