ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 400298
امام خامنه‌اي: درباره قضاياي اخير با مردم عزيزمان سخن خواهم گفت
تاریخ انتشار : 1396/10/13
نمایش : 277

 

 

 
حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر امروز (سه‌شنبه) در ديدار هفتگي با تعدادي از خانواده‌هاي معظم شهيدان، عزت و امنيت و پيشرفت ملت ايران را مديون فداکاري و از جان‌گذشتگي شهدا دانستند و با اشاره به حوادث اخير و تلاش دشمنان براي ضربه‌زدن به نظام اسلامي، گفتند: آنچه که مانع دشمن و اعمال دشمنیِ اوست، وجود روح شجاعت، فداکاري و ايمان در ملت است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به اين واقعيت که دشمن همواره منتظر فرصت و رخنه براي ورود و ضربه‌زدن به ملت ايران بوده است، افزودند: در قضاياي چند روز اخير، دشمنان ايران با ابزارهاي گوناگونِ در اختيارشان از جمله پول، سلاح، سياست و دستگاه امنيتي هم‌پيمان شدند تا براي نظام اسلامي مشکل ايجاد کنند.

ايشان گفتند: من در خصوص اين قضايا حرف‌هايي دارم و در وقت آن با مردم عزيزمان سخن خواهم گفت.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نقش مهم روحيه شجاعت و فداکاري در جلوگيري از اِعمال دشمنیِ دشمنان، شهيدان را نمونه کامل اين روحيه و مجاهدت خواندند و افزودند: ملت ايران تا ابد مديون شهيدان عزيزي است که دل از خانه و خانواده خود کندند و در مقابل دشمن خبيثي سينه سپر کردند که مورد حمايت غرب و شرق و ارتجاع منطقه بود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي وضع تأسف‌بار برخي کشورهاي منطقه غرب آسيا و شمال افريقا را يادآور شدند و گفتند: اگر در جنگ تحميلي پاي دشمن بعثي به کشور باز مي‌شد، به هيچ چيز رحم نمي‌کردند و وضعي به مراتب بدتر از وضعيت امروز ليبي و سوريه، براي ايران بوجود مي‌آمد.

ايشان با تجليل از خانواده‌هاي شهدا، افزودند: ارزش کار پدران و مادران شهدا و شجاعت و فداکاري آنان کمتر از جوانان شهيدشان نيست و حق بزرگي بر کشور دارند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن