ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 400321
اعزام يادگاران دفاع مقدس به سرزمين نور؛
ياد باد آن روزگاران ياد باد!/بازروايي خاطرات عمليات کربلاي پنج/سفر به تاريخ حماسه ها
تاریخ انتشار : 1396/10/20 08:53:33
نمایش : 294
همزمان با سالروز عمليات کربلاي 5 و گراميداشت ياد و خاطره رشادت هاي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، 600نفر از فرماندهان و رزمندگان چهارمحال و بختياري در عمليات کربلاي 5، عازم سرزمين نور شدند.


 
 
به گزارش زنگ خبر به نقل از  جهانبين نيوز، همزمان با اعزام کاروان راهيان نور چهارمحال وبختياري از تمثال سردار شهيد ايرج آقا بزرگي از فرماندهان تيپ ۴۴ قمر بني هاشم (ع) در غرب شهرکرد در آييني رونمايي شد و بزرگراه شهرکرد - نافچ - بن نيز به نام اين سردار نامگذاري شد.
 

شهيد ايرج آقابزرگي متولد شهر نافچ از توابع شهرستان شهرکرد و فرمانده واحد آموزش نظامي تيپ ۴۴قمربني هاشم (ع) در عمليات فتح المبين، رمضان، والفجر ۸ و بدر افتخار آفريني کرد و سرانجام در ۲۱ دي ماه سال ۶۵ در منطقه شلمچه به فيض شهادت نائل آمد.

سردار اکبري فرمانده سپاه حضرت قمربني هاشم (ع) در چهارمحال وبختياري در گفتگو با جهانبين نيوز اظهار داشت: کارواني ، به مناسبت سالروز عمليات غرور آفرين کربلاي ۵، از لشگر هيمشه سرافراز حضرت قمربني هاشم(ع) استان عازم مناطق عملياتي جنوب، منطقه عملياتي کربلاي ۵ هستند.
 
فرمانده سپاه حضرت قمربني هاشم با بيان اينکه تعداد ۶۰۰ نفراز رزمندگان به مناطق عملياتي جنوب اعزام شدند، افزود : رزمندگاني که در اين کاروان حضوردارند، جمع رزمندگان لشگر قمربني هاشم (ع) استان چهارمحال وبختياري ، شهرستان هاي زرين شهر و شهر رضا استان اصفهان بوده که به مدت سه روز در مناطق عملياتي جنوب حضور مي يابند.

بازسازي عمليات کربلاي ۵ تلنگري به خودمان

جمشيد علي بابايي جانشين گردان يازهرا(س) تيپ ۴۴ حضرت قمربني هاشم(ع) چهارمحال وبختياري در عمليات کربلاي ۵ نيز در گفتگو با جهانبين نيوز بيان کرد: هدف از بازديد از مناطق عملياتي، انس ومودت ، تجديد خاطرات و ديدار مجدد رزمندگان حاضر در عمليات کربلاي ۵ است.

وي با بيان اينکه31 سال پيش، يکي از عمليات هاي سنگين از نظر نظامي و گسترده از نظر جغرافيايي در منطقه(شلمچه) با رمز مقدس يازهرا سلام الله عليها شروع شد، تصريح کرد: عمليات کربلاي ۵، يکي از بزرگ ترين عملياتهاي نظامي دنيا به حساب مي آيد و به اين دليل از جهات مختلف نيز داراي اهميت ويژه بود.

علي بابايي جبران ناکامي هاي عمليات هاي قبلي، شکستن هيمنه دشمن، پيشروي نيروهاي ايراني تا پشت دروازه هاي شهر بصره عراق که حيرت جهانيان، بخصوص طرفداران دشمن بعثي را برانگيخت؛ را از ويژگي هاي خاص اين عمليات بزرگ بر شمرد.

محمد کياني از ديگر فرماندهان حاضر در عمليات کربلاي ۵ در گفتگو با جهانبين نيوز اظهار داشت: عمليات کربلاي پنج ، يک عمليات تکليفي بود، رزمندگان اسلام اين عمليات را به فاصله ۱۸ روز از عمليات کربلاي ۴ که با شکست مواجه شدند، انجام دادند.

کياني گفت: هدف از رفتن وبازسازي عمليات کربلاي ۵، تلنگري به خودمان است تامراقب باشيم، پس از سي سال اتفاقات تلخ گذشته دوباره تکرار نشود.

وي با بيان اينکه تعدادي از سياسيون آن زمان نيز خسته شده و به دنبال برقراري ارتباط با آمريکا بودند، تصريح کرد: با وجودهمه خستگي ها رزمندگان ،با انجام  عملياتي به نام عمليات کربلاي 5 که به فاصله ۱۸ روز پس از عمليات کربلاي ۴ که با شکست مواجه شده بود،منجر به پيروزي بزرگ رزمندگان و شکست دشمن بعثي شد.

کياني به شکست کربلاي 4 و ديدار برخي  از مسئولين باامام راحل ره اشاره و گفت: پس از شکست در کربلاي ۴ عده اي از مسئولين نزد امام (ره) مي روند و از شرايط موجود گلايه مي کنند که  امام (ره) مي فرمايند" مشکلتان چيست ، مگر شما فراموش کرديد که براي اداي تکليف مي جنگيد، اما بعضي از مسئولين اين را فراموش کرده بودند."

وي هدف از رفتن به اين مناطق را بازخواني اتفاقات گذشته در هشت سال دفاع مقدس برشمرد و گفت : آن زماني که امام راحل فرمودند من جام زهر را مي نوشم، اتفاقاتي در کشور رقم خورد که با الگو گيري از آن دوران مي توانيم در مسير ولايت فقيه و پشتيباني از آرمان هاي انقلاب اسلامي حرکت کرده و پشتيبان حقيقي ولي فقيه باشيم و جام زهر ها را بشکنيم تا ديگر تاريخ غم بار پرپر شدن جوان هاي مان تکرار نشود و ثابت کنيم در صورت وجود هرگونه تهديدي تا آخرين قطره خون در راه اعطلاي نظام مقدس اسلامي ايستادگي مي کنيم.

کياني با اشاره به  اتفاقات اخيري هم که درکشور  رخ داد گفت: درست است گراني و تورم هست ، ولي تماما روي اين محور مانور مي دهند که اسلام قدرت کشور داري ندارد، در صورتي که مديران ناکارآمد بايد از بدنه دولت حذف شده ونيروهاي شايسته، انقلابي، مردمي و داراي روحيه استکبار ستيزي جايگزين شود تا با بهره گيري از مباني اعتقادي واسلامي ، در راه خدمت رساني عمومي بصورت جهادي عمل کنند.

انتهاي پيام /1027ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن