ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 400323
فرماندار شهرستان بن:
جذب ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال تسهيلات مشاغل خانگي در شهرستان بن
تاریخ انتشار : 1396/10/20 09:03:00
نمایش : 207
فرماندار شهرستان بن گفت: 6 ميليارد و 750 ميليون ريال تسهيلات مشاغل خانگي در شهرستان بن جذب شد

کمال اکبريان فرماندار شهرستان بن در حاشيه  جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان که با حضور رئيس جهاد دانشگاهي استان تشکيل شد به  خبرنگار زنگ خبر گفت : سهم اين شهرستان از تسهيلات استان، ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال بود که توسط هفت دستگاه اجرايي جذب و به متقاضيان پرداخت شد.

وي  افزود: اين تسهيلات با سود ۴ درصد توسط دستگاهاي اجرايي شهرستان از جمله صنعت و معدن، جهاد کشاورزي، منابع طبيعي، فرهنگ و ارشاد اسلامي، کميته امداد و بهزيستي به بانکهاي عامل معرفي و پرداخت گرديد.

اکبريان خاطرنشان کرد: در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و به منظور ايجاد اشتغال پايدار مي بايست تغيير نگرش و رويکرد و تجاري سازي مشاغل خانگي با آموزش صورت پذيرد.

وي بر برندسازي توليدات شهرستان از جمله خاتم شيخ شبان تأکيد کرد و يادآور شد: مي توان با برگزاري جلسات آموزشي، اتصال حلقه هاي توليد و بازار فروش براي حمايت از توليدکنندگان را تقويت کرد.

وحيد خليلي رئيس جهاد دانشگاهي استان نيز در اين جلسه جزئيات طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي را تشريح کرد.

خليلي گفت: نگرش‌ها و روش‌ها نسبت به موضوع اشتغال به روز نيست و دو گزينه شغل و تسهيلات به تنهايي اشتغال پايدار ايجاد نمي‌کند.

وي شناسايي مزيت‌ها، اولويت‌بندي مشاغل در استان، آموزش، مشاوره و توانمندسازي، کمک به به‌روزرساني و توليد استاندارد، شناسايي بازارهاي هدف، اتصال به بازار و تجاري‌سازي و فروش محصول را از مراحل مختلف اجراي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي برشمرد.

اين طرح به صورت آزمايشي-الگويي (پايلوت) در هشت استان کشور از جمله چهارمحال و بختياري در حال اجراست.

انتهاي پيام/520ز
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن