ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 410372
نيروگاه توليد برق از پسماندهاي خانگي در چهارمحال و بختياري احداث مي شود
تاریخ انتشار : 1396/12/24 17:30:24
نمایش : 235
مديرکل حفاظت محيط زيست استان: بررسي احداث نيروگاه براي توليد برق و کود از پسماندهاي خانگي در کارگروه پسماند استان آغاز شد.

شهرام احمدي مدير کل محيط زيست چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار زنگ خبر؛   درخصوص موضوعات مطرح شده در آخرين جلسه کارگروه پسماند در سالجاري گفت: امروزه زباله هاي شهري علاوه بر آلودگي هوا و خاک، به سبب توليد گاز متان باعث افزايش گاز هاي گلخانه اي و پديده گرم شدن زمين مي شوند که يکي از راههاي حل مشکلات زيست محيطي و اقتصادي حاصل از زباله هاي شهري، بهبود مديريت استفاده از پسماندها و زباله هاي شهري براي توليد انرژي است، در همين راستا بررسي و تهيه طرح توجيهي احداث نيروگاه به منظور توليد برق از بيوگاز حاصل از بازيافت پسماندهاي خانگي در دستور کار اين کارگروه قرارگرفته است.

وي با اشاره به اينکه در اين پروژه بخش خصوصي وارد خواهد شد، افزود: وضعيت توپوگرافي و کوهستاني بودن اين استان باعث شده است که مديريت پسماند را دچار چالش هاي جدي نمايد.

احمدي اذعان داشت: براي حل مشکلات پسماند استان راهي بجز استفاده از تکنولوژي هاي نوين و بازيافت پسماند نخواهيم داشت.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان درمورد بيوگاز گفت: بيوگاز مخلوط گازي است که از تخمير مواد آلي (کودحيواني، زباله) مخلوط شده با آب توسط انواع خاصي از باکتري هاي غيرهوازي توليد مي شود، اين مخلوط گازي شامل متان، گاز دي اکسيد کربن و مقادير ديگر از گازهاي ديگر به نسبت هاي پائين تر مي باشد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن