ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 400343
اختصاص 3 ميليارد ريال اعتباربراي ساماندهي و تکميل گلزار شهداي شهرستان بن
تاریخ انتشار : 1396/11/03 13:01:45
نمایش : 353
فرماندار بن گفت: در سال جاري 3 ميليارد ريال از اعتبارات شهرستان براي ساماندهي و تکميل گلزار شهداي شهرستان بن تخصيص يافته است.
به گزارش خبرنگار زنگ خبر ، کمال اکبريان فرماندار شهرستان بن در کارگروه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با حضور مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان با بيان اينکه اين شهرستان با تقديم 400 شهيد به انقلاب اسلامي از شهرستان هاي نمونه ايثارگر کشور است ادامه داد: از 11 گلزار شهداي اين شهرستان 8 گلزار شهيد تکميل، و ساماندهي 3 گلزار ديگر در حال انجام مي باشد.

اکبريان افزود: در سال 96، 8 يادواره شهيد، اتمام گلزار شهداي روستاي حيدري و لارک، راه اندازي مرکز مشاوره امور ايثارگران، جمع آوري آثار تمامي شهداي شهرستان بصورت فيلم و عکس، برگزاري همايش روز جانباز، واگذاري زمين و پرداخت 30 وام مسکن به فرزندان شهدا و ايثارگان انجام شد.

وي يادآور شد: سرکشي از خانواده شهدا وظيفه همگاني است و اين امر در تمام مناسبت ها توسط مديران شهرستان صورت مي گيرد.
 
فرماندار بن در اين کارگروه خواستار نامگذاري جاده چهار خطه بن شهرکرد به نام شهيد ملي درياقلي سوراني شد.

مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان نيز در اين کاگروه با تقدير از اعضاي اين جلسه گفت: بن يکي از شهرستان هاي موفق و پيشقدم استان در راستاي اجراي برنامه هاي بيناد شهيد و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است.

فريبرز نجفي ادامه داد: در ده ماه نخست امسال 90 يادواره شهدا با عناوين مختلف در سراسر استان برگزار شده است.

نجفي خاطرنشان کرد: اعتبارت تخصيص يافته به اين بنياد در سال 96 نسبت به سال 95 افزايش 100 درصدي داشت.

وي زيارت مجازي قبور شهدا را از برنامه هاي آتي اين بيناد دانست و افزود:  شهرستان بن اولين شهرستان در استان است که اطلاعات تمامي شهدا را تکميل و آماده ارائه کرده است.

انتهاي پيام/520ز
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن